2 Ayda 4.5 cm gelişim ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Kaan1623 tarafından 17 Şubat 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Kaan1623

Kaan1623 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba arkadaşlar 2 aydır fitness yapıyorum.Bugün 3. aya giricem. Hedeflerim var ve bu doğrultuda her antrenman ağırlık arttırarak gidiyorum. Ağırlık anlamında ilk kaldırdıklarımın en az 3-4 katı daha ağırlığı şuan kaldırıyorum. İlk ay kolumda 2.5 cm artış oldu bugün ölçüm yaptım ve 2. ayda 2 cm yani 2 ayda toplam 4.5 cm kolumda artış var. Ayrıca 2 ayda 7 kg aldım. Diğer vücut bölgelerimde de gözle görülür artış var. Acaba bundan sonra kaç cm artarak devam eder.? Tecrübeli abi, kardeşlerimden yorum, fikir, öneri bekliyorum:)

2. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Azalarak, bir süre sonra gıdım gıdım artacak seviyeye gelene kadar.

3. MrDiyar

MrDiyar Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    DIYAROV ALMAZ
    Kendime göre yorum yapayım; ilk 6 ay en güzel gelişimlerimi elde ediyordum,sonra milimetrik olarak artmaya başladı.

4. Kaan1623

Kaan1623 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    şuan kolunuz kaç cm
    --- Mesaj birleştirildi, 17 Şubat 2020 ---
    evet bunun olacağını biliyoum zaten ama ne zaman olur onu merak ediyorum?

5. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Benim 30cm başlamıştı. 6 ay sonra 37-38 oldu. 1 yılın ardından ancak 40'ı gördüm yağlı olarak.

Kaan1623 bunu beğendi.
  6. MrDiyar

MrDiyar Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    DIYAROV ALMAZ
    Kolum 41cm fakat bu önemsiz,sana tavsiyem ölçüye bu kadar takılma.

Kaan1623 bunu beğendi.
  7. Kaan1623

Kaan1623 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    hocam ölçü = ayna zaten :) Ölçüm büyüdüğünde hem motivasyonum artıyor hem antrenmanlarımı daha bilinçle yapıyorum. O yüzden önem veriyorum.Ayrıca ölçü arttıkça aynadaki görüntüde değişiyor zaten.
    --- Mesaj birleştirildi, 17 Şubat 2020 ---
    hocam ben 29cm başladım şuan 33.5 (2 ayda) eğer ilerisinde sizin ki gibi olsa zaten çok memnun olurum. 37-38 den sonrası zaten az ilerliyor ama oralara gelmekte bir meziyet. EMEK, ACI var sonuçta.

Son düzenleme: 17 Şubat 2020
  8. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Var dediğin gibi ama arkadaş doğru söylüyor, ölçü bir noktadan sonra anlam kaybediyor. Çünkü vücudunun tuttuğu su, yağ oranın, yediğin bir tatlı bile ölçüye ciddi etki ediyor.
    İlk aylarda ben de neredeyse her gün ölçerdim. Artık 3-4 ayda bir aklıma eserse ölçüyorum.

9. Kaan1623

Kaan1623 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    hocam bende yeni olduğum için ölçüyorum 40 felan olsa veya aynada baktığımda kendime kaslıyım diyebileceğim bir seviyeye, vücuda geldiğimde bende ölçmem ama bu zamanlarda ister istemez aklıma takılıyor. Özellikle 2 ayda 4.5 cm gibi ciddi bir artış olduğu için ilerde nasıl bir süreç işleyecek merak ediyorum.)

10. MrDiyar

MrDiyar Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    DIYAROV ALMAZ
    Yağ oranı çok önemli bir faktör ayna görüntüsü için.Yağsız 33cm kol yağlı 36-37ye bedel olabilir ne istediğini iyi bilmen gerekiyor kıyafetler üstüne otursun mu istiyorsun yoksa plaj için mi yapıyorsun yoksa güç-kondisyon benzeri şeyler mi istiyorsun bunlara göre çalışırsın,tabi daha ileride bu söylediklerim,başlangıç aşamasında çalışma stili çok fark etmiyor.

Kaan1623 bunu beğendi.
  11. Kaan1623

Kaan1623 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    hocam işte bildiğimiz kaslı görüntü çok aşırı olmadsına gerek yok ama insanlar baktığında vay be diyebilsin. Bu arada yağ konusunda bende size hak veriyorum. Kolumun yağsız olduğunu düşünüyorum.

12. Frightos

Frightos Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Bu spora biraz araştırıp başlayan. Hevesle azimle baslayan ve beslenmesini antrenmanini ( mukemmel degil) ideal orta seviye götüren bir kişi birde zayif isen ektosun zaten tahminim ilk aylarda o ölçüleri almasi kacinilmaz.herkesten koldan orenek verdiği icin bende vereyim 33 cm ile basladim ilk 3 aylards 37 lere falan geldi 6 ayin sonunda 39 oldu 10. aylarda hala 39 du dile kolay 4 ay koldan ölçü alamadim ve ilk zamanlar cok moralim bozuldu ama bjr sure sonra farkına vardimki ölçü arkadaşlarında dedigi gibi anlamini yitiriyor o anki su tutumundan yag yakmana yada yaglanmana cok fazla faktöre bağlı olarak değişiyor. He bu arada kolun sabit kaldığı donemde göğüste geriye bile düştüm 2 cm sonra cabuk topladim o ayri .velhasil kelam hevesli ol tabiki ama asla boyle gidecegini düşünme. Bir cm için aylarini vereceksin kisa zaman sonra.

Edit: ve bu olay bu sporun en guzel yani bence çünkü çaylaklarla( ben dahil) yillarin emekcilerinin arasindaki fark belli olmasi lazim hep ayni gitseydi ortalık hulk tan geçilmezdi.

Kaan1623 bunu beğendi.
  13. Kaan1623

Kaan1623 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    zaten öyle gideceğini düşünmüyorum, öyle olsa 1 sene sonunda kolum 50 cm felan olur :D mesela 39 cm bile benim için motive eden birşey olur. Dşünün 29 ile başladım ve 10 cm büyüme illaha 40 olsun hemen olsun derdinde değilim. Ben sadece bu süreci merak ettim tecrübelerinizden faydalanmak için :)

14. Frightos

Frightos Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Sen onu 39 yada baska ölçü ile değilde kendi basladigin ölçüyü pay alip hedef koy daha motive edici.yani insan var spora başladığında 35 36 cm kolla başlıyor o adam 40 42 ler hedefi oluyor sen oldukca ince kolla başlamışsın gayet iyi almissin ölçü. Kisa sureli hedefin üstüne koymak olsun ama kafanda 39 39 diye durmasın.

15. Kaan1623

Kaan1623 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    yok hocam hedefim var zaten 4 ay içinde yani 6 ayda 37cm hedefliyorum. Siz 39 dediniz diye öyle söyledim.

16. Kagank34

Kagank34 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Valla buraya 5 cm gelişir 3 cm gelişir diye yazmak çok saçma. Yani burdaki insanlarının dediklerine göre vücut geliştireceksen veya bırakacaksan hiç yazmaman daha iyi. Sen elinden geldiği kadar beslenmeme antrenmana uykuna özen göster, gelişim beraberin de gelecektir.

17. Kaan1623

Kaan1623 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    sanamı soracam ne yazacağımı? Ayrıca ben burda mmerak ettiğim birşeyi TECRÜBELİ ABİ ve KARDEŞLERİM cevaplasın diye belirttim ve sordum. Buraya göre birşey yapıcam mı yazdım?

18. Kong

Kong Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Harika bir heves herkes ilk zamanlar böyledir planlar hesaplamalar :D ne yazıkki zaman geçtikçe gelişim yavaşlıyor 6 ayda yılda 1 cm alırsan seviniyorsun

Kaan1623 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş