2 aydır yapıyorum bu program doğrumudur ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Sabotime tarafından 15 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Sabotime

Sabotime Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Selam herkeze.Geçen yıl 2 ay yapıp bırakmıştım önceki salon hocalarının iyi olmadığı ve ilgisiz olduğu için.Bu yaz başında yeni bir yere kayıt yaptırdım ve başladım.Ancak Türkiye'de bu işi bilen hocayı bulmak çok zor sanırım.Çoğu ilgisiz ve baştan savma-her önüne gelene aynı programı veriyor.Burada da bazı sıkıntılarım var.2 ay boyunca omuzlarımı hiç geliştiremedim.Karın kaslarımı dokunduğumda hissedemiyorum bile.
    Yazacaklarım biraz uzun olabilir fotoğraflarda vereceğim sizin sabırınıza ve takdirinize bırakıyorum.

1.ay çalışma programım
    Omuz:126
    Bel:88
    Göğüs:105
    Kol:35
    Kilo:82.5

1.Gün
    Koşu: 5 dakika yürüme-10 dakika koşu.
    Bisiklet:5 dakika
    Mekik:4x20
    Sıkıştırma:5x30
    Ters Mekik(Belimi çok fazla kalınlaştırdığı için bıraktım 3.haftada):5x15

Bench Press 10-8-6-4
    Yatarak yana açış 8-8-6-6
    Üst Göğüs press(Hiç verim alamadım ve halada zorlanıyorum bunda) 10-8-6-4
    Kelebek 12-10-8-6-4 (Adam yanlış yaptığımı ancak ay sonunda farketti düşünün ne kadar ilgisiz olduğunu)
    5 dk dinlen
    Barbell curl 10-10-10-8
    Scoot Curl 8-8-6-4
    Hamır Dik 8-8-6-6
    Konsantrasyon 8-8-6-4

2.Gün
    Bisiklet: 5 dakika

Enseye Press 12-10-8-6 (Bundanda verim alamadım hep zorlandım)
    Ayakta yana açış 8-8-8-8
    Ön omuz press 10-10-8-6
    Trapez(http://tinyurl.com/66cxl7l) 12-10-8-6
    5 dk dinlen
    Alına triceps(bar) 12-10-8-6
    Tek dumbell triceps 8-8-6-4
    Sehpada Triceps 4xmaks
    Push Down 12-10-8-6 (Malesef bundanda verim alamadım)

3.gün
    Bisiklet: 5 dakika

Lat Pulley 10-8-6-4
    Pulley Machine 10-8-6-4
    T bar rowing 8-8-6-6
    Dumbel rowing 8-8-6-4
    5 dk dinlen
    Ön kol bar 4xmaks
    Ön kol ip 3xmaks
    Bar bilek 4xmaks

Bir ay boyunca omuz-sırt-alt ve yan göğüs-karın'dan doğru düzgün hiçbir şekilde verim alamadım.Karın hareketleri çok absürd geldi bana bu kadar az ve bu kadar klişe hareketler dolayısıyla abdominallerimde hiçbir gelişme olmadı.

2.AY
    Omuz:124(2 düştü,eskisi 126'ydı.)
    Göğüs:107(2 arttı,eskisi 105 idi)
    Kol: 36(sadece 1 arttı)
    Bel:89(1 arttı,eskisi 88 idi)
    Kilo:82

1.Gün
    15 dakika koşu
    5 dakika bisiklet
    mekik tam 4x20
    bench sıkıştırma 4x25
    ters mekik 4x20

Alt Göğüs press 10-8-6-4
    alt göğüs dumbell 10-8-6-4
    dumbell pullover 10-8-6-4
    bench press 10-8-6-4
    5dk dinlen
    burbell curl 12-10-8-6
    burbell curl oturarak 10-8-8-6
    45 derece dumbell 8-8-8-6
    hummer yan 8-8-8-6

2.gün
    15 dakika koşu
    5 dakika bisiklet
    mekik tam 4x20
    bench sıkıştırma 4x25
    ters mekik 4x20

alna triceps z bar 12-10-8-6
    push down geniş 12-10-8-6
    push down ters 8-8-8-6
    ip fransız 4x8
    5dk dinlen
    omuz dumbell press 10-8-6-6
    ön omuz press ayakta 10-10-10-8
    öne dumbell dik 8-8-8-6
    bar şıronk arkada(burda bu şekilde yazıyor bende unuttum hangisi olduğunu kusura bakmayın) 10-10-8-8

3.gün
    15 dakika koşu
    5 dakika bisiklet
    mekik tam 4x20
    bench sıkıştırma 4x25
    ters mekik 4x20

Barfiks(hiç yapamadım) 3xmaks
    bar rowing 10-8-6-6
    dumbell rowing 10-8-6-4
    sırta press kulede(push downun olduğu yer,ayakta duruyoruz hafif arkaya atıyoruz kendimizi ve kendimize çekiyoruz ağırlığı sonra bırakıyoruz bilmem anlatabildimmi) 8-8-8-8
    5dk dinlen
    squat 10-10-8-6-4
    Bar lanç 10-8-8
    leg press 10-8-6-4
    calf ayakta 3xmaks
    calf leg 3xmaks

çoğunuz belki "bu ne be okunurmu bu" dediniz ama bunu okuyorsanız demekki okumuşsunuzdur.bi yardım bekliyorum.bizden ne istiyorsun diye sorarsanız sizce bu spor salonundan ay sonunda ayrılmalımıyım bana öyle geliyor çünkü.2 ay oldu daha görünür bir gelişme yok.fotoğraflarıda ekleyeceğim.yorumlarınız benim için altın değerinde bunu bilin.teşekkürler.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:50 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:48 ----------

salonda 5 senedir bu işle uğraşan adamda bile ben öyle 5 senelik bir vücut göremedim.yani sanki body değilde fitness çalışmış gibi çoğunun vücudu.düzgün vücudu olan 1 elin parmaklarını geçmez.

2. Sabotime

Sabotime Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    yokmu kaale alıpda yardım edebilecek biri ? yorumlara göre fotoğraflarıda koyacağım.

3. mtcinar

mtcinar Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Teknisyen
    Yer:
    İstanbul
    Fotoğraf koymana lüzum yok. Boy kaç cm onu merak ettim. Tahminime göre sen göbek bölgesinde biraz yağlanma olan bunu eritip kas çıkarmak istiyorsun. Aşağı yukarı ölçülerimiz benzer olduğu için söylüyorum kolun biraz ince yazmamışsın ama muhtemelen bacakların da biraz ince.(kilo farkından dolayı söylüyorum ben 88 kiloyum) Eğer anladıklarım doğruysa bence kardiyon fazlasıyla eksik. Hatta kardiyo yapmıysun sadece ısınıp başlıyosun gibi anladım. Programlarımız da aşağı yukarı benzer. Sadece benim mekikler 5 hareket ve bunu takiben twist ve sopa çevirme de yapıyorum. Yani amacına daha az hizmet eden bir program gibi geldi bana. Sanki bel bölgesini koruyup sadece üst tarafı geliştirmeye yönelik bir program olmuş gibi geldi bana. Salonu bırakmana gerek yok. Salon temizse, müzikleri motivasyonu iyiyse, kendini bu alanda bir çok şey okuyarak geliştirebilirsin. Bırak hocalar ilgisiz olsun. Ben kendi programımda hocanın yazdığına göre bir çok değişiklik yaptım ve sonuçlarını gördüm. Sen de sonuçlarını görebileceğin, sendeki etkisini artırabileceğin tekrar sayıları, dinlenme süreleri, supplementler vs. internet, kitap ve forumlardan edinebilirsin. Bu arada programlarımız arasındaki en belirgin fark tekrar sayıları. Benim mesajda biraz uzun oldu neyse.

4. Sabotime

Sabotime Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle değerli yorumun için çok teşekkürler.boy 1.78.bazı yerleri çok doğru tahmin etmişsin.bel bölgem biraz yağlı ancak öyle armut göbek yok.bacaklar baya kalın hatta çoğu bu işle uğraşana göre biraz fazla kalın.ancak gram yağ yoktur üst bacak bölgemde.sadece arka bacak,baldırda yağlanma var.malesef dediğin gibi kardiyodan haberi yok bu adamın sanırsam.çünkü kardiyo dediğimde bana dediği "koş,diyet yap,bisiklet çevir" haliyle definasyon ve ya kardiyo yapamadım bu güne kadar.kardiyo yazacağım programa yarın.

5. mtcinar

mtcinar Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Teknisyen
    Yer:
    İstanbul
    Özelden yazdım sana cevap. Kardiyosuz+diyetsiz yağlardan kurtulmak neredeyse imkansız. Salonda var bi arkadaş kardiyodan nefret eden benden uzun süredir yapıyo ama benim kadar forma girememiş. Karın bölgesindeki yağlar neredeyse hiç erimiyo.

Sayfayı Paylaş