2.AY SONRASI NASIL ÇALIŞMALIYIM? (RESİMLİ)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve SOFI tarafından 19 Temmuz 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. SOFI

SOFI Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Lojistik
    Yer:
    İstanbul
    Merhabalar.Yaklaşık 1 buçuk 2 aydır full body antreman yapıyorum.Creatin ve gainer kullanıyorum.Kilom 60'tan 64 e yükseldi.4 KG sanki direk göbeğe gitmiş gibi hissediyorum.Hep fit olduğum için kilolu halimin nasıl olacağını bilmiyorum lakin karına doğru bir yağlanma oluyor omuzlardan vs alamıyorum.Kollarda biraz hissediliyor. 2.aydan sonra hacim için nasıl bir program yapmam lazım.Full body artık bitirelim diyoruz.Bölge bölge çalışmak için hacim için set sayıları nasıl olmalı ve kaç defa yapılmalı.
    Evime aldığım spor aletlerini ve vucudu resimde belirtiyorum.Tavisyelerinizi bekliyorumBölgesel büyüme için en en etkili hareketler ve setleri belirtmenizi rica ediyorum.Vücut tipimide koydum.Bazı prof arkadaşlar yardımcı olabilirler inşallah.

Herkes birşey söylüyor.Evde yaptığımız için uzaktan PT ne kadar istemesemde almayı düşünüyorum .Hiç olmassa vücudunu kullanmış birisi bize yardımcı olabilir halden anlar.

[​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

Son düzenleme: 19 Temmuz 2019
  2. mucuklusumurta1

mucuklusumurta1 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    KARDEŞİM BENDE GAİNER VE BCA KULLANIYORUM,AMA YAĞLANMADIM .HER GÜN 2 BÖLGE ÇALIŞIYORUM SANADA TAVSİYE EDERİM.

3. theapexguard

theapexguard Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    Sakın fullbody den vazgeçip, split yaparak hacim alacağını zannederek, program değişikliğine gitmek gibi bir yanlış yapma. Split antrenman programı nasıl düzenlenirse düzenlensin ( Haftada 3 gün hariç ) hiç bir şekilde tamamen recovery olmayacaktır vücut. Pzt gidip kol göğüs yaptın, göğüs yaparken arka kol çalıştı omuz çalıştı. ertesi gün gidip sırt arkakol yapacaksın e dün kol çalıştın sırt var çekiş yapacaksın yine tamir olmayacak e arkakol yapacaksın dün zaten göğüs gününde vurdun. Bir araştırmaya göre bench press yaparken çalışan arkakol la gidip extra izole olarak arkakol çalışmanın arasında bir fark olmayacağı yönünde. 3 - 5 Ay Daha Haftada 3 Gün Fullbody Yapın.

4. SOFI

SOFI Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Lojistik
    Yer:
    İstanbul
    Forumda kimse yokmu yahu ne olmuş buraya
    --- Mesaj birleştirildi, 22 Temmuz 2019 ---
    kardeşim senin dediğinide birçok hoca önermiyor.Bunlarda yarışmalara çıkan eski hocalardan bahsediyorum.Zayıf adamlara full body önermiyorlar.Çünkü ben 2 günde bir full body yapıyorum.Onların dediği 1 kas grubunun tamiri 3 gün sürer.Göğüs çalışıyorsun daha sonrasında full body yaparken arada sırtada giriyorsun orada büyük kas grubu.Göğüse çekilen kan farklı hareket yapıldığında oraya dağılıyor yani toplu durmuyor.Ve sürekli yorulma söz konusu.Hacim kazanmak isteyenlere hergün 2 hareket önerenleri çok gördüm.Ben 64 kg adamım.Fullbody de gerçekten çok efor sarfediyorum.Benchten çıkıp ön kol veya arka kol giriyorsun zaten kaıslmış oluyor.Omuzlarda kasılmış oluyor az birşey.Sonra birde omuz yapıyorsun iyice yoruluyorum.Lakin günde sadece Göğüs ve ön kol yapsam daha iyi yapabileceğimi düşünüyorum.Sen neden sakın fullbody bırakma dedin onu anlamadım

Güç aşkı bunu beğendi.
  5. mucuklusumurta1

mucuklusumurta1 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3

Sayfayı Paylaş