2 Adet sorum olacak vücudum hakkında (fotolu)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve dalgarome tarafından 18 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. dalgarome

dalgarome Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Şimdi yaş 24.Boy 1.82 kilomsa 81.5 civarı takılıyor. Geçen sene yapıyordum spor malesef bıraktım üyeliğim bittiğinde.1 ay önce yeniden başladm.
    Beslenmeme elimden geldiğince dikkat ediyorum, yaklaşık 3 hafta fix programı uyguladım şimdi 2 günlük program verdiler bana haftada 5 gün onu uyguluyorum.1.haftayı geçtim şuan 2 deyim. Fotoğraflarla da desteklicem konuyu daha iyi anlaşılması için.

(telefonun normal kamerasıyla çekilenler biraz blurlu çünkü mercek tarafında çizikler bulunuyor, ön kameraylada çektm daha net durdu)

Şu an hafif bulkımsı bir döneme girdim sanırım kendimce, kardiyoyu keserek.

Sorularım ise şunlar

1-Sizce verilen program haftada 5 gün uygulanmaya uygun mudur? Ve sizce nasıl bir program

2-Şimdi supplement siparişi de vereceğim büyük ihtimal supplementler sitesinden.Ultimate nutrition prostar whey mi alayım yoksa ronnie coleman signature series pro antiumdouble 2200gr mı ?
    Eki Görüntüle 34198 Eki Görüntüle 34199 Eki Görüntüle 34210 Eki Görüntüle 34211 Eki Görüntüle 34212 Eki Görüntüle 34213 Eki Görüntüle 34216 Eki Görüntüle 34218
    3-Benm şu an oyunculuk gibi bir düşüncem var yani beach body e ne kadar yakın olursam o kadar iyidir lakin sağlam bir beach body istiyorum.Saçma bir cümle gibi çıktı evet demek istediğimse, cılızlıktan uzak ama şişmemiş zyzz vardı sanırım o baya iyi bana göre :D. Herneyse cevaplarınızı bekliyorum lütfen, bulk gibi takılmaya devam mı edeyim? yoksa kardiyo ekleyip whey , amino ile çalışmaya devam mı edeyim?

2. cafadam

cafadam Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Bulk döneminin belli bir süresi olması lazım dostum. Sürekli bulk halinde vücut yapamazsın. Öncelikle kendine hedef belirlemen lazım atıyorum Hazirana kadar, 90 kilo, %15 yağ oranı. Tamamen salladım kafadan sayıları, takılma o sayılara. İşte plan, program ve hedef. Bu sporun büyülü kelimeleri bunlar.

Hedefin dahilinde ulaşmak istediğin kiloya ulaşıp, bulku bırakacaksın. Ondan sonra yağ oranını düşürmek adına, kardiyo yapacaksın. Definisyon dönemine gireceksin. Sporunu arttıracaksın. Gereksiz tüm yiyecek,içecekten uzak duracaksın. En fazla özenmen gereken, asla sporunu atlamaman gereken dönem bu definisyon dönemi işte. Spor geçmişin varmış evet ama baya bir süre olmuş. Kas tonunu unutmuşsundur. Sen bi 1.5 - 2 ay spor yapmaya başla. Ondan sonra kasların ağrımaya başladı mı, vücudunu dinlemeye başladın mı yani. Gıda takviyesi kullanmaya başlayabilirsin. Protein Tozu, Glutamin, Amino Asit v.s

Protein tozu konusunda da sana önerilerim var. Bulk döneminde kompleks whey protein ya da normal whey protein kullanabilirsin. Karbonhidrat miktarı bulk dönemine yardımcı olacaktır. Fakat bulk dönemin bitip, definisyon dönemine girdiğin zaman mutlaka ama mutlaka izole whey proteini kullanmaya dikkat et. Özellikle de 0 şeker, 0 karbonhidrat, 0 yağ yazan ürünleri kullanmaya çalış. Şimdilik önerilerim bunlar, hedefini planını belirledikten sonra tekrar konuşalım.

Sayfayı Paylaş