1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

2.5 AY OLDU YORUM YAPIN LÜTFEN

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve mrthr35 tarafından 22 Eylül 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    omuzların net bir fotoğrafı yoktu omuz çalıştım bugün ve sonuç

2. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    evin basit bir odası yani ışığın pekte iyi olmadığı bir açıdan bunlarda :)

3. fbkdr1234

fbkdr1234 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Erimiş erimiş, tebrikler. :)

4. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    teşekkürler kilo pek oynamıyor ama yağ yakılıyor omuz aynı çıktı sonuçları, sebebi ise çok zorlamadım kas kütlesini koruyup yağ yakmayı denedim göğüs 1 cm kol 1 cm artmış bel 2 cm düşmüş geçen ay 92ymiş bu ay 90 göğüs 103 omuz 120 cm şuanlık ölçüler:) birde şöyle birşey var daha yeni sayılırım zaten her geçen ay antremanlarımı beslenme programımı daha da geliştiriyorum bunu herkesin kendisinin görüp hataları yok etmesi gerekiyor ben tespit edip hatalardan arındırıyorum :D

5. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123

Daha sıkı sert antreman ve daha sağlam beslenme ile kas kütlesini arttırmaya odaklandım. 400 500 kalori eksik almayı kestim. kas kütlem istediğim seviyeye gelene kadar devam.

6. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    evet istenmeyen tüylerle vedalaşında herşey daha net ortaya çıktı.
    4 5 ay önce bana böyle bir gelişme olcağını söyleseler hayatta inanmazdım. daha yolun çok başındayım ama bu bile benim için gurur kaynağıdır. durmak yok :D

7. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    şuan 1.5 haftadır fullbody şeklinde program uyguluyorum.
    Squat 3x10
    Leg extension 3x10 veya leg press bacak tek squat pump etmiyor
    deadlift 3x8 veya 3x5 zorlamasına göre
    barbell row 3x10
    bench press 3x10 haftada 1 gün ilave dumbell press
    overhead press 3x10
    Dumbbell Side Lateral 3x10
    Cable Curl 3x10 veya barbell curl
    push down enseden 3x10 bazen farklı triceps egzersizi
    barfix 5x6 (haftada 1 gün)
    dips 5 x 6 (haftada 1 gün)
    Beslenmem de de artış gerçekleştirdim clean bulk tarzı besleniyorum.3 ay önce 31 32 cmye kadar düşen kol ölçüm 35 di geçen ay bu ay 36 olmuştur en az. göğüs ve omuzdada gelişme vardır diye umuyorum.

8. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    kilo 80i geçti 3 hafta içinde 1 kilo aldım ve yağ oranımda artış olmadı. bulk güzel gidiyor belirli bölgelerimdeki gelişmeleri hissediyorum.

Jacc0 bunu beğendi.
  9. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    5. aya girerken ölçümler geçen hafta yapıldı.
    omuz 123 /124
    göğüs 103/104
    kol 33.5/34.5
    bel 90 /90
    kilo 79.2/80.5
    4.aydan 5. aya geçiş ölçüleri bu şekilde. günlük 2700 2800 kalorilik bulk un verimini alıyorum. bu verim tahminen 2 ay daha iyi seviyede olucaktır gelişim yavaşlarsa veya olumsuz birşey gelirse gözüme 1 ay definasyon yapıp daha sonra tekrardan bi 2 3 aylık bulka geçicem. şuanlık hem antreman performansımdan hem gelişimden memnunum. başlangıçtan sonra 31 cm e kadar düşen kol ve güçsüz kalan göğüs ve sırt bölgem yavaş yavaş güçleniyor.
    deadlift 10 tekrarda 60 kg ile rahat yapabiliyorum.
    squat da aynı
    bench press 50 kg 10 tekrar
    overhead press 30 kg 10 tekrar.
    fullbody yaptığım için ağırlık arttırma konusunda bir problem oluyor. zaten yüksek tempolu bir program uyguluyorum haliyle kolay kolay ağırlık arttıramıyorum. ilk kez bulk yaptığım için 5x5 kuvvet programını birazcık erteledim çünkü önceliğim biraz daha hacim kazanıp 5x5e daha sağlam bir giriş yapıp 5x5 i definasyon dönemine denk getirmeyi planlıyorum. kardiyo da daha rahat yapılabilir 5x5 de.
    [​IMG][​IMG]

10. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    güncel bulk formum. büyümeye devam.

11. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    bir kaç arkadaş bulk formumu merak etmişti. 3. hafta bitti bulkta 79dan 81 kg ye çıktım ilk kez bulk yaptığım için ve daha önce definasyonda ciddi miktarda kas kaybettiğim için gelişim biraz daha çabuk oluyor gibi. bence yağlanma olmuyor gibi ama dışardan birisinin de gözlemlemesi gerekebilir yorumlara açığım.

HuzursuzRuh bunu beğendi.
  12. repwa

repwa Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Hocam chest, teres ve infraspinatus kas gruplarınıza odaklı olarak güzel çalışmanız gerekiyor özellikle de latismus dorsi.

mrthr35 bunu beğendi.
  13. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    yorumunuz için teşekkür ederim özellikle sırt ve kol bölgelerini güçlendirmeye çalışıyorum daha dayanıklı olabilmek için ve daha ağır çalışabilmek için , ama özellikle takıntılı olduğum bir kas grubu yok her bölgeye haftada 3 er gün 2 şer egzersiz uyguluyorum omuza ve bacağa tek egzersiz uyguluyorum sadece. yani her kas grubunu haftada 3 gün çalıştırıyorum ve 1 er gün dinlendirebiliyorum.
    Aslında yazın istediğim kadar yağ oranımı düşüremedim ama 2 ay definasyon ardından tıkandı ilerleme durdu beslenme düzenini değiştirmek zorunda kaldım. daha sonra farkettim 2 ay boyunca ne güç ne kas kazanmışım. 2 ay sadece kardiyoyla geçti diyebiliriz. sonrasında 1 ay toparlanmaya çalıştım biraz. son 2 aydır adam akıllı antreman yapıyorum diyebilirim. genel olarak gidişattan memnunum hacim alarak 7 aylık bir süreçte 6 ayı clean bulk ile geçirmeye çalışıcam arada 1 ay belki daha sonra 1 ay daha definasyon yaparım duruma göre. ciddi anlamda bir kas hacmi kazanmam gerekiyor. ama daha sonrasında ise sıkı bir definasyon ile şuan tahminen yüzde 16 17 olan yağ oranımı 12 seviyelerine çekmem gerekiyor. işim aslında çok zor ama uzun vadeye yayınca üstesinden gelirim umarım

14. repwa

repwa Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    abim daha 2.5 ay olmuş definasyon falan düşünme. Definasyon dediğin şey sporcunun yeteri kadar kas kütlesine eriştiğinde oluşturduğu kas kütlelerini kasları ortaya çıkarabilmek için kasın üzerindeki derideki yağı yakmasıdır. İnsanlar bodyciler 3,4. yıllarında bitiriyorlar definasyonlarını. yani hele bi 1.5 2 yılını doldur, ama bunu yaparkende yemeğinden yiyeceğinden kısma. Rahat 2 yıla kadar diyete falan girmeyeceksin. Güzelce beslenecek antrenmanı yapacak eve gidip en az 8 saat uykunu alacaksın. 2.5 3. Yılında düşünürsün definasyonu six pack'i falan. Hele bi önce kas kütleni geliştirelim hacim alalım, mal meydan ortaya çıkacak hale gelsin :) bol şans

mrthr35 bunu beğendi.
  15. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    konuyu açtığımda 2.5 ay olmuştu :D şuan 5. ayı yarıladım definasyon dediğim öyle şaşalı birşey değil vücut sürekli aynı beslenmeye alışınca bir kaç ay sonra tepkisi yavaşlıyor yani bunu ara ara değiştirmek gerekiyor antreman sisteminde de öyle. mesela 2 3 ay 3200 kalori besleniyorsam 1 ay 1900 kalori beslenicem sonra tekrardan 2 3 ay 3200 kalori ile bulka devam edip yavaşlama olduğunda tekrar 1 aylık 1900 kalorilik diyet ile devam edicem. antreman sisteminde de o tarz birşey düşünüyorum 2 ay sonra 1900 kaloriye geçince 1 ay boyunca 5x5 güç ve kuvvet programına odaklanıp daha çok güçlenip 1 ay sonra kalori arttırınca daha sağlam ağırlıklar ile çalışabilmek için , benim düşündüğüm mantık ve sistem bu şekilde yani definasyon derken lazar angelovun yaptığı gibi birşey olmak zorunda değil yani :D

16. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    clean bulka başlayalı 1.5 2 ay oldu. son zamanlarda özellikle sırtımın güçlendiğini hissediyorum sırt çalışırken ağırlıklarım baya bir yükseldi. pulldown ve cable row 55 kg 10 tekrar çıkıyor. bench pressi ise 10 tekrarda 55 kgye yükselttim. leg press ise 120 kg ye çıktı. 2 ayda 3 4 kg aldım 77 den 81 e kadar çıktım ve yağ oranımda pek bir artış görülmedi şu ana kadar.

XANTY1 ve zzzxxz bunu beğendi.
  17. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    5. ay bitti ve yeni ölçümler benim gayet hoşuma gitti ve beni tatmin etti. 3 günlük dinlenmenin ardından salona gidip ölçülerimi yaptırdım.
    omuz 124 /124
    göğüs 104/107
    kol 34/35.5
    bel 90 /92
    kilo 80.5/81.5
    son aylardaki güzel gelişim clean bulk ile devam ediyor...

18. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    5 ayın sonunda daha da güçlenmiş hissediyorum.

19. eren123321

eren123321 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    bence 2.5 aydaki gelişim az yani ben spora başlayalın 16 ay oldu bizim hoça steroid basıyor ve bana diyor sendemi alıyon diye benim sana tavsiyem eyer keto diyeti ypmıyorsan fazla kolori kısma bide önce ağırlık sonra kordio oda ya hit yap yada yuru 20 dk sürsün ağırlık programın çok saçma 1.gün göğus biceps 2.gün sırt triceps 3.gün bacak kalf 4.gün omuz trapez biceps yap gün aşırı çalıs iyi beslen spor salonundakı hocalar bunları söylemior mu bide programı sen mi yazdın

20. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    dostum 3 ay önceki fotoğrafa yorum atmışsında yenilerini okumadın sanırım

Sayfayı Paylaş