1aydır

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve çaylak genç tarafından 14 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. çaylak genç

çaylak genç Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    arkadaşlar 1aydır gidiyorum haftada 3gün her neyse hala 2.5kg kaldırıyorum bazılarını 5bazılarını2.5yapıyorum neden bu kadar güçsüzüm? :oops: haftada kaç gün gitmeliyim böyle devam edersem bırkıcam:(

2. hasan.akaa

hasan.akaa Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    38
    kilon kaç boyun kaç zayıf ibrisin galiba bnde ilk başladıgımda kollarda 2.5ile başladım 59kilo idim şimdi 63üm başlayalı 4 ay oluyor 10ar kilo ile çalışıyorum

3. ForeverYoung

ForeverYoung Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Biraz ağır gelebilir ama hemen hüküm vermeyin. 2,5 kilogram ile çalışıyorsanız bence vaktinizi salonda harcamayın. Tabi burada fiziksel durumunuzu bilemem. Giderseniz de kötü olur demiyorum lakin daha zamanı var diyorum. Kendinizi psikolojik olarak yıpratırsınız. Tamam 5 kilogram ile çalışabilirsiniz ki bence başlama seviyesi de 5 kilogramdır en azından. Sonrasında güçsüz olmak diye bir şey yok yeteri kadar harcanmamış zaman var. Bence yaptığın hareketlerde 5 kilogram kaldırana kadar salona gitme. Al iki tane 5 kilogram dambıl evinde kendine, rahat bir şekilde sağdan soldan etkilenmeden hafif bir altyapı hazırla . Eğer bırakma kısmı ağır basıyorsa dediğim gibi evde kendini bir seviye getir. Yoksa sonrasında koparsan dönmen zor olur. Lakin salona devam etmek istersen de haftada en azından 3 gün gitmeni tavsiye ederim. (Bırakma sakın sporu.)

4. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Bu işin başlangıcı böyledir , daha önce ağır bir işle meşgul olmayanlar genelde düşük kilolarla başlar , çok iyi hatırlarım dumbell fly ve dumbell lateral raisess hareketlerinde hep hafif basıyorum diye güçsüz olduğumu düşünürdüm.Şimdi kilolar :D o 2 harekettede ozamanın 3 katı , zamanla artırırsın.Spora adapte olman , alıştıktan sonra gelişimin ilerleyişince zamanla hep kilolar artar belli yerlerde yavaşlasada hep artar...Güçsüz felan değilsin , sadece sporda yenisin bunu unutma , kaç gün gidiceğinide antrenörün bilir...

5. çaylak genç

çaylak genç Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    3aylık yaptım üyeliği o_O keşke 1aylık yapaydım bırakıcam gibi 51kiloyum bu arada

6. ForeverYoung

ForeverYoung Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Salonu bıraksan da sporu bırakma sonra ileride keşke dersin. Madem 3 yaptın o zaman 2 ay daha devam et. 2. ayın sonunda bir daha bak kendine bir gelişme var mı ? Yoksa da zaten bir şeyleri kesinlikle yanlış yapıyorsun demektir.

7. çaylak genç

çaylak genç Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    bugün çoğu hareketi 5yapdım 2hareketi 7.5 yapdım bazı makinelerde 5kg 1.5kg ilerledim :)

8. Begginer

Begginer Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    8
    Moralini bozma, ben de arka kolu 3kg ile zor yapardım, bir kaç ay oldu şuan 7kg ile çalışıyorum. Hala agirlik olarak az evet, ama arttı mı ? Evet arttı. Barfiks çekemezdim, şuan 10 tane çekiyorum. Az mı? Evet ama ilkine göre 10 katı. Devam et, asla pes etme

Sayfayı Paylaş