%18'den %12'ye

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve rebellionfire tarafından 23 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. rebellionfire

rebellionfire Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Merhabalar , iyi akşamlar.
    Ne yapmak istediğimden ufak bir özet geçeyim, olayda bana yardımcı olun lütfen.
    Şu anda vücut yağ oranım %18.5, 15 kasımda istanbul maratonunda 42 km koşacağım.Bu yağ oranımla koşabilir miyim ? evet.
    Ama ben böyle koşmak istemiyorum.Fitness'a da destek amaçlı gidiyorum.Beslenme olayım gayet net.Asla şaşmam.Listeme ne çıkartırsam onu yerim yani.
    Vücut ölçüleri :
    Boy:172
    Kilo:65.9
    Yağ:%18.5
    Yağ:12.2 kg
    Kas:51.4 kg

Spor salonunda hocamla konuştum.

Bana 1.5 hafta sağlam bir beslenme programıyla %12 'ye inebileceğimi söyledi.Şimdi mevzu burada, önceden diyet yaptım ve bu işin felsefesini anlamış biriyim.
    Normal şartlarda bu olayın 1.5 ay gibi bir sürede olmasını normal karşılarım.Hocaya 1.5 ay heralde diye düzeltme yaptım, hayır 1.5 hafta dedi.
    Beslenme programımı isterseniz atabilirim.
    Örnek bir gün macro değerleri: 183 gr protein, 83 gr karbonhidat,25 gr yağ. Yaklaşık 1300 kcal 'lik bir beslenme programı.Bu arada gün içerisinde enerjim düşmüyor.
    Protein değeri yüksek olduğu için gün boyu tokum.Günde 5-6 öğün şeklinde tüketiyorum bunları.
    1 kg =7000 kcal.Görünen benim yaklaşık 5 kg yağ vermem gerektiği, o da 35000 kcal eder.
    Ben gün içinde ortalama 2600-3000 kcal(spor dahil) harcıyorum.
    1500 kcal artsa hergün, bu iş yinede yaklaşık 25 gün sürecek demektir.
    Evet sizde farkettiniz sanırım olayı.Bu kadar kısa sürede bunu yapabilmek matematiksel olarak pek mümkün gözükmüyor .Öyle değil mi ?

Yorumlarınızı bekliyorum

2. atraksiyonlu

atraksiyonlu Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    43
    Bu hocalar insanların sağlığıyla oynuyor. 1.5 ayı geçtim 1.5 hafta nedir? 1.5 ay bile az bir süre. 1300 kalori nedir öldürecek adamı.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

rebellionfire bunu beğendi.
  3. rebellionfire

rebellionfire Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yaklaşık aynı şeyi bende düşünüyorum.Kcal ölçeğini ben hazırladım dostum, 1300 kcal çok az gözüküyor.Farkındayım ama yiyemiyorum bir zaman sonra.Öğlen çift öğün yiyorum ve 500 gr tavuk göğsünü bitiriyorum.Sabah yumurta beyazları vs. vs. Karbonhidrat az gözükebilir, onu koştuğum günlerde biraz olsun arttırıyorum .Ama süre gerçekten kısa değil mi ?
    Ben en azından 3 aya bölerim diyordum.Neyse başladık bir işe, bitirmeden bırakmam.2 ay sürse bile devam

atraksiyonlu bunu beğendi.
  4. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    yağ oranım %7 günde 2500 kalori alırım 0 kardiyo yaparım yeterki düzgün beslen:)

5. rebellionfire

rebellionfire Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Peki sence bu süreç yaklaşık kaç hafta sürer ? Ya da sürmeli

6. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    karbı çok düşürürsen ben deli gibi antreman yapıyodum katobolik süreçteydim ondan cıktım benım gıbı yapmam cok zor ben 1.5-2ayda 10 kılo yakın verdım tabı kasda kaybettım antreman 4x15 yapıyordum dınlenmeler kısalar suan yağsız bı sekılde clean bulka gırdım 75 hedefim kışın dediğim gibi kardiyo bence gereksiz düzenli beslen karbı düşür yada yarıya indir öyle yağ yakabılırsın 2 ay cıvarında

7. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    gayet hakimsiniz zaten konuya.tabiki böyle bir şey söz konusu değil.

ayrıca kadında %18 zaten iyi bir oran demek.%12 baya düşük bile sayılabilir.o yüzden %18 den %12ye düşmek de çok aşırı kolay bir şey olmayacaktır.kas kaybı da kaçınılmaz olacaktır diye düşünüyorum hele çok kısa süreçte bu amaçlanırsa.hormon dengesindeki olası bozulmalar da cabası.

Sayfayı Paylaş