183 cm boy ve 48 kiloyum (Moral lazım bana ey insanoğlu...)

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve RoesJyoT.Barış tarafından 27 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. RoesJyoT.Barış

RoesJyoT.Barış Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    2
    Selam dostlar 22 yaşında bir (abiniz/kardeşiniz)im tam tamına 48 kilodayım boyum tam tamına 183 cm, millet 60 kiloyum zayıfım demiş ( Şaka mı bu ! ) 60 olmak için nelerimi vermezdim, her neyse... :D şimdilik bir programım supplementim halihazırda yardımcı hocam filan var sabır edip almaya çalışıcam... :)
    Konuyu asıl moral amaçlı açtım, çünkü moralim gerçekten çok bozuk beyler...
    Öylesine dağınık bir ruh halindeyim ki (7x24) anlatamam...
    Sürekli kilo konusunda moralim bozuluyor, çünkü gelen geçen herkes yolda belde dik dik bakıyorlar...
    Aslına bakarsanız enerjide bir problem yok, sağlığım yerimde hep kendimi böyle rahatlatırım...
    Fakat insanların ağzı torba değil ki büzesin, size konuyu iyi anlatabilecek belirginlikte iki anımı anlatmak istiyorum...

1) Kürdan gibi vakası
    Henüz geçenlerde, bir bayan arkadaşımı fakülte önündeki kafede otururken görüp derse 20 dakika olduğu için yanına gidip oturdum, meğersem annesini bekliyormuş erkek arkadaşını tanıştıracakmış, ben ısrar etmeme rağmen kalkma dedi, annesi geldi tanıştık filan, annesi kız arkadaşa eğilip fısıldadı ''Bana bak tanıştıracağın çocuk da böyle kürdan gibi bişey değil di mi ?''
    Bu sadece (bir) örnekti ben böyle şeyleri yıllardır yaşıyorum, en az kilo almayı istediğim kadar intihar etmeyi istedim hayatımda...

2) Ondan zarar gelmez vakası
    Lise yıllarımda aynı boy ve kilodaydım, dersimiz boştu, millet kravat savaşı filan yapıyordu, o arada en ön sırada otururken stüme sendeleyen bayan bir arkadaş düşer gibi oldu ve bir anlık tepkiyle bağırdı... (İnsanlık hali ''AAAAY!'')
    Bu sesi duyan ve bir zamanlar saygı duyduğum arkadaşım dönüp şöyle dedi bayan arkadaşa ''Korkma ondan zarar gelmez!!'' ve gülüşmeler...

bu tür şeyleri takma dediğinizi belki duyar gibiyim, ama benim tüm hayatım bu tür şeyler işte, çok aşağılandım ve bunun etkisi altından çıkamıyorum... :))
    İşte dostlar, saniye saniye inancımı köreltti bu yaşadıklarım, sabır mı ? Bende alası var, ama inanç ? onda şüpheliyim...
    İnanmak istiyorum, 1 kilo aldığımı görebilmek istiyorum... sırf 300 gram fazla görünüyorum diye tuvalete gitmiyorum stresten, o 300 gramı s..arım diye..
    :))
    Bir normale dönsem, istediğim tek şey futbol oynamak, ama kimi kandırıyorum, küçüklüğümden beri oynamadım :(
    Konuyu, yazdığım kitabın bir kısmıyla bitireceğim ;
    Şaka değildi okçunun anlattıkları gerçek,
    Suç ?
    Suç yok,
    Bu benim suçum değil,
    Sizin suçunuz değil,
    Bu toplumun suçu,
    Zihniyetin !
    (Asyalı Okçu) (aramayın bastırılmadı)

TEŞEKKÜRLER DOSTLAR,
    SEVGİYLE SAYGIYLA KALIN... :)

Son düzenleme: 27 Şubat 2015
    fatihpamuk52 ve maietnigri bunu beğendi.
  2. Vidmasz

Vidmasz Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Samsun
    sağlık problemim yok demişsin yinede sormak istedim kilo alamamanın yememekten başka bi sebebi varmı?

3. winston123

winston123 Üye

Beğenileri:
    1.174
    Ödül Puanları:
    103
    Selamlar. Oncelikle durumunuz uzucu. Uzun bir zaman bu durumla karsi karsiya kalip da saglam bir psikolojiyle kalmis olmaniz isin guzel tarafi. Yalniz tuvalete gitmiyorum 300 gr. Icin cumleniz cok guldurdu beni.:) oncelikle aslinda beslenmenizden bahsetmeniz gerekiyor. Yeme bozuklugu ya da azligi mi var bir yorum yapamiyoruz. Doktora gittiniz mi mesela. Ozellikle tiroid hormonunun fazlaligi gibi bir durum soz konusu mu? Bazen boyle seylerin oyle kolay bir cozumu oluyor ki o sekilde gecirdiginiz zamanlar icin gercekten uzuleceginiz kadar yani. Biraz daha sosyal taraflarini bir kenara birakip beslenmenizi makrolarina kadar aciklarsaniz forumdaki bir cok degerli arkadas yorum yapacaktir. Iyi aksamlar

4. RoesJyoT.Barış

RoesJyoT.Barış Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    2
    Hocam sıkıntı boğazda, imkanım var ama yiyemiyorum, biraz zorlasam nevrim dönüyor, iki lokma fazla yesem çıkarıyorum, öyle fazla hareketli yaşantımda yok zaten, şimdilik makarna yiyorum günlük 4 tabak rahat ama 5 tabak yemek zorundayım + 3 + 2 +3'er ölçek ana öğünlerden sonra 5 ölçeği 780 kcal olan karbonhidrattan yararlanıyorum, sabahları multivitamin hap alıyorum(GNC Big-50), tahin-pekmez kaşıklıyorum 3 yumurta yiyorum, ayrı yeten b12 eksikliğim olduğu için iğnem var haftalık, 3 haftaya bitecek, bir de doktorun yazdığı mama var henüz almadım ayın 2'sinde alıp onu da kullanacağım.
    Yediğim şeylerin saatinin olduğu söylenemez, ki zaman bulamıyorum zaten okuldan, her 1.30 saate bir bir tabak zorlamak durumundayım, ama gelecek aya maddi açıdan rahatlayınca, kuruyemiş, meyve vs... alabileceğim ve belki bu açığı kapatacağım.
    Tabi dediğim gibi yeni başladım, uzun bir süre bunları deneyip alamamış değilim. Henüz 1 ay öncesine kadar bir döner dürümle, 2 gün cs oynuyordum :)
    Yakın zamanda hastahaneye gidip, gastroentolofdilgld ne şeyiyse oraya gideceğim, tiroid de maalesef problem yokmuş ama ona da görüneceğim tekrar, ektomorf tip üstüne bir çok araştırma yaptım, biraz sıkıntılıymış böyle olması beni rahatlattı çünkü farklı olmadığımı hissettirdi.

5. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Beslenmen konusunda aydinlatirsan bizleri biraz yardimci olmaya calisiriz,
    ilk tüyoyu veriyorum simdiye Kadar ne yiyorsan daha fazla ye,fazla yiyorsan daha fazla,daha fazla yiyorsanda daha daha fazla yiceksin bunun baska bir cikar yolu malesef yok,zayif olmanin az yemenden baska nedeni yoksa Kilo almaninda cok yemekten baska caresi malesef yok.Hayir ben cok yiyorum diyorsan yaniliyorsun cok felan yemiyorsun cok yedigini saniyorsun.

6. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Ben 10 yıl aç kalsam yine de 43 kiloya düşemem. Yani bana göre yemekle alakası yok hormonlarinda sıkıntı var. Direk doktora

onur04 bunu beğendi.
  7. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Öncelikle, umarım hayatındaki en büyük sorunun hep kilo olur. Kitabın için de şimdiden başarılar.

Sonra, psikolojin hakkında ipuçları vermişsin. Bu kiloda ne yazık ki tersi olması beklenemez. İnsanlar ortalamanın dışını (anormali) genellikle sevmezler, hastalıklı birey muamelesi yaparlar, bunun için hasta olman da gerekmez. Anormal zayıf, şişman, içe kapanık, dışa dönük, uzun saçlı, uzun tırnaklı, kısa-uzun boylu, zeki-aptal, duygusal-akılcı, her türlü ortalamadan sapmaya karşı topluluk tepki verir. Bununla barış halinde değilsen ve değiştirmek istiyorsan çok şanslısın çünkü senin ortalamadan sapman oldukça kolay bir şekilde halledilebilecek bir durum. 1 yıl için de hayatın normale dönebilir.

Neden yemediğinle ilgili bir şey söylememişsin ama supplementten bahsetmişsin, bahsetme. Neden yemiyorsun? Yediğini kusuyor musun mesela yoksa sadece iştahın mı az? Vücudunda bir parazit olmadığına emin misin? Hep mi zayıftın sonradan mı kilo verdin? Uyuşturucu kullanımın var mı? Alkol-sigara kullanımın var mı, varsa ne kadar? Zayıflık konusunda hiç muayeneden geçtin mi?

Bunlara vereceğin cevaptan bağımsız olarak, yani bir rahatsızlıktan veya yaşam tarzından kaynaklanan sorun varsa da yoksa da daha çok yiyeceksin. Normalde belli bir kiloda kilo almaya çalışan insanlarda gereksiz yağ depolaması olmaması için çok aşırı yemeden, kiloyu kas alacak şekilde almak tavsiye edilir. Senin durumunda ise buna gerek yok. Sen kiloyu ne olursa olsun almalısın, bunun içinde yapacağın basit, geberene kadar yemek yiyeceksin. Bunu yapabilmen için de kalori yoğunluğu yüksek ve/veya sindirimi kolay besinlerden yiyeceksin. Yani tavuk göğsünü falan unut mesela, but, kalça, derisiyle birlikte ye. Kırmızı et, büyük, yağlı balık cinsleri (somon, palamut vs)...Makarna, pilav gibi karbonhidrat deposu tahıllar ama bana sorarsan bu aşamada bunların basit-bileşik olduğuna bakma, hangisini seviyorsan, hangisini daha çok yiyebiliyorsan onu ye. Normal bir kiloya gelince o ayrıntılara dikkat etmeye başlarsın, şimdilik salla. Hatta bence yediklerinin sağlıklılığı konusunda da çok endişe etme, senin için sağlık şu anda kilo almak demek. Onun için sabahları kaşar, sucuk, kalorisi yüksek ne bulursan götür. Aralarda muhakkak meyve, kuruyemiş (özellikle fındık, en yüksek kalori onda olması lazım)...Yağlı süt, içebildiğin kadar. Ve içebildiğin kadar derken gerçekten içebildiğin kadarından bahsediyorum. 1-2 bardak değil, litre hesabıyla. Tam yağlı yoğurt, mümkünse kaymağıyla birlikte...Kendine söz ver, 60 kiloya gelene kadar sağlığı, yağ depolamasını falan dert etme. Mantı sevmez misin mesela? Herkes mantı sever. Yiyebildiğin kadar, bol süzme yoğurtla ve üzerine bol yağla...Sağda solda evde yapmaya hazır güzel mantı satan yerler vardır. Yediğin herşeyin kalori içeriğini arttırıp ye. Makarnanın üzerine bol peynir, sos, ne varsa, salataya bol zeytinyağı mesela...Lahmacun, kebap, acıma, neyi seviyorsan ondan ye, yeter ki ye...Geberene kadar ye. Geberdikten sonra biraz daha ye. Sonra yiyecek yerin kalmadığında süt iç, meyve suyu iç. Birkaç saat dinlen, miden boşalır gibi olduğunda tekrar ye. Kısa süre içinde miden genişlemeye, iştahın açılmaya başlayacak. Hormon üretimin normal seviyelere gelinci psikolojin daha iyimser olacak, değişiklikler üzerinde farkedilmeye başlayınca etraftan övgüler gelmeye başlayacak.

Ama doktora da gidip kontrolden geç. Bir sağlık sorunu varsa çözerler. O zamana kadar yemeye başla ama. Bak hiç supplemet lafı etedim dikkat ettiysen. Sen böyle beslen, üzerine istersen supplement de iç. Ama böyle beslen.

zeo64 bunu beğendi.
  8. maietnigri

maietnigri Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Doktora görün kardeşim. Kiz kardesim de kilo alamamaktan sikayetciydi. doktoru gunes isigi gormedigi icin d vitamini eksikligi oldugunu soylemis. Haplari kullandi bir ayda 4 kilo aldi.
    body yapiyorsan gainer al.
    Buldugunu ye. Ne buluyorsan daha fazlasini ye. Normalde sporcular cok yerler ama yediklerine, yag oranina falan dikkat ederler. Senin icin bu durum gecerli degil. Buldugunu goturmeye bak.

RoesJyoT.Barış bunu beğendi.
  9. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Kalorisi yüksek besinler ye, günde 6.000 kalori yemeye çalış yani amacın o olsun. 3 ayda 10-12 kilo alabilirsin. Hala almıyorsan sıkıntı vardır. Dirty bulk hızlı kilo aldırır, bence sen 75 olana kadar dirty bulk'a devam et.

GT-S5360 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

10. ErdoganOzgur

ErdoganOzgur Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Sadece zaman ver kendine sabret belli bi düzene başla 2-3 yıl sonra kendini hayal ettiğin vücutta düşün.Senle dalga geçen arkadaşlarının ilerde imrenceğini düşün.O kızın annesinin maşallah boylu poslu oğlan deyişini hayal et ve başla artık.Unutma hayat sana seçenek verir sadece kullanmasını bil.Herşeye rağmen gainer kullanma miden yemek mi almadı yulaf ı blendardan geçir sütle karıştır iç sen yeter ki iste.Gerekli karbonhidratı pilav makarna yulaftan karşıla.Motive edebildiysem ne mutlu
    --- Mesaj birleştirildi, 28 Şubat 2015 ---
    Sadece zaman ver kendine sabret belli bi düzene başla 2-3 yıl sonra kendini hayal ettiğin vücutta düşün.Senle dalga geçen arkadaşlarının ilerde imrenceğini düşün.O kızın annesinin maşallah boylu poslu oğlan deyişini hayal et ve başla artık.Unutma hayat sana seçenek verir sadece kullanmasını bil.Herşeye rağmen gainer kullanma miden yemek mi almadı yulaf ı blendardan geçir sütle karıştır iç sen yeter ki iste.Gerekli karbonhidratı pilav makarna yulaftan karşıla.Motive edebildiysem ne mutlu

11. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Doktora gittin mi?eger bir saglik sorunu yuzunden bu kiloda degilsen bunun tek açiklamasi yemek yemiyorsun.sadece hayatta kaliyorsun asıl beslenme o degil.millet buyumek icin gunde 6 ogun yiyor.kimisi daha da buyuk olmak istiyor 8 ogune cikariyor.sen kac ogun yiyorsun ve neler yiyorsun?muhtemelen miden kucuk.gainer normalde hic onermem ama senin durumunda iyi olabilir.ayrica yag oranin kac?%5-6 falandir buyuk ihtimalle.183 boya 48 kg gercekten inanilmaz.senin kafadan 20 kg alman gerekiyor.

12. RoesJyoT.Barış

RoesJyoT.Barış Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    2
    Cevabınız için teşekkür ederim, şu an maddi durumum olmadığından sadece makarna ile zorlamak zorundayım, ama sürekli bir maddi problemim yok şükürler olsun, bu pazartesiden itibaren verdiğiniz önerileri yerine getirebileceğim...
    Sorunumun sağlık sorunu olduğunu düşünmüyorum, hangi teste girsem normal sonuçlar çıkıyor fakat en geç hafta sonuna kadar tekrar check up'tan geçicem, ama bariz bir şekilde şu sıkıntım var benim ''Yiyememek'' belki herkeste var evet, ama benimki anormal biraz ben günde 2 porsiyon makarna yiyebiliyorum, 3'yü ise aşırı derecede zorlanarak yiyebiliyorum, saatler geçmesine rağmen acıkmıyorum, sabah bir tahin pekmez kaşıklasam, ertesi gün akşam acıkıyor gibi oluyorum, ben hayatımda bir kaç kez acıktığımı hatırlıyorum onda da, 2 gün bir şey yemeyip duşa girmiştim bi keresinde öyle olmuştu, ama yarım tabak mantı yeyip tıka basa doyduğumu biliyorum o gün.
    Midemi en fazla 2500 kaloriye zorlayabiliyorum o da makarna + supplement(karbonhidrat) + doktorun yazdığı mama olan(Nutricia Fortimel Energy)300Kcal
    Bu üçlüyü gün sonuna kadar ne çilelerle alıyorum anlatamam ama ulaştığım kalori 2500 oluyor, ki bu bir yana sadece yemeklerle en fazla 800 kaloriyi zorluyabiliyorum. Hemen midem bulanıyor başım dönüyor, çok kötü hissediyorum. Ama biri çıkıp dese o herkeste olur istifra etmek işin bir parçası derse, istifra etmeye de aldırış etmem sıkıldım artık,
    Bir yandan da mide büyümesi için 2500 kcal ı yiyerek almam gerektiği gerçeği kafamı beynimi tırmalıyor... Oysa ben en fazla supplement kullanarak gelebiliyorum...
    Şu an yurtta kalıyorum, evde kalmamın imkanı yok çünkü eve çıkarsam yiyecek sıkıntı olacak her zaman, elektrikli ocak, tost makinesi ve kettle'dan başka mutfak elektroniği almadım, ama gerekirse yatağı kaldırır, ankastre dizerim bu odaya artık çok sık hafif bunalımlara girer oldum, hayatım boyunca yaşıtlarımın yaptığı herhangi bir şeyi yapamamak canımı hat safhada sıkıyor artık.
    Cevabınız durumumun ciddiyetini ve bundan nasıl kurtulacağımı aydınlatmış durumda, geriye kalan şey bir kaç hastahaneye gidip, iştahsızlık problemini çözmek olacak.
    Tabi başta dediğim gibi spora gidiyorum, Bursa'da Nilfit spor merkezine gidiyorum, spora gitmek bana büyük moral oluyor, başladığım günden beri acılarım bitmese de :) bu bana yüksek moral veriyor, inanmamı sağlıyor, kollarımı spordan sonra 2 cm kalın görünce mutlu oluyorum, tabi soyunma odasındaki meraklı bakışları saymazsak... :D
    --- Mesaj birleştirildi, 1 Mart 2015 ---
    Bir kaç kez gittim, doktorlar şaşırtıcı şekilde, metabolizma hızımın normal olduğunu söyledi... Tabi hafta sonu tekrar gideceğim bir kaç farklı hastahaneye ve farklı testlere gireceğim, sonucun sağlıklıklı çıkmamasını ümit ediyorum çünkü, en azından bir nedeni olsun istiyorum, en olmadı iştah bozukluğu gibi bilimsel zırvalasın yani... :)

maietnigri ve doxux bunu beğendi.
  13. Anabolik5

Anabolik5 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Sana onerebilecegim pirinc pilavi ve ustune zeytin yagi gunde 400-500 gr bogazindan gecerse ye olmadi her gun bim den 75 jrsa falan cekirdek ici var her gun 3-4 paket göm yemeklerini sosla mayonez vs su an senin clean bulk degil baya bi dirty bulk yapman lazim ve cok saglam antrenman.

14. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Midenin genişlemesi zamanla olur. En önemli şey kalori, kalori alabilmek için gerekiyorsa sıvı al gitsin. Yemek için de acıkmayı bekleme, midenin hafiflediğini hissediyorsan ye gitsin. Ne kadar zor olduğunu biliyorum, senin kadar olmasa da ben de çok zayıftım eskiden. Kilo alabilmek için haftalarca midem ağzımda dolaşıp 10 kg almıştım. Emin ol bir noktada iştahın açılacaktır, o ilk 10 kilonun üzerine kendimi tutamayıp 20 kilo daha aldım sonradan hahah :)) Hatta spora da ondan sonra göbeği eritmek için başlamıştım, öyle diyeyim sana.

15. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Bence kendinle yuzleşmelisin,bu senin hatan,baska bir durum yok.baska doktora gitmek yerine markete gidip yiyecek almalisin ;)
    --- Mesaj birleştirildi, 1 Mart 2015 ---
    Bence kendinle yuzleşmelisin,bu senin hatan,baska bir durum yok.baska doktora gitmek yerine markete gidip yiyecek almalisin ;)

16. RoesJyoT.Barış

RoesJyoT.Barış Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    2
    Şu an ''En önemli şey kalori'' diyerek aydınlattınız, çünkü sadece yemekle minimum gereken kalorinin yarısını aldığımda sancılara giriyorum, ama toz ve mama ile 2700 kalori alıyorum. Dediğiniz gibi, yemeğimin bir saati yok zaten, sancı bitince devam ediyorum, mide bulantı mı geçirmek için, bir yandan oyalayıcı bir şeyler izlediğim oluyor, ama şimdilik sıkıntım yavaş yemek umarım zamanla hızlı yiyebilirim.

17. gorkem12

gorkem12 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İstanbul
    Sana laf atanların hepsi arnold sanki takmıcaksın birader onlara inat sağlam beslenıp hayvan gıbı calısacaksın 1-2 sene sonra gozukuceksın fakat hıcbırını iplemıceksın

18. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Arkadaş ne yaptı acaba?beslenmesini yoluna koyabildimi epeydir yazmamış.

19. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Aynen napti ben de merak ettim.

20. RoesJyoT.Barış

RoesJyoT.Barış Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    2
    Beslenmeye başladım arkadaşlar ilginiz için teşekkür ederim, tek yapacağım şey zorla yemek ve doktorun yazdığı mamayı, vitamin ve iğneleri almak olacak.
    Günlük 3500'e zorla dedi, ve spora devam etmem kendimi zorlamam konusunda uyardı,
    Günlük 2700 kaloriyi bir haftadır resmi olarak alıyorum :) ama iştah açmam gerekiyor, çünkü kendimi 3000 kcal zorlayamıyorum...

t_firewall ve Bekci bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş