183 boy 81 kilo yağ fazlalığı..önerilerinizi bekliyorum

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ufem tarafından 21 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ufem

ufem Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    merhaba arkadaşlar,

183 boyunda 81 kiloda ve 20 yaşında bir gencim. 1-2 aydır bb ile ilgileniyorum, vücudum spor yapmadığım halde fit görünüyordu fakat bunun nedeni kas değil yağlar.. küçkken çok zayıf olmama rağmen 15 yaşında geçirdiğim kol ameliyatı sonrası birden kilo almaya başladım ve boy da kısa olduğu için baya şimanlamıştım, çok yağlanmıştım. 2-3 seneye kadar birden boy atıp 183 boyuna geldim fakat problemim vücudumdaki yağlardan hala kurtulamamam. göğüs göbek bel ve çevresinde çok yağlanma var ve çirkin bir görüntü oluşturuyor. Yağ endeksim %24 ve yağ birikimi 19.7kg. Aslında yağlarım kıyafet giydiğimde pek belli olmuyor, hatta hiç belli olmuyor fakat kıyafet olmadığında hoş görünmüyor. Yaza yaklaştığımız şu dönemde bu görüntü kirliliğini de atmak istiyorum.

Bu yağları eritip kaslardan da kaybetmemek hatta üstüne eklemek istiyorum. Sizlerin tecrübeleri benim için çok önemli çünkü sonunda başarısız olmak istemiyorum. Nasıl bir diyet ve antreman programı önerirsiniz? Bu sürede yağ yakıcı hapları kullanmamı önerirmisiniz? Açıkcası yağı yakarken çok zayıf görünmek de istemiyorum

Teşekkürler

2. danger35

danger35 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşım aynı sorun bendede var . bende epey bilgi topladım sonucunda kardio ,mide hareketleri ve koşu öneriliyor.bu 3 etken tam istediğin cevap bence ;)

3. ufem

ufem Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    çok teşekkürler saydıklarını zaten yapacağız mecburen :)) onun dışında tavsiyesi olan varmı

4. ick17

ick17 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    güzel bir diet güzel bir idman sistemi ve varsa imkanın bir CLA birazda sabır olursun rambo :)

Sayfayı Paylaş