180 Boy 88Kg 'ım sorularım var program isteğim var

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve killyex tarafından 21 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. killyex

killyex Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba arkadaşlar ve abilerim, yaklaşık 10 gündür spor yapıyorum. Zaman zaman başlayıp bırakanlardanım. 22 yasındayım 180 boyum 88 kilom var. Göbek aldı başını gitti. Omuzlarım genıs. Beslenme programı aldım diyetisyenden ve spora yardımcı besinler önerdi. yumurta et vs 160 gr protein almam söylendi. Bazı vücut geliştirmeyle uğraşan arkadaşlarım, şuan bu kilonun üzerine ağırlık kaldırırsam şişeceğimi ve hoş görunmeyecegını söylediler. Once yağ yakmam gerektıgını söyledi. Benım isteğim İTALYAN vucut olarak gecen bolunmus kaslı bır vucut. Bır boksor tanıdıgımda, az kılo cok tekrar yaparak parcalarsın ve sısmezsın yag erıtırsın dedi. Siz bilgili abilerimden ve arkadaşlarımdan bana uygun bır calısma programı ıstıyorum. Her gune ayrı bolge olacak sekılde. Ve yag yakımını nasıl yapmam gerekıyor. Haftanın her gunu spora gıdıyorum yanı 10 gundur spora gıdıyorum. Suan bır gun karın bır gun omuz gerı kalan butun gunler cardıo yapıyorum. Sız ne önerırsınız teşekkur ederim.

2. atraksiyonlu

atraksiyonlu Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    43
    Abi kasların gelişmesi için günlük ihtiyacın olan kalorinin 300-500 kalori üstüne çıkman lazım. Yağ yakmak içinse 500 kalori altına inmen lazım. Yani sen yağ yakacağın için ona göre besleneceksin ve bu durumda kaslarının gelişmesi çok zordur. Zaten gelişse bile öyle şişmessin ve hoş görünür. Kas geliştirmek öyle kolay bir şey değil arkadaşlarına söyle kendilerini geliştirsinler. Ağırlık KALDIRMALISIN kaldırmalısın çünkü bu senin şuanki kaslarını korumanı sağlayacaktır. Eğer sadece kardiyo yaparsan kaslarını da kaybedeceksin ve her gün gördüğümüz ''... kilo verdim ama göbek gitmedi' ' adında bir konu açacaksın onlardan olma. Sadece kardiyoyla bu iş olmaz. Her güne ayrı bölge çalışma yine sık yapılan hatalardan biri. Haftada dört gün veya üç gün fullbody antrenman yapman senin için iyi olur ha illa diyorsun ki split çalışacağım çalış her güne iki bölge koy. Sonra fullbody başlarsın gelişemezsen :). Evet şimdi az kilo- çok tekrar-yağ yakma efsanesine gelelim. Kaslarını zorlamalısın ki minumuma insün kas kaybın. Az kilo ile nasıl uyaracaksın kasını. Ya bu insanlar kolay mı sanıyor kas geliştirmeyi (doğal yollardan bahsediyorum tabi) arkadaşların bir şey derse yav he he diyip geç. Bana da çok karışıyorlar.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. killyex

killyex Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Ben en ıyısı bır spor salonuna yazılayım. Dıyetısyenınde verdıgı programı uygulayım ve yoluma devam edeyım. Ne dersın? Onlar ne program verırse uygulayım.

4. atraksiyonlu

atraksiyonlu Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    43
    Beslenmenin nasıl olması gerektiğini, programın nasıl olması gerektiğini araştır ve öğren. Ondan sonra kendine uygun program bul. Beslenmeni kendin düzenle diyetisyen falan boş iş kendin ayarlasan da olur her defasında o mu ayarlayacak? Salonun verdiği programı da o araştırdığın şeylere uygunsa öyle uygula. Bizim salonda da program veriyolar ama iyi değil çöp program yani.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. killyex

killyex Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar Güncelleme yapayım unutmuşum yazdığımı bile şuan 72 Kiloyum ve istediğim vucuda kavuştum site ahalisine tesekkür ederim

6. katleden1995

katleden1995 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    istanbul
    Hocam kilona göre beslenmeyi böyle yapabilirsin kolay gelsin.

Ekli Dosyalar:

7. killyex

killyex Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Çok teşekkür ederim, biraz kilo almanın vakti geldi, 80 e çıkıp define olmayı dusunuyorum. Sızce uygun mudur?

8. Zek24

Zek24 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kardeşim Nasıl düştün 72 ye ? Bana uyguladığın kardiyo dahil programı yazar mısın?
    --- Mesaj birleştirildi, 27 Temmuz 2016 ---
    Kardeşim Nasıl düştün 72 ye bana uyguladığın kardiyo dahil programı gönderir misin rica etsem?

9. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    bence önce sonra bir fotoğraf göndermelisin takip edenler merak etmiştir değişimi bende merak ettim açıkçası :)

10. killyex

killyex Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Sanal Ortamda pek fotoğraf paylaşmayı sevmediğimden yuzumu kestım ancak ekledım sızler ıcın:)

Karın bölgesinde kasları belli edemiyorum ama sebebı sanırım 3 aydır dıyetı bırakmam dolayısıyla oldu.
    Diyetim şu şekildeydı; 3 ayda 15 kılo verdım haftada 6 gun antremanla bırlıkte. 1 gun cardıo gerı kalan gunlerde bolgesel calıştım.

Ekstra bır kardıo uygulamadım
    Kahvaltı: 5 yumurta 2 sarı 5 beyaz.
    10 Adet Zeytin
    Kuru kayısı

Ara Öğün: 5 Adet çiğ badem ve ceviz

Öğle yemeği : En az 250 gr ızgara / tavuk et hındı
    salata
    ve yagsız yogurt
    ızgara tavuklu etli salata da tuketebilirsin

Ara öğün : 5 adet çig badem ve ceviz

Akşam : En az 250 gr ızgara et tavuk hındı ve yogurt salata

Protein tozu veya herhangı bir supplement kullanmadım. 3 aydır dıyet yapmıyorum fotoğrafı da bugun çektim.
    Bu da 5 ay sonunda profilden görünüşümdü.

Son düzenleme: 27 Temmuz 2016
    ersaydin bunu beğendi.
  11. katleden1995

katleden1995 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    istanbul
    Bence 80 kiloya çıkmak istiyorsan üstteki verdiğim diyet listesini yapma çünkü o sırf definasyon kilo verip yağ yakmak için .Bu listenin birde bulk kilo almak için olanı vardı onu bulamadım.

Sayfayı Paylaş