18 yaş boy ve kilo sorunu (yardım)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve serdartuter99 tarafından 23 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. serdartuter99

serdartuter99 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle herkese merhabalar arkadaşlar. Son günlerde kafamı fazlaca kurcalayan bu konunun üzerine gitme kararı verdim. Araştırmalarım sonucu en doğru yerin burası olduğuna karar verdim. Şimdiden önereceğiniz şeyler için çok teşekkür ederim.

Başlıkta da belirttiğim gibi arkadaşlar yaşım 18 boyum 1.71 ve 56 kiloyum. Evet baya cılızım önceleri fazla etkilemiyordu bu beni ama üniversite çağına yaklaştıkca psikolojikman beni kötü etkiliyor. Öncelikli hedefim boyumu 175'lere çekebilmek bunun için günde 500 mL süt tüketiyorum yumurta ve peyniri de ihmal etmiyorum. 2. sorunum ise tahmin edebildiğiniz gibi kilo. Kollarım çok ince sanki aldığım kilolar hiç kollarıma gitmiyormuş gibi. Omuzlarım göğüsüm filan yaşımın çok altında. Ergenliğe biraz geç girdim. Tüm bunları düzeltmek istiyorum eylüle kadar ne yaptıysam kardır. Fakat YGS'de iyi bir derece yaptığım için bu dereceyi korumam gerekiyor şu 2 ay spor salonuna gidemeyebilirim.

Tavsiyeler için şimdiden çok teşekkür ederim.

2. serdartuter99

serdartuter99 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar lütfen bi yardım:(

3. serdartuter99

serdartuter99 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yardım bekliyorum.

4. Fatih YILMAZ

Fatih YILMAZ Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    Trabzon
    kardeşim lysye çalş üniversitenin birinici yılında body salonuna git orda hocaların seni yönlendiri

5. serdartuter99

serdartuter99 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    üniversiteye hazır şekilde gideyim diye düşünüyodum gören 18 yaş olduğuma inanmıyor :(

6. Proteintozu64

Proteintozu64 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Aynı sorun bende de var. Ben şimdiden başladım. Boy 178 kilo 54 başladığımdan beri 3 kilo aldım 3 haftadır gidiyorum. Puanin iyiyse hiç gitme. Ben 1 sene daha hazirlanacagim üniversiteye gittigimdede izbandut gibi olacagim :) ama keşke 1 sene daha hazirlanmasam da bu sene gidebilsem . Takma kafana. Yazın 3 ayda duzeltirsin. Derse çalış

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Fatih YILMAZ bunu beğendi.
  7. serdartuter99

serdartuter99 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ygsde ilk 2bindeyim ama vücut ve boy da bu kadar önemli benim için :(

8. serdartuter99

serdartuter99 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yardım bekliyorum

9. antinkuntin

antinkuntin Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    ODTÜ
    Vücudu sonra da geliştirebileceğini ama sınav fırsatını bi daha yakalayamayacağını (bi daha hazırlanma zahmetini saymıyorum) düşünürsek sınavlara öncelik vermen daha akılcı görünüyor. LYS'den sonra yaz boyunca okullar açılıncaya kadar spor yapsan o 3-4 aylık süre bile görüntünü iyileştirecektir (tabii beslenmeyi dinlenmeyi egzersizi aksatmadan elinden gelenin en iyisiyle yaptığını varsayıyorum). Sonra üni.ye kapağı attın mı bi de ilk sene hazırlıksa kafan acayip rahat olacak zaten, o süre boyunca da sporunu devam ettirirsin, bi sonraki yaza mis gibi girersin, ondan sonra 1. sınıfa da. Bu sırada hazırlık boyunca da vücudun iyi olacak zaten :).

10. serdartuter99

serdartuter99 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok teşekkür ederim yorum için vücudu o şekilde düşüneyim o zaman. peki boy için ne yapabilirim?

11. antinkuntin

antinkuntin Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    ODTÜ
    Selam.
    Boy uzaması kemik uçlarındaki plakalardan gerçekleşir. Bu plakalar eğer hala kapanmadıysa büyüme şansın var demektir. Kapanmadığını var sayarsak;
    Yeterli ve dengeli beslenme ile (kalsiyum alımı da burada önemli bir rol oynuyor),
    Vücut geliştirme başta olmak üzere genel olrak sporla ilgilenmeyle (büyüme hormonunu ve testosteronu arttırdığı için)
    Bi de boy uzamasına yardımcı oldğu söylenen çeşitli esneme hareketleriyle boyunun uzamasına yardımcı olabilirsin.
    Yine senin durumuna bakacak olursak yüzmeye

12. alvel

alvel Üye

Beğenileri:
    207
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    ilk 2000 deysen bırak lys ye çalış yazın bittikten sonra başların ne kadar gitsende iyi üni ye başladığındada devame dersin önce okulu halletmen lazım :)

13. antinkuntin

antinkuntin Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    ODTÜ
    Bu arada mesaj yarımken göndermişim onu tamamlayayım.
    Yüzmeye gitmen zor diye düşündüğümden dolayı boş zamanlarında sınav bitene kadar basketle idare et derim.

14. serdartuter99

serdartuter99 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    temmuzdan itibaren yüzme olabilir ama basket benim açımdan hep sıkıcı olmuştur gerek fiziğimin yetersizliği gerekse arkadaşlar kadar iyi oynayamamam filan.. evde zıplama programı gibi bişey yapılabilir mi acaba onun yerine?

15. Cagrii

Cagrii Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar bende Ygs ye girdim şimdi LYS ye gireceğim. LYS den sonra yüzme+fitness yapmak istiyorum. Bu arada boyum 176 cm, kilom 55 yüzme(öğrenmek amaçlı) + fitness yapsam bir sıkıntı olur mu? Yani daha fazla kilo kaybı açısından diyorum. Bilen arkadaşlar lütfen yardımcı olsun. Şimdiden teşekkürler.

Sayfayı Paylaş