1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

17 Yaş 7 Aylık Ev Çalışması

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve M£RT tarafından 1 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    çalışırsan olur üçgen vücudun sırrı incel bir bel ve aşağı doğru sarkan kanatlardır ;) bunun için weighted pull ups öneririm.beliniz inceltmek için kardiyo yap yağ oranını düşür.

M£RT bunu beğendi.
  2. halterman

halterman Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    body
    neden evde başaramasın ya evde çalışmayı ben salondan çok seviyorum aletler eksik olabilir ama salondaki o gürültüden o deli gibi nefes alıp veren adamlardan falan uzak kafamı dinleyipte çalışabildiğim tek yer birazda araştırırsa olmıcak şey değil :D

mma-, M£RT ve vücutcuu bunu beğendi.
  3. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    evde bir yere kadar abi.her sporu yerinde yapmak lazım.senle bir değil ki daha yeni sporcu acemi önce bir temel bilgileri öğrenmesi lazım.en azından 5-6 ay gitsin ondan sonra evde devam eder.tabi ben sürekli salona gitmesinden yanayım vg salonda yapılmalı.çünkü evde sadece halter dumbell var.bence salon sporun vg nin yeri olduğu için daha konsantre çalışılır aynalar falan :) evde sessiz olduğu için konsantre olunur.

halterman ve M£RT bunu beğendi.
  4. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Bicepslerinin kısa olmasının nedeni izole çalışmışsındır yani sadece sivriltmişsin .

M£RT bunu beğendi.
  5. radyasyon35

radyasyon35 Yeni Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    kalçanız kaç cm yahu kimse sormamış bendede bu problem mvar fakat sizinki kadar değil

M£RT bunu beğendi.
  6. surakings2

surakings2 Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    VG
    Yer:
    Sivas

Bende evde çalışıyorum.İzole derken?Biraz anlatabilirmisiniz acaba?

M£RT bunu beğendi.
  7. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    Evde çalışmakla olmaz lafı tam anlamıyla saçmalık. Ev diyince cogu kısının aklına 2 dambılla calısmak geliyor. halbuki böyle bir şey yok. eğer biri evine gereklı aletleri alırsa evde çalışarak yapar. hatta o aletleri dama çıkarırsa damda çalışarak ta kas yapar. sen ağırlığı kaldırırken vucudun evde calıstıgın için kaslarını geliştirmeyecek mi?

Ama şöyle bir durum var, ben daha once salona gittiğim için harektlerin nasıl yapıldıgını bılıyorum bir çok konuda tecrübem oldu. o yüzden evde çalısırken sıkıntı çekmıyorum. ama direk evde başlayarak gelısmek belki daha uzun zaman alır. bunun da tek sebebi hareketi yaparken kontrolsuz yapmak.

Ama eğer kişi her antrenman sonunda o kasın ağrısını tadıp tükenme noktasına gelıyorsa ve iyide beslenıyorsa salondan pek bir farkı kalmaz. Tek gereken biraz motivasyon. ben evde calısıyorum ve gayette memnunum. istediğin muzık, ant. sonrası direk duşa girebilirsin, yemeğin zaten önünde hazır oluyor, baskalarının elinin değdiği aletleri kullanmıyorsun vs..

Ama genede iyi bir hocayla temiz bir salonda calısmak daha iyidir. böyle bir salon bulmakta epey zordur

M£RT bunu beğendi.
  8. KT

KT Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    karın kasları oldukca iyi vücut yağ oranında şahane 1 seneye cok iyi bir altyapı olusturcagını düşünüyorum ne derse desin insanlar emin ol herkes her şeyi takdir etmez beğeni görecelidir eğer sen kendını beğeniyorsan tamamdır dedigim gibi gayet iyi bir yolda gitcegini düşünüyorum. Başarılar :)

M£RT bunu beğendi.
  9. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    bence bu durumu ön plana çıkaran şey senin belinin kemiğinin kalınlığı değil, asıl sebep fazla zayıf olman.

şöyle açıklayayım, eğer sen hakkını vererek bu sporu 1-1,5 sene boyunca yapsan, ve bu sürede de 15 kilo alırsan belki baklavaların bu kadar net gözükmez ama belinin yanları dolar, üst tarafta zaten antremanla iyice şişeceği için görüntü iyice güzel olur.

10. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Evde çalışıyorum ve gerçekten mikrop kapma ihtimalim yok.Malesef ülkemizdeki çoğu spor salonu için durum bu.

11. ByFelix

ByFelix Yeni Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Üst vucudunu genişletmen gerek , kalça kemiğin çok geniş sanırım.

Sayfayı Paylaş