17 yaşıma bugün bastım ve aşırı çelimsiz bir vücuda sahibim.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve NormalUlytau tarafından 3 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. NormalUlytau

NormalUlytau Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Evet arkadaşlar öncelikle merhaba ben büyüdükçe vücudumda oluşan değişikliklerden muzdaribim . 1.78 boyum var ve 53 kiloyum 10-12. Yaşlarımda taekwondo ile ilgilendim ve gittiğim kulüp belediye kulübüydü bundan dolayı mıydı bilmiyorum ama hocamız çok disiplinliydi yani istediği olmazsa bize vurur ve bu işten elde ettiği gelir bizim sayımıza bağlı olmadığından "istersen gidebilirsin kapı orada" derdi. Ben bu hoca sayesinde o yaşıtlarima oranla kasli bir vucuda sahiptim hatta 85-90 kilogram civarında olan hocamiz arada bizlere karinlarimizi sıktırıp ustelrinden gecerdi ksrnim bundan pek etkilenmezdi her neyse ben su an o gunlerimi özlüyorum gecerli bir nedenle biraktigim o kulüp cok katilim olmadigindan kapanmis . Bugunlerde hem yedigim dayagin hemde kendi kol bilegimin yasitlarima oranla daha ince olmasi sebebiyle vücut gelistirmeye baslamaya karar verdim . Sizce orada hangi aletlerle calismali ve hemen pes edip birakmamam icin kendimi motive edici neler yapmaliyim cevaplariniz icin simdiden teşekkür ederim.

2. Ludendorff

Ludendorff Üye

Beğenileri:
    252
    Ödül Puanları:
    73
    Ciddi sabır gerektiren bir süreç ve kendini bir şekilde motive etmen gerekecek. Bu iş kuru kuruya ağırlık kaldırmayla olmuyor, beslenme için gerekli imkan ve bilgiye de sahip olmak gerekiyor. Kendini savunma amacında isen 3-5 ayda arnold a dönüşmeyeceğinin farkında olmalısın. İyi bir vücutçu 4-5 senede yetişir.

Sayfayı Paylaş