165 boy 130 kg

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve ateha tarafından 16 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. ateha

ateha Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar ben geçen sene forumdan baktığım şeylerle 10 kilo vermiştim 1-2 ayda fakat annem 50 yaşında 165 boyu var ve 2 sene önce kaza geçirmişti kalça kemiği kırıldı ve evde yatmaktan kilo aldı şuan 130 kg. zayıflaması lazım hem sağlık açısından hemde uzun süredir evde oturmaktan spor da yapmıyor. zayıflatmak için önerilerinizi bekliyorum, uzun vadede olacağını tabi ki biliyorum ama sıkıntı değil :)

2. turqo34

turqo34 Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    18
    bu tür sakatlık durumlarında internetten veya başka kaynaklardan rastgele edinilecek bilgilerle spor yapmayı uygun bulmuyorum. kişiyi görmeden yapılacak tavsiyeler, daha önceden sakatlık yaşamış insanlarda daha ciddi problemlerin oluşmasına yol açabilir. anneniz mutlaka bi fizyoterapiste görünüp, onun vereceği tavsiyelerle sporunu yapmalı.

genelde sakatlık durumlarında fizik tedaviciler sakat bölgenin etrafındaki kasları güçlendirmeye yönelik tavsiyelerde bulunurlar. bu şekilde anneniz hem kilo verebilir hem de sakatlığın etkilerini en minimize edebilir.

bütün anneler kutsaldır. annenizi bi fizyoterapiste götürürseniz ona çok büyük bi iyilik yapmış olursunuz :)

Sayfayı Paylaş