16 yasindayim beslenme seklim ve antreman gunluklerim buyrun abiler kardesler :)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Berk1 tarafından 11 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Berk1

Berk1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Edirne
    Oncelikle herkese iyi aksamlar...
    Direk konuya girmek istiyorum.Oncelikle bodyde 4. Gunum ama 1 senedir hevesle bu gunleri bekliyordum:) Evet basliyorum:)
    Boy:184
    Kilo:78(ama biraz yagliyim :( )
    Sag kol :30
    Sol kol :30
    Gogus:94
    Beslenme seklim:
    Sabah:Lor peyniri , 1 adet yumurta sarisi ,domates , 3 tane zeytin , 1bardak sut
    Oglen:Etli yemek genelde annem ne yaptiysa :D ama yagi abartmiyorum :D
    Aksam:tavuk varsa tavuk,zeytinyagli pilav ,makarna hangisi varsa artik :D
    Evet ve antronorun bana verdigi calisma programi ilk hafta tam gun gel dedi sonra haftada 3 gun gelirsin dedi duruma gore 5 e cikabilirmis.
    1.GUN (gogus)
    Benc pres 5*10
    Yana acis
    Ust gogus
    Polaris
    (On Kol)
    Barbil curl
    Dombil kon
    Dik pazu
    2. GUN(Omuz)
    Omuz pres 5*10
    yana acis
    On omuz
    Trapez
    (Arka Kol)
    Dust davm
    Fransiz dom
    Anna prisepl (tam anlayamadigim yaziyi ama tecrubeli arkadaslar cikarir)
    3.GUN(Gogus)
    Enseye cekis 5*10
    Karna cekis
    Sirt makina
    Dambil ravink
    (Bacak)
    Leg exsion
    Leg pros
    Leg gorl
    Bu kadar arkadaslar programim iyi mi?ben kaslarimin fit olmasini istiyorum kimisi cok kas yapmis ama sekilsiz duruyor ben sekilli durmasini istiyorum ne yapmam lazim her gun cikista 20 dk da kosuyorum 100 kalori ordan yakiyorum :))
    İyi calismalar

Son düzenleyen: Moderatör: 11 Eylül 2011
  2. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    Eğer hala edit şansın varsa yazı boyutunu küçült ya da adminlere özelden mesaj at küçültsünler okuması zor oluyor.

Beslenme düzenini çok düzensiz gördüm, sabahları 1 yumurta sarısı nedir? Umarım yanlış yazmışsındır. Demircan'ın söylediği gibi beslenme nasıl başlarsan öyle devam eder.Bence biran önce beslenme düzenini değiştir ve yeni düzeni alışkanlık haline getirmeye çalış. Öğlende mutlaka protein tüketmeye çalış.Ton balığı olur,tavuk olur felan.

Antreman programına gelirsek yine bir yanlışlık olduğunu düşünüyorum : 5*10 şeklinde olmamalı ; mesela pazartesi incline benchle beraber toplam 10*10 press hareketi oluyor.Çok ağır olur özellikle yeni başlayan biri için.Hem de 10 set press hareketi çıkarmak çok zorlayıcıdır. Bu kadar ağır bir program ve dengesiz beslenmeyle başlangıç için gelişmen oldukça zor, gelişsen bile çok az olacaktır.

Yeni başlayanların çoğundaki yanılgı fitness vücudunu çok kaslı görmedikleri için çok kolay yapılabilir olduğunu öngermeleri.Ancak kesinlikle fitness vücudu da çok fazla özveri ister ve öyle 4-5 ayda yapılabilir değildir.

Saygılar

Son düzenleme: 11 Eylül 2011
  3. Berk1

Berk1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Edirne
    Telefondan yazdıgım ıcın kucuk gorundugu ıcın buyuk yazmısım :D şimdi pc den gırdım cıdden cok buyuk edit şansım gitmiş artık hayırlısı olsun admın abılerım artık duzeltirlerse bılmem ama bana agır gelmıyor program ılk 3 gun her tarafım agırıyordu kambur yuruyordum ama artık alıstım..Beslenme programı onerecek varsa lutfen onersın diyetisyene para vermek ıstemıyorum :D evde her gun tavuk ve dana etı olsa ne guzel :D bılmıyorum tavuk ıcın hamburgercıye gıdıyorum zaten :D evde et olursa et yıyorum ama duzenlı bır beslenme biçimim yok sabah kahvaltıma cok dıkkat edıyorum.1 yumurta sarısını 2 ye cıkartıcam yorumun ıcın tesekkurler legolas

4. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    Beslenme programı yazmak değil olay.Kilo 78 en azından 150 gr protein al her gün.Ayrıca evde tavuk eti olmasına gerek yok tavuk göğüsünün kilosu 8 lira.Öyle aman aman pahalı değil.

Ben ne demek istediğimi anlatamadım sanırım.Tek başına yumurta sarısı çok gereksiz hem daha fazla yağ hem daha az protein içerir beyazına göre.Eğer yiyebilirsen 5 tane beyazını yemeye çalış ya da sarısıyla beraber omlet yap.

Sabah kahvaltılarında da 100 gr lor peynir 4 yumurta beyazı 2 tane sarısı yesen 1 bardakta süt içsen toplamda 50 gr protein almış olursun.Hangi besinde ne kadar protein olduğunu internetten araştırabilirsin.

Ben hala programının ağır olduğunu düşünmekteyim.Hocan nasıl yazdı böyle bir program anlamış değilim.100 tekrar press başlangıç için gerçekten fazla.Bu benim görüşüm.Elbette başka şekilde düşünenlerde olacaktır onlarda birazdan yazarlar.

Saygılar.

Berk1 bunu beğendi.
  5. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Yeni baslayan biri icin program agir bence de. Yeni baslayanlara bir adaptasyon programı verirler genelde, bu program da tum kas grubunu hafif sekilde calisilmasini saglar.

16 yasinda oldugun icin isi cok abartma. Amacin 18 yasina kadar temeli oturtmak olmali. Hala buyume caginda oldugun icin, 30 yasinda bu spora baslayanlara gore cok daha avantajlisin.

Sabah kahvaltisinda yumurta beyazi alimini arttır. yatmadan önce de lor peyniri al. Supplement olayina su ara bulasma derim.

Kolay gele...

Berk1 bunu beğendi.
  6. Berk1

Berk1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Edirne
    Tesekkurler :) bilmiyorum hocam isi biliyor valla bana agir gelmiyor aksamida kaslarim agiriyor hosuma gidiyor agrida gelistigini anliyorum isi abartmitorum belli bir duzene girdikten sonra yerimde sayicam yani biraz fit olsam yeter aksam ve sabah lor yiyecegim yumurta beyazindanda 3 tane alirim yumurtayi zaten hic sevmiyorum ama alistira alistira yiyecegim.Punto icin tesekkurler demir bey :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:34 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:31 ----------

Yaglarim icin ne soyluyorsunuz yani direk kas calissam kaslarimin sekli bozulmaz dimi yag yuzunden ben vicudum guzel gorunsun bir de kuvvet gelsin diye bodye gidiyorum

Son düzenleme: 11 Eylül 2011
  7. Bodybuildingke

Bodybuildingke Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Yumurtanın sarısını değil , beyazını yemelisin .

8. Berk1

Berk1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Edirne
    Bu sabah dediginiz gibi beyazini yedim yumurtanin :) yaglarim icin ne diyorsunuz direk kas yapsam seklinde bir degisiklik olmaz dimi yoksa kilo verip mi body yapayim?

9. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    yeni başlanyanlara bu şekilde program yazıyolar ve bu daha başlangış için diyolar yani bu başlangıçsa sonradan ne olacak kimbilir , bu program hakkatten senin için ağır , hafiflet ve egzerizlerden önce iyi ısın

Berk1 bunu beğendi.
  10. Berk1

Berk1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Edirne
    Tamam biraz hafiflettim ama karin kadlarim gigus omuz falan ne zaman sekil almaya baslar akstmadigim takdirde ?

11. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    Herkes 4 ay diyor ama bence beslenme dikkat edersen 2. aydan sonra belirginleştiğini farkedersin.Ayrıca kahvaltıda en az 4 yumurta beyazı bir tane de sarısını yemelisin.

Berk1 bunu beğendi.
  12. Berk1

Berk1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Edirne
    Legolas cok tesrkkur ederim 4 ay benim icin guzel bir sure zarfi hem beslenmeme dikkat edicem yeter ki 4 ayda belirginlesmeye baslasin protein bile alabilirim farki gordukten sonra

13. murat2

murat2 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Sabah ; Üç Yumurta Beyazı , Bir Tanesi Tam Olacak Şekilde , 100 Gram Lor Peyniri , 2 Dilim Kepekli Ekmek , 1 Fincan Şekersiz Nescafe 2'si bir arada olabilir.

Öğlen ; 1 Tabak Pilav veya Makarna Yanında Tavuk veya Ton Balığı Ek Olarak 100 Gram Lor Peyniri.

Antremandan 1,5 saat önce ; 2 Yumurta Beyazı , 100 Gram Lor Peyniri , 1 Bardak Ayran.

Antremandan Hemen Sonra ; 100 Gram Lor Peyniri , 40 Dakika Sonra 1 Tabak Pilav yada Makarna 2 İnce Dilim Ekmek 100 Gram Lor Peyniri Tavuk veya Ton Balığı.

Akşam Yemeği ; Allah Ne Verdiyse Sebze Ağırlıklı Bir Öğün Olsun , Pazı , Ispanak , Lahana vs.

Gece Yatarken 1 Bardak süt veya 50 60 gram kadar lor peyniri.

Antremanda ise

Her Antremandan Önce 10 Dakika Kadar Koşu , 15 Dakika Kadar Bisiklet , 5 Dakika Kadar Açma - Germe Hareketleri Yap.

Pazartesi : Göğüs Ön Kol Karın
    Salı : Dinlenme
    Çarşamba : Sırt Arka Kol
    Perşembe Dinlenme :
    Cuma : Omuz Karın
    Cumartesi : Bacak
    Pazar : Dinlenme

Bacak ile omuzu ayırmamın sebebi , yaşının genç olması özellikle protein alımın bacak diğer bölgelere benzemiyor , çok yoruyor omuzda zaten yorulcaksın bacağı ertesi gün yapman gelişim için daha etkili olur bacak hareketlerinide ilk 3 antreman ağır girme.İlerleyen zamanlarda belde eklersin antremanına.

Kolay gelsin

alperen22 ve Berk1 bunu beğendi.
  14. Berk1

Berk1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Edirne
    Mert cok guzel yazmissin 4.10 da okuldan cikiyorum oncelikle.Ogle yemegini okulda yapiyorum tavuk icin nugget yesem olur mu?ayrica bodye saat kacta gidetim okuluma gore program yazabilir misin emegin icin ellerine saglik :)))

Sayfayı Paylaş