16 yaş kiilo vermek için öneriler

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Seyn tarafından 12 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Seyn

Seyn Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba arkadaşlar ben az önce bu forumu Google'de gördüm ve çok beğendim, artık ben de bu forumun bir üyesiyim. Size bir sorum olacak:
    Ben yaz tatili başladıktan 5 gün sonra spor salonuna başladım, 16 yaşındayım bu arada. İlk hoca beni ölçtüğünde 73,600 kilo ve 163 boyum vardı. 1 ay sonra ölçtüğümde ise 69,200 kilo ve 165 boyum vardı. Şuan üstünden 15 gün geçti, sanırım 67 kilo falanım, gördüğünüz gibi ayda 4 veya 4'e yakın kilo veriyorum. Beslenmem de şöyle;
    Sabah geç kalktığım (12:00 gibi kalkıyorum.) kendime geldikten sonra spor salonuna gidiyorum (12:30'da falan). Kahvaltı yapmıyorum, eve gelince saat 15:00 gibi bi salata yiyorum. Akşamda annemden bir çorba, makarna veya patates haşlaması gibi şeyler yapmasını istiyorum.
    Gördüğünüz gibi gayet düzensiz besleniyorum. Göbeğim aşırı fazlaydı fakat şuan 4/2'si gitti fakat kalan 4/2 hala gitmedi. Bi de göğüslerimde de biraz şişik. İlk ay 110 ikinci ayın başında ise 90'dı. Şimdi 85 falandır.(göğüs bedenim)
    Yaptığım kardio egzersizleri ve verdiğim kaloriler (1 gün kardio 1 gün fitness çalışıyorum.);
    Bisiklet (20 dk - 280 cal)
    Elle itirilik sürülen bisiklet gibi bir şey var exlipt mi ne (20 dk - 130 cal)
    Koşu bandı (15 veya 20 dakika - 80 - 100 cal)
    Yanlara dambıl (10ar kg'lık dambıllar, ağırlıkla öne eğilme (30 kg) ve yerde yuvarlak bir şey var onun üstüne dönüyoruz (150 sağ 150 sol) ve yanlar gidiyor bi de o var. Bunlar elektronik olmadığından kalori yazmıyorum çünkü kaç kalori verdiriyor bilmiyorum.
    İşte hocam dedi ki bir gün kardio bir gün fitness yap, fitnessta ise ağırlık kaldırıyorum, indiriyorum çekiyorum falan. Kol kaslarımda güzel bir gelişme var. NOT: Bu hareketleri hoca yaptırıyor kafama göre yapmıyorum :)

İşte durumum böyle, daha fazla kalori vermek için evde Genç ve Fit adlı Youtube sitesinin yaptığı kardio egzersizlerini yapıyorum, siz ne önerirseniz daha düzenli, hızlı ve sağlıklı kilo vermem için. 1 ayda 4 değil de 1 ayda 6-8 kilo vermek istiyorum. Her türlü öneriye açığım, yorumlarınızı bekliyorum. :)
    --- Mesaj birleştirildi, 12 Ağustos 2015 ---
    Cevap yok mu?

Son düzenleme: 12 Ağustos 2015
  2. WhiteCanary

WhiteCanary Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Hocam ben yemek programınızı çok sağlıksız buldum açıkcası. Böyle bi yemek düzeniyle yağdan çok kas kaybedersin kendimden biliyorum baya kilo verdim ama iştahım kesildiği için verdim kiloyu 2 yıl sonra spora başlayınca farkettim ki kilonun yarısı kaslardan gitmiş yarım yıl uğraştım toparlanmak için protein diyetlerine bakmanı öneririm. Ayrıca spor salonuna gidiyorsan hafiften kas da çalışmaya başlayabilirsin makineler bench vs. Dediğim gibi işin sırrı protein akşamları mesela yağsız tuzsuz hindi etini pişirip yanına domates vs doğrayarak yiyebilirsin sabahları da yumurta beyazı. Bunlar benim düşüncelerim tabiki.

3. karbonoksit

karbonoksit Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Bence de çok sağlıksız besleniyorsun. Özellikle büyüme çağında olduğunu düşünürsek çok yanlış bir beslenme biçimi. Öncelikle gece daha erken yatmayı deneyebilirsin çünkü büyüme hormonlarının bir çoğu geçe biz uyurken karanlıkta sentezleniyor. İlk günler zor olacaktır ama insan sonradan alışıyor. Daha sonra sabah bol protein ve lifli bir kahvaltı yapmanı öneririm. Kilo vermek istiyorsan karb miktarını sınırlı tutacaksın sadece ve günde en az 3 lt su tüketmeni tavsiye ederim. Mesela ben şöyle besleniyorum. Sabah 3 yumurta, 1 dilim kepek ekmeği, 2 adet kuru erik, salata ve bir kaç dilim peynir. Öğlen 180g tavuk göğüsü yada yulaf kepeği ile hazırlanmış köfte + yoğurt. Akşam ile öğle yemeği arasında bir tane istediğim meyveyi yiyorum. Akşam da 6 gibi falan ton balığı yada varsa normal mevsim balığı+ salata, uyumadan önce bir avuç çiğ badem + lor peyniri. Çok acıkırsam gün içinde kuruyemiş tüketiyorum çiğ olarak ama 150g geçmiyor o da nadir birde 3 lt su. Sende kendine göre ayarlaya bilirsin bu listeyi. Kolay gelsin.

4. nGzbyk

nGzbyk Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Yemek programın oldukça dengesiz ve az. Spor yapılan süreç boyunca yememe eyleminin aksine daha fazla ama işine yarar şeyler yemen lazım. Ayrıca uyku düzenini halletmen gerek.
    Spora gidiş saatin ve uyanır uyanmaz hiçbir şey yemeden gitmende çok yanlış.
    Ayrıca dinlenmen lazım bir gün cardio bir gün ağırlık vücudunu yorar unutma ki kas gelişimi dinlenirken olur.
    Biraz forumu karıştırıp okuman deneyimli hocaların yazdıklarına göz gezdirmen senin için daha faydalı olur.

5. Seyn

Seyn Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Önerileriniz için teşekkür ederim, artık kahvaltıya daha da önem vereceğim, uyku düzenine ve beslenmeme de.. Tek amacım şuan biraz kalan göbeğimi ve göğüslerimi eritmek. Yemek yiyince şişiyor ve yemek yemeyince inik kalıyor. Ben yemek yiyince de inik olduğu şekilde kalmasını istiyorum. Bunun için önerilerinizi yazarsanız sevinirim.
    Ayrıca;
    Kastan çok verdiğimi sanmıyorum, fitnessla ve evde kas antremanlarımla daha güçlendiriyorum kaslarımı. Dambıl vb.
    Yağdan vermek için de önerilerinize uyacağım.

6. WhiteCanary

WhiteCanary Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Ne kadar kas antrenmanı yaparsan yap protein olmadıkça bir işe yaramaz hocam. Yağı eritmek için low carb diyetlerini uygulamalısın bence. Low carb diyetini açıklarsak vücud besin olarak karbonhidratları önce yağları sonra proteinleri de karbonhidrat ve yağ kalmayınca harcamaya başlar. Karbonhidrat alımını minimuma indirip protein ile beslendiğinde vücud yağları besin olarak kullanmaya başlar ve böylece kolayca kilo verebilirsin. Bir araştır derim işine yarar bence.

Sayfayı Paylaş