16 yaşındayım beslenme tekniği makalesi ile ilgili

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Bluem tarafından 12 Nisan 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Bluem

Bluem Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Makaleyi hatırlatmak için;

Bu yazcağım program gramı gramına yazılmış bir program değil ve evde çalışan ve giriş seviyesinde biri o kadar gram hesabı yapmamalı bence. Programı gün içinde çalışan ya da okula giden birini düşünerek yazdım. Örnek şahsımız 70 kilo ve hafif yağlı.

Kalkış : Pekmez ya da bal ve 20-30 gram kadar lor peyniri. (Gece boyunca yükselen kortizolü kesmek ve kana çabuk karışacak proteini sağlamak için)

30 dk sonra: 2 tam yumurta + 2 yumurta beyazı + 50 gr lor peyniri omlet + 1 dilim kepek ekmeği

Öğle yemeği:

100-150 gr tavuk ya da kırmızı et + bir porsiyon pilav (mümkünse esmer pirinç ya da bulgur)

Ara öğün: (2-3 saat sonra)

Öğle yemeği ile aynı tür beslenme, vakit bulamıyorsanız yanınıza aldığınız bir tane konserve ton balığı ve 1 dilim kepek ekmeği.

Eve gelince:

bir porsiyon pilav içine 50 gr kadar lor peyniri.

1 saat sonra antreman

Antremandan hemen sonra:

50 gr lor + bir bardak meyvasuyu

30 dk sonra:

4 beyaz + 1 tam yumurta omlet + 1 dilim kepek ekmeği

Yatmadan önce:

50-60 gr yağsız beyaz peynir (casein için)

Bu program başlangıç seviyesi olduğu için kilo almaya yönelik. Supplement içermiyor. Çok aşırı yağlı olanlar, pilav ve ekmekleri yarım porsiyon yapabilir.

Yeni başlayanlar için önerilmiş bir beslenme programı.Baktığımda yumurtaların çok fazla olduğunu gördüm.Annem bu beslenme programının benim için ağır olacağını düşünüyor.ben 16 yaşındayım ve 62 kiloyum.Bu beslenme programını gönül rahatlığıyla kullanabilir miyim?Bana ağır gelmez mi ve bu program yetişkin insanlar için yapılmış olan bir program mı?

2. _Fabregas_

_Fabregas_ Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Evet günde 8 yumurta + bu yemekler kilona göre fazla gelecektir bencede

Bluem bunu beğendi.
  3. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Eger gercekten sıkı antrenman yaparsan o yedıklerının hepsı vucudunda kas yapımı ıcın kullanılacaktır merak etme.Program her ne kadar karbo ıcersede eger cok yaglı degılsen sana fazla gelmeyecektır.Ama unutmakı bu dedıklerım sıkı calısan bırısı ıcın gecerlı we ne kadar proteın alırsan o kadar ıyıdır.Bunuda sakın unutma ıyı beslen ıyı dınlen we aradakı farkı gor...
    Anneler ıcın dıpnot : herzaman ıcın tawuk yumurta ws yapmayı sewmeyeceklerdır sen onu zorla bırazda duygu somurusu yap beslenmene bak:D kendımden ornek werdım burada

Bluem bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş