150 kiloyum yardım edebilir misiniz ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve berkcan15 tarafından 25 Haziran 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. berkcan15

berkcan15 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim.
    Ben 20 yaşındayım ve 1.75 boyundayım. Bugüne kadar hep kilolu biliyorum kendimi ve artık zayıflamak istiyorum daha önce diyet ve yürüme yapıp 3 ayda yada 4 ayda 12 kilo vermiştim. şimdi ideal kiloma ulaşmak istiyorum her hangi bir spor salonuna gitmiyorum şu aralar tekrar yürüme ye devam edip yediklerime dikkat ediyorum sizlerinde benim için önerilerinizi almak istiyorum. Her ne kadar sürerse sürsün bunu yapmak istiyorum sadece bana yol gösterin Teşekkürler :)

2. superpippo

superpippo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba 145 kilodan 87 ye düşmüş biri olarak sana bi kaç tavsiyede bulunmak istedim.Öncelikle hedefin salt zayıflamaksa sevdiğin hiçbirşeyden mahrum etme kendini ama porsiyonlarını en az yarı yarıya küçült ve sakın acele etme.Ben biraz hızlı kilo verdım ve bağışıklık sisteminin ani düşüşünden sistemik bir rahatsızlığa yakalandım.Sporu en azından 120 nin altına kadar inene kadar yürüyüşten öte götürme bence çünkü bu kadar ağır vücutta eklemler çok fazla yıpranıyor ağır fiziksel aktivitelerde.Kısacası mümkün olduğunca az ye ve beslenme alışkanlığını olabildiğince değiştir.Erime kendiliğinden gelecektir.

3. berkcan15

berkcan15 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok teşekkür ederim diyet veya özel bir program yaptınız mı ve ne kadar zamanda verdiniz ?

4. superpippo

superpippo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Sabit bir programa bağlı kalmani bu aşamada çok tavsiye etmem çünkü bizim.gibi insanlar malesef boğazına düşkün insanlar sabah yumurta öğlen ızgara tavuk akşam salata vs bunlar uzun bboylu gitmiyor ne.yiyorsan yarısına indir ve daha sağlıklı beslenmeye gayret et obez kategorisinden kilolu kategorisine gelene kadar sonra daha dikkatli bir diyetle ve aktivitetle vücudunu sekillendirebilirsin ama ilk eşiği atlayana kadar sıkılmadan ilerlemen gerekiyor zzaten kilon yüksek olduğu için yediğin yemeyi.azaltsan zayiflama başlar (hormonal sisteminin normal olduğunu varsayarak söylüyorum)

5. berkcan15

berkcan15 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hormon sistemim normal daha önce (1 yıl önce kadar) test yaptırmıştım test sonuçlarım normaldi sadece kiloluyum.
    anladım o zaman yediklerimi azaltım yurumeye devam ediyorum.
    hangi kiloya geldiğimde diyete başlamalıyım ? yani düzenli bir programa.

Sayfayı Paylaş