15 Yaşındayım,body hayatıma başlayabilir miyim ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Mutlucan tarafından 19 Eylül 2014 başlatılmıştır.

15 Yaşında body hayatına başlanır mı ?

1. Başlanır,vücudun yerinde.

66,7%
  2. Başlanmaz,daha erken.

33,3%
Birden fazla oy kullanılabilir.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Mutlucan

Mutlucan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Boyum 1.75
    Kilom : 65
    Yaşım : 15,ama genelde 17,18 gösteriyorsun diyorlar.

Arkadaşlar fitness'a gidip sağlam bir vücut yapmak istiyorum,içimde müthiş bir hırs var.Vücudum sağlam göğüslerim kollarım sağlam.Düzenli olarak 4 aydır evde çalışıyorum(kendi ağırlığımla).Sizce yapmalımıyım yaşım boyum konusunda ??

Yardımcı olursanız sevinirim,saygılar.

2. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    15 yaşında fitness sporuna başlanabilir boy konusunda endişen olmasın boyunu etkileyecek düzeyde zaten ağırlık kaldıramayacaksın istesende hatta kaliteli beslenir bilinçli spor yaparsan boy uzamasına bile yardımcı olur

3. ertuğrulali

ertuğrulali Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Squat Filan Seni Yoracak Ve Agrı Yapacak Ama Sen Genede İdare Et Fizik Olarak Görünüşte Faydası Olacak Ve Herkes Kas Yapmısın Diyecektir..!!!

4. Mutlucan

Mutlucan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hırsla yapıcam,teşekkür ederim

5. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Bunu neye dayanarak soyluyorsunuz? bu arkadasla 1 sene once ayni olculerdeydim hatta kilom 62 di..simdi74 ve 27.5 dumbellerle gogus ve omuz calisabiliyorum..kimsenin ne kadar kaldiricagini kimse bilemez...arkdasin boy uzamasi devam ediyorsa pekala plakalara baski yapicagi icin boy uzamasi durabilir...en guzeli doktora gidip film cektirmesidir..plakalarinin acik veya kapali oldugunu ogrenmesidir...saygilar

6. CASSER

CASSER Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Muğla
    Kasmayın o kadar sen git salona kondisyon çalısmaları ve ağırlık atremanı yaparsın düzenli olarak. Bu sırada korkun varsa düsük ağırlık ile çalış forma girersin yine vücudun çalışmış olur. Birde salon havasını bir al derim şimdi bıraksan bile 2 sene sonra aklina gelir güzeldi diye.

7. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Şimdi sen vücut ağırlığınla kaç tane barfix ve şınav çekebiliyorsun, bunları setler halinde çekip kaç tekrar kaç set çıkarabildin? Vücut ağırlığınla squat ve lunge yapıyor musun?
    Eğer yapmıyorsan ya da ara ara yapıyorsan bir süre hepsinden setler halinde yapmayı dene ve bak bakalım vücudun ne durumda ona göre ne zaman başlayacağına ve başladığında kendini ne kadar zorlayabileceğine karar verirsin.

8. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    27.5 ilk dumbbella göğüs çalışmak ha büyük başarı :) ben çok ağır hardcore çalışmaktan bahsediyorum 100-150 kilo ile bench press yapamaz yani hadi yapsa bile boy uzaması durmayadabilir net bir bilgi yok sonuçta uzun boylu bodyciler var ama onlarda o rakamlara gelinceye kadar ergenlikten çıkıyorlar

9. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Tartismaya gerek yok..ben yinede bu yaslarda gelisimdonemlerinde ustune basarak yaziyorum...cocuklarin vucut gelistirme ve halter gibi sporlara yonelmesine karsiyim..bu yaslarda cocuklari tesvik edenleride kiniyorum...ilerde yada varsa kendi cocugunuzu gonderirmisiniz bilmiyorum..empati kurarsam ben gondermem...saygilar...

10. Lorethlorien

Lorethlorien Üye

Beğenileri:
    401
    Ödül Puanları:
    63
    bilimsel olarak hiçbir şekilde boy uzamasına engel olmadığı aksine uzatmaya yardımcı olduğu kanıtlandı. bunu ben kendimde de gördüm bir çok sporcuda da gördük sizin o dediğiniz tarihe karıştı yeniliğe açık olmak lazım

Balboa7 bunu beğendi.
  11. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Plakalara baski yapan birsey nasil engel olamaz anlamiyorum...siz hic uzun boylu halterci gordunuzmu? Sizin boyunuz uzamis olabilir ama bu sporu yapmasaydiniz belkide dahada uzuyacaktiniz...bu konuyu kendi adima kapatiyorum..herkezin kendi gorusu...basarilar..

Lorethlorien bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş