%15 yağ oranı definasyon/bulk kararsızlığı(Lütfen yardim)

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve hardtrainer tarafından 4 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. hardtrainer

hardtrainer Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba arkadaşlar 1.90 boyun 90 kilodayim.yag oranim %15.gogus altinda ve alt karinda yaglanma var bel cevrem ise 89 cm sizce simdiden sıkı diyet kardiyo ve full body calismayla define mi olsam yoksa bulka girip yaza ince mi girsem? Simdi yağ yakmaya kalksam mevcut kaslardan baya bi eksilme olucak kafam karisik lutfen yardimci olursaniz sevinirim. Vucudum resimdeki gibi [​IMG] i[​IMG]

2. FK27

FK27 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    TCDD
    beslenmenizi düzene koyduktan sonra yağ yakımında kas kaybı çok az olacaktır.
    ''bulka girip yaza ince mi girsem?'' bulk hacimlenme dönemidir yaza ince girme gibi bir amacınız varsa definasyon dönemine girmelisiniz. Yani ilk önce amacınızı ortaya koyun derim :)
    yaza daha çok var bence yağ oranını biraz daha düşürebilirsiniz. %10-12 arası olduktan sonra bulk idealdir diye düşünüyorum.

3. hardtrainer

hardtrainer Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Çok tesekkurler ilginiz icin , ben yanlis ifade etmisim bulktan sonra define mi olsam i kastetmistim.diyet ve kardiyoyla birlkte agirlik calismalarina devam etmemi oneriyorsunuz yani değil mi?

4. ARSON

ARSON Üye

Beğenileri:
    1.618
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    V.G.F. 1.Kademe Antrenör
    Yer:
    MERSİN
    %15 yağ oranı biraz fazla yani daha da artarsa bu sefer çok zorlu bir diyet geçirmek zorunda kalırsın. Diyete girmeden de yağ kaybı sağlamak için beslenmen ile biraz oynanma yapıp haftanın 3_4 günü kardio çalış.

5. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    İnternational Fitness & BB Personal Master Trainer
    Kutlenizden memnun degilseniz ve biraz daha kas agirlikgini artirmak istiyorsan su anki hava sartlari, havadaki oksijen miktari ve nem oranlari bulk ve sert atnrenman icin uygun donemde, mart ayina kadar devam edin hacime tabi amaciniz bu yonde ise ama gerek yok ben boyle iyiyim sadece define olmak istiyorum diyorsaniz secim size kalmis

Lg Smart World

6. FK27

FK27 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    TCDD
    aynen öyle düşünüyorum. yazı define geçir kışın bulk yap.

7. hardtrainer

hardtrainer Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Çok tesekkurler arkadaslar,ağir antremanlara devam edip 2-3 gün kardiyo eklemeye karar verdim.karbo alimini azaltacağim "temiz kas inşası" denen seyi yapacagim.Mayıs gibi de sıkı bir diyetle define olmaya calisirim.Benim korktugum sey yaza doğru definasyonda kutle kaybi fazla olur mu?

8. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    İnternational Fitness & BB Personal Master Trainer
    Dusunmeyin, yapin ;) iyi calismalar.

Lg Smart World

Sayfayı Paylaş