15 cm bilekle 40 cm biceps yapılır mı?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve totti1010 tarafından 20 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. totti1010

totti1010 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    15 cm ince bileklerim var. 25 cm bicepslerimin şu anki ölçüsü. Hedefim 40 cm'ye ulaşmak. Ama 15 cm bilek demek ince kemiklere sahip olmak demek. İnce kemikler de kötü genetiğin habercisi gibi geliyor ve bu ince kemiklerle 40 cm'ye ulaşmamın imkansız olduğunu düşünmeye başladım. Son zamanlarda bu düşünce yüzünden ağırlıkların altında ezilir oldum. Ağır oldukları için değil kafamdakiler yüzünden.

2. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    pazu 40 santim olmasına karşılık bileğin 15 santim olsa, bir problem var denilebilir de, sen zaten komple zayıfsın. senin pazu 40a doğru adım adım giderken, bilek de yerinde saymayacak. o da gelişmek ve geliştirilmek zorunda. ağırlığı kemikle kaldırmıyoruz, kas ile kaldırıyoruz. mesela deadlift yapan biri, omurgası ile yapmıyor, bench press yapan kişi, kaburgası ile kaldırmıyor, sguat yapan kişi ağırlığı uyluk kemiği ile kaldırmıyor. o yüzden bol bol yiyip çalışacan. bilek kemiğinin inceliğini takma kafaya. etrafını kasla kaplarsan, kaplan pençesi gibi olur.

3. plajyolu.41

plajyolu.41 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Kaç yaşındasın? boyun kaç ?kilon kaç? kay aydır çalışıyorsun ? bunları söylemen lazım

4. totti1010

totti1010 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Yaş 21. Boy 1.70 kilo 54. 1 aydır çalışıyorum. Isınma hareketlerindeyim şu an. Ama ilerisi için kafamda soru işaretleri var.

Ayrıca ayak bileklerim de ince. 20 cm. Kötü bir genetiğe sahip olmak beni korkutuyor.

Son düzenleme: 20 Aralık 2014
  5. mkaya

mkaya Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    Kafana takma hiç, idmana beslenmeye dinlenmeye odaklan hem ilk yılın en çok gelişim gösterceğin yıl. Sonraki yıllar gelişim yavaşlar. Salona ilk gittiğim gün 56 kg 26cm kol bilegi ölçmedim hiç. Şuan 88 kg civarındayım kol 40 bilegi ölçmedim. İmkansiz değil, istersen yaparsın.

totti1010 bunu beğendi.
  6. KratosS

KratosS Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    İnce bilek iyidir bicepsin hemen onunde bir kas vardi adini unuttum onu gelistirirsen cekic cesitli bilek egzersizleri vs. İle cok iyi bir goruntu oluyo.

totti1010 bunu beğendi.
  7. CASSER

CASSER Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Muğla
    Bilekleriniz gelişiminizi etkilemeyecektir. Benimde bileklerim 16 cm falandı yanlı hatırlamıyorsam üstelik çokda çile çektirdi güçsüzdü çünkü. Ama söylemem gerekirse hacim olarak büyütmen çok zor ama bu demek değilki 40 cm kol kasların olmayacak. Şuan 25cm diyorsun onlar 33 34 olsun zaten sen çok şey kazanmış olucaksın :) Çok zayıfsın kilo almaya bak kolay gelsin.

8. Ckavustran

Ckavustran Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Bileğim 15 cm kolum 32 cm bakalım görelim bu konu burda kalsın 2 seneye yazarım

9. metinav

metinav Üye

Beğenileri:
    471
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Lojistik
    Yer:
    Kocaeli
    Bazı şeyler genetik değiştirmek mümkün değil.Kemik yapısı veya inceliği de bunlardan.Fakat kas geliştirdiğin zaman kemiğin üsütünü sardıkça kalınlaşır ve güçlenirsin...Benim de bilekler kupkuru kemikten ibaret...20 santim...Kalın kemikliyim ama hiç bilek çalışmıyorum...Bicepste 39-40 arası soğuk olarak...Define olmaya çalıştığım için yağ seviyemi yüzde 10 lara düşürebilirsem kas ve hacim arttırmaya başlıcam...Genetik zayıflıklar kas gelişimi ile kapatılabilir...Sıkıntı yapma

totti1010 bunu beğendi.
  10. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Evet yapılır, üzerine de çıkılır.

totti1010 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş