15.5 16 yüzme ve vücut gelişimi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Çeguevera tarafından 27 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Çeguevera

Çeguevera Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba ben 15.5 16 yaşındayım haziranda 16 ya giricem ben küçüklükten beri yüzmeyi çok seviyorum küçükken filan yüzücü olmak isterdim yüzmeyi küçük yaşlarımda öğrenmiştim çokda küçük olmasamda 10 yaşında filan biliyordum heralde yaz tatillerinde de belediyenin yüzme kurslarına gidiyordum fakat küçükken pek azim olmadığı için 2 ay filan gidip ben yüzerken yoruluyorum nefeslerde filan zorlanıyorum gerekçesiyle her yıl biraz biraz gidip bırakdım bu yıl 3 4 aydır gidiyorum yüzmeye ve bence güzelde yüzüyorum her geçen gün kendimi geliştiriyorum yazında bi kulübe yazılmayı planlayıp yüzme saatlerimi arttırmayı planlıyorum çünkü gittim yer belediyenin hocalar iyi o konuda sıkıntı yok ama yüzme saatlerim az hafta sonları cumartesi ve pazar günleri 1.5 saat sadece yani haftada toplam 3 saat yüzebiliyorum ama ona rağmen yinede iyiyim bence yetenekli oldumu düşünüyorum çünkü bazı kişiler var böyle stil filan olsun çok saçma yüzüyorlar öğrenemiyorlar yani ben koaly öğrenen birisiyim 30 metre serbesti 23 saniyede yüzüyorum acaba nasıl yaşıma göre ? yüzüşümü geliştirmek için bu konuda bilgisi olan varsa yazın kaç saate çıkarmalıyım elimde olsa haftanın her günü veya 5 günü gitmeyi düşünüyorum hocalara da sorup fazla gidersem vücudumun yorulup yorulmuyacağına göre . Birde şu var aklımda benim aklıma takılan bir konu bu yaştan sonra yüzme vücudu geliştirirmi biraz geç farkındayım ama ben yaşıtlarıma göre daha geç büyüdüm yani onlar 7 de filan ergenlik çağındalarsa ben lise 1 de iken di geçen sene boy uzuması filan hıphızlı oldu yani . Çünkü ben 1.75 boyda 57 kiloyum omuzlarım biraz düşük gibi anneminde öyle darmı bilmiyorum ama aşaya doğru biraz yüzme genişletiyor ama dikleştirirmi bilmiyorum . Birde bu yaştan sonraki yüzme gelişimi ile türkiye çapında filan olmasada ilçe çapında katılacak kadar geliştirebilirmiyim kendimi acaba . Bu konuda bilgisi olan yüzücü arkadaşlar varsa önerilerini bekliyorum yüzme ile ilgili forumlarda pek girenler olmadığı için buraya açdım ve birde boyum 1.75 kilom 57 vücut tipi olarak ektemorf olabilirim yada ekto mezo benim vücut tipimdekilerin vücudu pek iyi gelişemezmi ?

2. BlueStahli

BlueStahli Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    geliştirebilirsin ama öncelikle kilo almalısın

3. Çeguevera

Çeguevera Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Konu hakkında başka bilgisi olan lar var mı

4. Çeguevera

Çeguevera Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
  5. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Yüzücü değilim , yani yüzmeyi spor olarak yapmıyorum ama bir arkadaşım yüzmede müsabıktı eskiden dialogumuz hep olurdu hemde triatlondada müsabıktı , yüzme saniyelere çalış 50 metre ve 100 metre dünya rekorlarına göre saniyeni ayarla , stilini oturttuysan kondisyon için yüzmelisin bi çıktıkmı 2km en az yüzüyoruz diyordu arkadaşım.Vücudun gelişir , vücut geliştirme bakımından kas kütlesi almak için ectoluk basıksa iyi bir beslenme lazım.Yüzme işinede haftada antremanlar 3 veya 4 gün olsa çok daha iyi olur ve devamlı gidiyorsan yüzmeye buda iyi olur.

Stygia bunu beğendi.
  6. Çeguevera

Çeguevera Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    • Büyük ihtimal yazın her gün yüzebilcem ramazanda da iftardan sonra yüzmeye çalışcam yüzerim heralde her gün yüzmek bi zarar getirmez değilmi mesela body yapanlara 1 gün arayla yap diyorlar sanırsam ama yüzme farklı galiba zaten yüzmeyi geliştirmek iyi yüzebilmek için yapıcam ama vücudumda çok iyi olmadığı için vücudumda gelişir düşünceside yan planda şuan mesela haftada 3 saat yazın ise 12 -10 saat filan yüzebilirim heralde birde yüzme iskelet sistemini de değiştirmi kas yapısının yanında omuzlarım düşük ve biraz dar galiba düşük olduğu için mi dar duruyor bilmiyorum ama omuzlarımı diktiğimde mesela az yukarı çektiğimde güzel duruyor vücudum hatta omuzlar geniş gibi filan giysiler filanda güzel oluyor ama serbest bırakınca çelimsiz bişey oluyorum. Kanatların orda iki kemikde biraz dışarı doğru yani bunlar düzeltilip geliştirilebilecek şeylermi yoksa genetik olarak geçtiği için değişmezmi babamda böyle değilde annemin omuzları da düşük sanırsam

7. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Yüzme fazla bi ölçü aldırmaz vücut geliştirme omuzlarındaki kemiği göstermeyecek kadar ölçü alınır ama o kadar kas kütlesi almakta zor :D müsabıklar yapar anca o kadar kaskütlesi , omuzlarda arnoldun galiba en iyi ölçüsü 160mı neydi ölçü alabilirsin buda darlığı kapatır biraz ama işte vücut geliştirmeyi düzenli uzun süre yapmış olanlarda olur bu dediğim sen başlıcan , salon felan 1 yıl 2 yıl felan ..

Sayfayı Paylaş