14.5 yaş için VG yardım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Sakaryaliomer tarafından 15 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Sakaryaliomer

Sakaryaliomer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yaş 14.5 aralık sonu 2001 doğum
    Boyum 1.69
    Baba boy 1.78
    Anne boy 1.55(yada bikaç santim daha uzun)
    Tahmini boy 168-178
    VG yapmak istiyorum çünkü 2001 olmasından dolayı lise 1im ve nerdeyse arkadaşlarım arasinda sürekli muhabbeti dönüyor bu mevzunun zayifsin filan diye

Omuz 103 yada 104
    Bel 66
    Kol 26 cm
    Kilo 49-51
    Liseye gittiğim için daha yapılı olmam gerekiyor vücut tipi olctugumde mezomorf çıkıyor AMA ektomorf olduğumu düşünüyorum çünkü gerçekten zayifim boyuma göre
    Anne babadan kaynaklı vg yapmaktan korkuyorum bkz: yanlış squat yada leg press sonrası boy durması/yavaşlaması
    evde 5 kg dambil ile biceps becerebildigim kadarda triceps çalışıyorum haftada 1 2 birde agirliksiz squat yapiyorum haftada 1

VG gidip bacak çalışma konusunda korkuyorum dogruyu söylemek gerekirse ve bu yüzden bacaklarım zayıf(cubuk değil) bacaklari özelliklede alt bacağı gelistirme ve oblik omuz çalıştırıcı haraketlere ihtiyacım var başlasam mi başlarsam omurlari gevşetmek için yüzmeye mi gitsem yoksa bir sene daha mi beklesem bacak hareketlerini hakkında düşüncelerinizi alabilir miyim forumda araştırma yaptım ama malesef tatmin olamadım

Sayfayı Paylaş