13 Yaşındayım Beslenme Programına İhtiyacım Var

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Kutay Onur tarafından 31 Ağustos 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Kutay Onur

Kutay Onur Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba, bu açtığım konuda yardımınızı isteyeceğim. Abilerim ablalarım 13 yaşındayım ve beslenme programına ihtiyacım var. Spora yeni başladım daha 2 gün oluyor, ne yazık ki ellerinde program kalmamış. Gelene kadar bana bir tane program lazım, rica etsem bana bir tane program hazırlar mısınız? Ama yaşıma göre uygun olursa sevinirim. Teşekkürler. :innocent::yum:kissing:

2. Selim14yaş

Selim14yaş Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Yiyecek İçeçek
    Yer:
    İstanbul
    bende 14 yaşındayım gelişme çağındasın sana tavsiyem abur cubur zararlı şeyler yeme başka ne bulduysan ye

3. Ozzy Ozmen

Ozzy Ozmen Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Yazılımcı / ingilizce Ö. / İthalat-İhracat Uzmanı
    Yer:
    izmir / Londra
    Abur cubur , bol yağlı tuzlu şekerli içecek ve yiyeceklerden uzak dur + yumurta bal süt peynir zeytin et ( kırmızı , tavuk, balık ) gibi besinleri tüket, yeşil sebze ve sebze yemeklerinin hepsini tüket .
    Bunları yap derken yaşına uygun olarak ne kadar tüketmen gerekiyorsa o kadar ( doktor yada diyetisyen olmadığımdan sana ölçü veremem verenlerde yanlış yapmış olur çünkü sen gelişme çağındasın )
    Spor olarak yüz , basketbol oyna , birde ağır ağırlıklar değilde düşük agırlıklar ile fiziğini zinde ve dinç tut birde yapabiliyorsan ( ki yapsan çok iyi olur ) sınav mekik barfiks çek her gün.

Yaşına en uygun gidiş hat bu olacaktır diye düşünüyorum.
    Birde supplement ve steroid gibi şeylere bulaşma çok gençsin ve sonucta gelişim çağında olduğundan vücudun verim konusunda zirvede. Sadece ona bu dediklerim ile düzgün bir yol vermen seni başarıya ulaştıracaktır.

Sayfayı Paylaş