120 kiloyum hem zayıflamak hem hacim kazanmak istiyorum

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve rodenward tarafından 17 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. rodenward

rodenward Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba, 190 boyunda 120 kiloyum. 27 yaşındayım. Kilo verirken max hacimli kaslara ulaşmak istiyorum. işin egzersiz tarafını az cok hallettim fakat forumda bulunan beslenme tavsiyeleri zayıf insanların nasıl kas yapacagi yada sismanların nasıl kilo verecekleri konusuna yogunlasmis. Cok kilolu birisinin hem kilo verip hem max kutle kazanabilmesini saglayacak beslenme programı bulamadım.
    Sisman birisi olarak optimum nasıl beslenmeliyimki antremanlardan sonra kaslarim beslensin aynı zamanda kilo vereyim?

programımı 25 gundur uyguluyorum cok memnunum, cok hızlı kilo arttırıyorum.

1. gün gogus biceps, karın, kardio
    2.gun omuz, triceps, karın kardio
    3.gun sırt bilek, karın kardio
    4. -dinlenme- karın(hafif), kardio
    5.gün gogus biceps karın kardio
    6.gun omuz, triceps, karın kardio
    7.gun sırt bilek, karın kardio

karın egzersizleri sadece eritmek icin, o bolgede su an max kutle amacım yok
    çok az yemeyi denedim(sabah ve aksam sadece 1 kucuk meyvelli yogurt, oglen salata, aksamustu 1 meyve) ama 2 gun sonra aclık patlamaları yaşadım sanki pizza yemezsem olecekmisim gibi hissettim...
    sonra kahvaltıda sağlam, diger ogunlerde az yemeyi denedim ve iyi gidiyor.

sabah saat9- hamburger ekmegi icine 2 kasar 3-4 salam + 300ml portakalsuyu

saat12 yeşil salata
    saat15 1 elma
    saat 18 200 gr yagsız haşlanmış princ+90gr cig balık = sushi

2015 antreman baslangıcı
    23 antreman bitişi

kahvaltıya kadar yemek yok, bol su.

beslenme tavsiyelerinizi bekliyorum

simdiden tesekkurler

2. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    "karın egzersizleri sadece eritmek icin, o bolgede su an max kutle amacım yok" demişin ama mekikle yağlarını eritmez,mide kaslarını güçlendirirsin bunun yanısıra beslenmede önemli olan hangi besinden az kalori alıp çok yiyebileceğindir vede besleciliği tabii ki ona göre beslenmeni düzeltmeni öneririm düşük yağ ve kaloriye sahip besinleri tüket bunun yanı sıra beslenmende protein çok az ,bunun içinde lor peynir öneririm (yüksek protein ,düşük kaloriye sahip olması nedeniyle), bu beslenmeyle çok rahat kas kaybı yaşarsın...

3. rodenward

rodenward Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    tesekkurler.
    1- karın yaglarını eritebilecegim bir hareket soyleyebilir misin?
    2- az kalorili almam gerektigini bende biliyorum fakat karonhidrat nasıl almalıyım? ağır idman yapıyorum antreman sırasında halsiz dusmemeliyim, karbonhidrat da mı minimum olmalı? protein sabah bolca salamdan ve akşam balıktan aldığımı düşünüyorum. protein cok mu almaliyim?

4. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    1-Yaglar ıcın tek hareket kosu yanı cardıo..
    2-Az basıt karbonhıdrat yerıne az komplex karbonhıdrat alırsan s
    enın verımını o kadarda dusurmez..Proteın ıcınde yumurta sut tavuk et balık peynır lor vs..

5. rodenward

rodenward Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    basit karbonhidrat ve komplex karbonhidrata ornek verebilir misin

6. blokmakinesi

blokmakinesi Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    kompleks karbonhidratlar: Sebzeler, ekmekler, tahıllar, makarna ve baklagiller
    basit karbonhidratlar: meyve, meyve suyu...

su beslenme programında buyuk yanlıslar var. Salam yerine sabahları yumurta yemen gerekir. antremandan once ve sonra karbonhidrat alımını duzenlemen gerekir. goruyorum ki sende antremandan sonra hiç bişe yok. bu durumda o kasların ne hale geldigini tahmin bile edemessin. Kas için hayati onemi vardır karbonhidratların ve vucudun içinde.. Forumda cok fazla tartısıldı tek yapman gereken okumak.. cok az beslenip hızlı vermektense hayatın boyunca beslenme sistemini degiştirip yavas yavas vucudunun kendi duzenini bulması cok daha ii.. bunu aklından cıkarma

7. rodenward

rodenward Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    kahvaltıya 1 yumurta ekliyorum. salamlı sandvici tamamen mi çıkarayım, kahvaltı sadece 1 haslanmis yumurta mı olsun?
    aksam antremandan sonra protein mi almalı karbonhidrat mı? pekcok yerde protein oalrak duymustum. eger karbonhidrat ise elma/karpuz ekleyebilirim antremandan 1 saat sonrası için

Son düzenleme: 19 Ağustos 2009
  8. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    Yumurtayı arrttırabilirsin. 2-3-4 olabilir. Kilon yüksek olduğu için alman gereken protein miktarı da fazla. Salamı çıkar ya da haftada 1-2 ye indir. Akşam antrenmandan sonra mutlaka protein al. Bunlarla ilgili detaylı bilgi zaten forumda var.

9. blokmakinesi

blokmakinesi Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    aksam antremanından sonra, meyve yiyip bir de proteinli ogun koyarsan su an için idare edebilirsin. Ama daha ilerki asamalarda forumu cok iyi okuman gerekir.. Her sey tartısıldı gene de cok spesifik bir sorun varsa cevaplarız ;)

10. hekimoglu

hekimoglu Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaş kilo vermek istiyor siz yumurta öneriyorsunuz. Sarısını çıkararak deseydiniz bari, sarısı kolesterol ve yağ deposudur.

Ayrıca bir konu açılmıştı bol proteinli az kalorili yiyecekler diye o konuyada göz atabilirsiz rodenward.

11. rodenward

rodenward Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    tesekkurler.

kahvaltıda 2 veya 3 yumurta beyazı yiyecegim birde 300ml portakal suyu.

antremandan sonra 1 meyveli yogurt (60gr) birde protein ekleyecegim. lor peyniri olabilir mi. ne kadar olmalı? 100g ?

12. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    - Kahvaltıda 2-3 tane haşlanmış yumurta ekleyebilirsin.(sarılarını çıkartmak koşuluyla) yağlanma problemi yapmaz.

- Salam,sucuk gibi işlenmiş etleri tüketmemek en iyi tercih olur bu nedenle salamı çıkarmanı öneririm.

- Forumu daha çok okumanı öneririm antremandan önce ve sonra nasıl beslenmen hakkında bilgiler mevcut.Ben genede kısaca tekrarlayım;

Antremandan önce komplex karbonhidratlar ağırlıklı beslen (bulgur,makarna..)

Antremandan sonra protein ağırlıklı beslen (lor peynir,yumurta akı,tavuk,balık..)

13. rodenward

rodenward Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    yalnızkovboy bunları okudum, normalde neler yenmesi gerektiğini biliyorum. tesekkurler. ama asıl problem benim aynı zamanda kilo kaybetmem gerektiği. yani ben zayıf insanlar gibi beslenirsem kilo kaybedemem. o yuzden bu topicte kendime optimum diyeti çıkarmaya calisiyorum.
    kahvaltıda salamı çıkardım sadece 2-3 yumurta beyazı yiyecegim. sagol

Son düzenleme: 20 Ağustos 2009
  14. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    Yumurta kilo sorunu yapmaz. Ben diyetteyim ve 2 ayda 14 kilo verdim gunde 7 yumurta yiyorum. 2 tane komple. Geri kalanların sadece beyazı.

Sarısı kolestrol ve yağ deposu değildir, son zamanlarda yapılan bilimsel araştırmalar yumurtanın sarısı ile birlikte karaciğer dostu olduğu, makul miktarda alınan yumurta sarısının kolestrolü düşürdüğü ispatlandı. Yumurta kilo ve kolestrol gibi sorunlara yol açsa idi müsabık kişiler günde 20 tane yer miydi?

15. blokmakinesi

blokmakinesi Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    yumurta sarısının hormonal dengede ne kadar onemli oldugunu bilmeden atıp tutmassak iyi olur bilmeyen arkadaslarımız için..

16. rodenward

rodenward Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar salamlı sushili diyetimle 10 gunde 5 kilo verdim şimdi 115 kiloyum. antremandan sonra 114,4 çıktı ama buyuk ihtimal 600g su içmişimdir sonra. Bide bazı geceler kaslarımın yanmasıyla uyanıyorum, geceyarısı bi uyanıyorum o gun çalıştırdığım kasın içi kor gibi yanıyor, camı açıyorum biraz su içiyorum tekrar uyuyorum. Bu iyiye mi kötüye mi işaret acaba.
    Bu arada kiloları sürekli arttırıyorum, bir antremanda o kilo beni zorlarken bir sonraki antremanda daha kolay geliyor, durumdan memnunum. belkide salamlar işe yaradı ne dersiniz??

17. Kspong

Kspong Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    bende senin gibi kilo verirken hacim yapmaya çalışıyorum çokta rahat oluyor açıkçası programımı yazayım yawaş kilo veriyosun haliyle ama veriyosun

sabah 8 yumurta beyazı lor peyniri ile omlet

2 saat sonra antreman

gelince protein tozu ve çok agır bi toz weiderin (300 kalori porsiyon)

3 saat sonra ton balıgı yanına yesillik

2 saat sonra haslanmış tavuk gögsü

2 saat sonra lor peyniri yiyorum 100 gr

karbonhidrat sadece sabah ekmek ile alıyorum sadece su içiyorum bide şekersiz limonata

off günlerimde yatmadan protein tozu içiyorum

yag oranim %17 idi enson aysonu gene ölcücekler söylerim

çalışmaya devam =) bench_O

18. rodenward

rodenward Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    sagol program icin kspong, gelismelerden haberdar et, sinerji yaratalım

ben protein tozu kullanmıyorum, lor peynirine de baslamadim daha yurtdisinda oldugum icin. haftaya donuyorum o zaman basliycam. Tozlar beni dusunduruyo kullansammı kullanmasammı cunki benim icin kilo vermek de cok cok onemli. tozlarla kilo veremeyecekmisim gibi geliyor.

19. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    Her gün suşi mi yiyorsunuz bence bir araştırın çiğ balık hergün yenirse zararları olabilir. Diyette önemli olan proteini mümkün olduğu kadar çok çeşitli kaynaklardan almaktır. Bir gün suşi bir gün ton bir gün tavuk bir gün et..

20. rodenward

rodenward Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    birkacgundur hergun yemiyorum. Balik yararlidir diye biliyorum bence zararı olmaz ya hic duymadım.

Sayfayı Paylaş