119 kilodan 67 kiloya beslenme hikayesi

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve umutn tarafından 15 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 39 üye.
  1. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    umut tekrar merhaba. Dün hocamla görüştüm yarışmalarda dahil bel ölçüsü göbek deliği hizasından alınırmış. Benim göbek deliği hizası 88cm. O yüzden yalan gibi olmasın belirttiğimi değiştireyim. 82cm en ince yerim fakat göbek hizam 88cm olduğu için hocam senin belin 88cm dedi.

Yani ağustosa kadar hedefim 6-10cm daha incelmek. Sen ne yaptın ölçtün mü belini? Bu arada seni msne ekledim lakin hala konuşamadık. Pek açamıyorum msni.

2. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul
    Umut abi ben yulaf ezmesi aldım.Fakat nasıl kullanılacağını bilmiyorum.Hazırlanışı yoğurda veya sütle karıştırarak kullanabilirsiniz diyor.Ama öyle deneyince tadı cok iğrenç geldi.Birde 100 gramının içinde yağ karbonhidrat ve kalorisi cok yüksek geldi.Vucutta yağlanma olur mu ?

3. umutn

umutn Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    İnşaat Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    Yok olmaz Caribbean o zaten içerdiği yaralı yağ ve saf karbonhıdrat ıle ısıne yarıcak olan enerjı kaynağın olucak senın aynı zamanda bol lif içerdiği için geç acıkacaksın sabah kahvaltısında tüketmekten çekinme ...

@ jimyenor

10 gündür nete giremiyordum malum ailemi yazlığa taşıma işleri falan derken uzak kaldım biraz ama sporu aksatmadım vücut ağırlığı ile egzersizlere ve denizde bol bol yüzmeye çalıştım , bel ölçüsünün göbek deliğinden alındığını biliyordum bende , İzmir'de bir mezure bulup ölçüm yaptım şuan belim 79 cm göbek deliği çevresinde , yapılamıcak birşey yok umarım sende başarırsın ...

4. delikasap

delikasap Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgi İşlem
    Yer:
    Tekirdag - Çorlu
    umut arkadasım bu yazı icin ozellikle cok tesekkur ederim bende diyetisyen kontrolunde diyete basladım ve sarka olmasın diye duzeinli sekilde haftada 3 gun spor 2 gun sauna yapıyorum
    ozellikle bu resimlerde kendime çıkardıgım pay "oluyormus" "gögüşlerde toparlanıyorumus"
    oldu sana sorum herhangi bir yag yakıı kullandınmı l carnitin bca gibi

başarılar

umutn bunu beğendi.
  5. umutn

umutn Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    İnşaat Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    başladığım ilk zamanlarda 1-2 antremanda l-carnitine kullandım ama faydalı olmucağını düşündüğüm için bugüne kadar kullanmadım , onların yerine antremandan önce yeşil çay tüketmeye çalıştım ...

6. wagg1sh

wagg1sh Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Umut aslında seninle durumumuz benzer özellikte.
    Öncelikle 1.80 boy 128 kiloydum geçen yıl haziran ayında. Daha sonra diet-cardio ile birlikte 128'den 110 kiloya kadar düştüm eylül ayına kadar. Daha sonra okulumda ki tempoyla birlikte hem dieti hem de cardioyu bıraktım. Aslında devam ettirmem lazımdı ya herneyse. ITU maslak kampüsünü bilirsiniz derslere yetişmek için sürekli uzun mesafeler yürümek koşmak zorunda kalırsınız. Bundan dolayı fast-food şekerlemeler bilumum tatlı yememe ragmen 9 ay boyunca 110 kilomu 2-3 kilo alarak vererek korudum. Şu anda tekrardan diet-cardio + bb yapmaya başladım. 108-107 civarlarında geziniyorum.

Sormak istediğim aslında birkaç şey var.
    1- Yazında sürekli "yaptığım bilinçsiz diet" geçiyor pek de bana bilinçsiz gibi gelmedi açıkcası : )

2- Dediğim gibi BB yapıyorum ve istediğim şey hem kas geliştirip -kaslı bir kütleye sahip olmak- hem de 80-85 arası bir kiloya inmek. Böyle birşey söz konusu olabilir mi tecrübelerine dayanarak?

7. umutn

umutn Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    İnşaat Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    1- Bilinçsizce bir diyet yürüttüm Ocak-Şubat ayına kadar , vücutta ne kas nede yağ bıraktım , ancak daha sonra aldığım protein ve yağı arttırdım kompleks karbonhidratları ekledim beslenme düzenime ve gerçekten faydasını gördüm , şimdi kendimi çok daha iyi hissediyorum , hatta en son tartılmamda 70'li kiloları gördüm beslenme açısından herhangibir sorunum yok ...
    2- Şuanki mevcut kas kütlenizi koruyup yağlardan kurtulsanız bile ortaya güzel bir vücut çıkacaktır gibime geliyor , başarılar çalışmalarda ...

8. wagg1sh

wagg1sh Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Sormak istediğim birkaç nokta daha var seni idol görerek soruyorum.

1- Ağır diet yaparken ağırlık çalışmanın mantığı nedir? Sonuçta ağırlık çalıştıktan sonra yeterli karbonhidrat ve protein alamıyorsun. Bunun sonucunda kas kaybı meydana geliyor.Sonuçta yağ da yaksan kas kütlenden kaybediyorsun. Sadece cardio yapmak daha mantıklı gibi geliyor bana?

2-119 kilodan 67 ye kiloya gelene kadar ayrıntılı olarak hangi zaman dilimlerinde ne çalıştıgını yazabilir misin? Misal agustos ayından eylül ayına kadar günde 6 km yürüdüm, ekimde hitt calısmasına basladım gibi.

Son düzenleme: 18 Ağustos 2010
    umutn bunu beğendi.
  9. umutn

umutn Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    İnşaat Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    Programı devamlı değiştirdim , ağırlık çalımasından sonra protein ve karbonhıdrat alımını eksık etmedım , yoksa bugun yuruyemezdım ... yapabıldıgım kadar cardıo yapmaya calıstım zaman ıcınde farklı hareket ve sporlar yaptım , beslenmede degısmeler yasadım , bırde agırlık calısmanın mantıgı varolan kaslara sıze ıhtıyacım var bıryere gıtmeyın demektı, kı boylelıkle metabolızmamın cokmesını engelledım ,saygılar ...

10. umutn

umutn Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    İnşaat Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    16 Kasım 2010

Uzun zamandır bu başlık altında gelişimi yazmıyordum, yeniden motivasyonumu arttırmak ve daha iyi yerlere gelebilmek için yazmaya başlıyorum ...

16 Kasım 2010 tarihli kilom : 76 kg

Bel ölçüsü : 81 cm

Örnek beslenme planım :

Sabah kahvaltısı

1 kaşık fındık ezmesi+1 kaşık bal+1 kaşık pekmez
    150 gr yulaf
    1/2 lt tam yağlı süt
    100 gr lor peyniri +2 tam yumurtadan omlet

Ara öğün:

1 muz yada 1 elma+2 mandalina benzeri birşeyler

Öğle Yemeği ( Genelde ağırlık antremanı sonrası )

1 lt süt (yağsız) + 150 gr yulaf + 150 gr et vb. birşeyler

yada

2 tabak makarna (yağlı oluyor genelde) vb / 1 tabak et yemeği dolu dolu / 1/2 lt süt / bol salata

Ara öğün

kepekli ekmeğe yapılma sandvic ( içinde domates salatalık vb. et yada lor peynırı )

Akşam Yemeği

Sınırsız z.yağlı sebze yemeği
    1 tabak bulgur makarna yada başka bir kuru bakliyat genelde nohut yada kurufasulye oluyor / istediğim kadar yoğurt / yanında mutlaka et vb. birşeyler bazen balık

Ara öğün :

Findik fıstık ceviz vb yiyecekler ile 1 adet meyve

Yağları kesmediğim bu beslenme düzeninde hatfada 4 gün ağırlık antremanlarına devam ediyorum, gelişimimden şuan için memnunum , özellikle bacaklarımdaki gelişimden çok memnunum en rahat gelişim sağladığım bölge bacaklarım...

salı-perşembe-cuma ve pazarları 90 dakika civarı süren yüzme antremanlarım var okulun yüzme takımıyla yeniden yüzme sporuna merhaba dedim ama öncelik benim için yüzmeden çok fitness ... en kısa zamanda yeni resimleri eklicem foruma, herkese iyi bayramlar, iyi çalışmalar ...

11. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul
    Umut abi öncellikle iyi bayramlar.Konuya en son baktığımda 67 kiloydun 76 kilo olmuşsun vucutta yağlanma oldu mu birde listede karbonhidratı azaltmışsın yağa ve proteine daha çok önem vermişsin.Bende suan 76 kiloyum fakat göbeğimde aşırı yağ var 92.5 cm bel göğüslerde hafif yağ bacaklardada öyle kaç aydır atamadım şu kiloları tammaen. :)

umutn bunu beğendi.
  12. umutn

umutn Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    İnşaat Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    Gözle görünür bir yağlama yada göbek olmadı, ancak aldığım 9 kilonun tamamı kas değil bundanda eminim belden yaklaşık olarak 2 cm olarak bu kiloyu almam tek avantajım göğüs bacak ve omuzlar gözle görülür bir değişim kalınlaşma söz konusu, en define yerim şuan kollarım ve bacaklarım, dediğim gibi bir miktar daha kilo almayı planlıyorum şuan için kontrolü sağladım gibi gözüküyor,resimleri ekleyince eleştiriler dahada netleşecektir mutlaka, buarada sizinde bayramınız kutlu olsun ...

13. konso

konso Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    bilgisayar programcısı
    Yer:
    istanbul
    zor olanı başarmıssın yalnız 4.resimde kurumuşsun yaw :)

umutn bunu beğendi.
  14. extreme_sports

extreme_sports Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    umut tebrik ederim, benide cesaretlendirdiğin içinde teşekkür ederim dostum, yolun açık olsun.

umutn bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş