110 kg 5 tekrar bench press

Konusu 'Üye Videoları' forumundadır ve afka9 tarafından 1 Aralık 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Ilk sette 110 ile 4 tekrar yapmıştım. Gecen haftada aynısını yapınca hirslandim ve ikinci set 110 ile 5 tekrarı çıkardım :) 4 ay önce 105 kilo maximumum iken bugün 110 ile 5 tekrar yapabilmek sevindirici :) kilom 85

zzzxxz, Cyborg, Pink Zeppelin ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    stabilite sorunlarını çözüp formu daha oturtup düzgün leg drive kullanımıyla bu sayılar daha çook artar,tebrikler.

afka9 bunu beğendi.
  3. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Teşekkür ederim bench press setupunda baya eksiğim var özellikle arch ve leg drive da. Bunlar ds kendimi geliştirmeye çalışıyorum:) hem omuz sağlığı için hem de potansiyeli azaltıyor biraz

zeo64 bunu beğendi.
  4. hyuga kojiro

hyuga kojiro Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    28
    Tebrikler 4 ayda maksiniza nasıl +20 kg eklediniz.

afka9 bunu beğendi.
  5. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Aslında kas kütlesi olarak aman aman bir artış olmadı. 2017'nin başından haziran-temmuza kadar barbell bench press pek yapmadım. Onun yerine ağırlıklı dips ve dumbbell bench press yaptım. Özellikle ağırlıklı dipsi. Ancak ağırlıklı dipsi yaparken(temmuz civarı olması gerek ) sternum veya iman tahtası denen yeri baya ağrıttım. O zamandan itibaren dipsi bıraktım bench presse döndüm. Tekrar bench presse başladığım zaman 90 kilo ile 3-4 tekrar çıkarabiliyordum. Çoğunluğu sinir sistemi adaptasyonu ile ağustos sonunda 100 kg 5 tekrara çıktım. Tek tekrarda 115 basmistim galiba.

Eylülden bugüne kadar da texas method uyguladım bu şekilde arttı

Tamamı sinir sistemi adaptasyonu ile değil kas kütlesi de eklendi çünkü 3 4 kilo aldım göğüs ölçüm de arttı. Ancak özellikle ilk 1-2 ay sinir sistemi epey önemli rol oynuyor bence. Şimdi bench pressi bırakıp dipse baslasam kendi vücut ağırlığımla 12 tekrar zor çıkar belki de. Oysa 6-7 ay önce 30 kilo ile 8 tekrar yapmıştım

6. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Bugün texas methodda max günümdu yani 1×5 tekrar yapacaktim. Bench presste 112 kg ile 5 tekrarı rahat yaptım baya da strict yapmıştım yani cok zorlanmadan. Sonra videoyu cekmedigimi farkettim üzüldüm. Gene yapmaya karar verdim. Bu biraz daha zorladı. Ancak iki hafta önceki 110 5 e göre daha iyi geldi 2. Set olmasına rağmen.

Gelisime devam :)

mali67 ve mevsres bunu beğendi.
  7. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Çok iyi gelişmişsin tebrik ederim, forma da odaklanırsan ve bacaklarından falan daha iyi kuvvet alırsan harika olur.

afka9 bunu beğendi.
  8. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123

Teşekkür ederim bu arch ve leg drive ı yapamiyorum. Kilolar artıkça özellikle son tekrarlarda refleks olarak bacaklardan güç alıyorum ama bu istemsiz oluyor. Yani plcilerin yaptığı şekilde verimli olmuyor. Arch da ise omuzlari geri çekiyorum ama yüksek arch veremiyorum esneklikle ilgili heralde.

Antremanlarin sonuna düşük kiloyla bench koymayi düşünüyorum teknigi geliştirmek icin artik.

Son düzenleme: 15 Aralık 2017
  9. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123

Bunu az once yaptim hala antremanim devam ediyor. Öncesinde 100 kg 1,110 kg 2 ,120 kg 1 ve sonunda 130 kg 1 tekrar yaptim(pr)
    Son 4 günde 3 kilo verdim sabahtan beri sadece 6 yumurta,biraz bcaa ve kreatin ve tabiki kahveye rağmen kendimi iyi hissediyorum. Sıfır karnonhidrat var yani.

zzzxxz, Ackres, goodfellas9 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  10. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    bu salonu toplamak kaç tl ye mal oldu sana usta

11. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    6 7 bin olmuş olabilir

12. Sawtain

Sawtain Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    zonguldak
    güzel ilerleme olmuş bizde görürüz inşallah bu sayıları sakatlıklardan kurtulursak.
    ek olarak kendinde biliyorsun ama tekniğini düzeltmelisin :)

afka9 bunu beğendi.
  13. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Yorumunuz icin teşekkür ederim ve insallah hepimizin daha da artar :)

Ilk koyduğum videoya göre tekniği biraz geliştirdim ve sağ sol asimetrisi biraz azaldı gibi hissediyorum. Ama hala sıkıntılı tabi. Kendi gözlemim düşük agirliklarda teknik çalışmaktansa yüksek ağırlıkta 3-6 tekrar pause bench yapmanın tekniği iyilestirdigi. Yüksek ağırlıktan kastım bir rm nin %75-80 üstü. :) hem kas hem kuvvet icin de guzel oluyor.

Sawtain ve zeo64 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş