10 Günlük Spor Arasında Yapılması En Mantıklı Şey

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve srknpower tarafından 18 Şubat 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. srknpower

srknpower Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Merhabalar,

Ben 5 aydır düzenli olarak yaptığım bu sporda şuana kadar komite sınavlarım sebebiyle iki kere 10'ar gün ara verdim. Şimdi yine 10 günlük bir ara vermeyi düşünüyorum. Hatırı sayılır ama aşırı olmayan bir yağ kütlem var özellikle göbek civarında biraz yemeyi abarttığımdan dolayı.
    Sizce bu 10 günde ufak bir cut mantığı ile(bol protein, bol yağ, az karbonhidrat ile kalori açığı) hiç çalışmasam(evde dumbbell setim, sehpam ve birkaç aletim var ama çalışmayı düşünmüyorum) mantıklı olur mu?

2. marjiinalego

marjiinalego Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Tabiki mantıklı olur belli bir sure antremanı zorunlu olarak yapamayınca beslenmeyi de salarsanız asıl hata orda baslıyor zaten mumkun oldugunca antreman yaptıgınız donemdekine benzer sekilde beslenirseniz bu ara suresince kas kaybını mınumum a indirirsiniz ki keza cok fazla kalori acıgı vermediğiniz surece 10 gunde kas kaybı yasayacagınızı sanmıyorum o kadar kolay bir sey değil kas kaybetmek kısa surede ve aynı şekilde karbo yu da antreman donemindekine oranla biraz daha azaltarak yaglanmayı da engelleyebilirsiniz

Güç aşkı ve srknpower bunu beğendi.
  3. srknpower

srknpower Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Çok teşekkür ederim

4. tifo

tifo Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Çok fazla abartıyorsunuz 5 ay bişey değil bu spor için 10 gün vereceğin arayla da kaybın olmaz

5. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    pro lar yazın 1 ay ara veriyor; kaslarında azalma olmuyor. Onlarda daha yoğun kas kütlesi olduğundan bu süre daha uzun olabilir; bizim gibi normal sporcularda da bu süre 2 3 hafta olabilir.

Sayfayı Paylaş