%10.6 Yağ Oranındayım ancak Göbek var ? ? ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ogzhnozcn tarafından 1 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Ts1461

Ts1461 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Teşekkürler :)

2. hercules13

hercules13 Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bence yazının tamamı ve konuyla alakalı video ne söylemek istediğimi yeterince açıklamıştır hocam, bunu anlayamayacak birinin olduğunu sanmıyorum bu forumda. Yanlış anlayan birinin de 'Oo gideyim bir günde 10 litre su içeyim o zaman' diyeceğini hiç sanmıyorum benim mesajım üstüne. Ancak diğer mesaj üstüne bir günde 4 litreden fazla su içmemek üzerine takıntı yapabilecek arkadaşlarımız olabilir ve benim mesajı yazma sebebim de buydu. Tekrar ediyorum niyetim çok açık ve bence siz yanlış anlamak istemişsiniz, ben öyle gördüm. Ayrıca birçok doktor ve diyetisyenle görüşüp, olabilecek tüm kötü senaryoları defalarca dinledim zaten. Aldığım genel tavsiyeyse vücudun sesinin dinlenmesiydi. Sonuçta vücudumuzun mükemmel bir uyarı sistemi var ve benim de bahsettiğim kimsenin rakamlara takılmaması, çok çok ekstrem durumlar haricinde de ihtiyacı kadar almasıydı. İyi günler.

Created By Loss bunu beğendi.
  3. hurkanyy

hurkanyy Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Ya konuya pek takılmayalım bence, mantık şudur = vücudun ihtiyacından yüksek oranda fazla alınan su zehirler, bunu ben demiyorum bunu amerikan bilim adamları diyorlar, ve bunun yüzünden ölen adamlarda var, kimisini 10 litre zehirlemez, kimisini 4 litre bile zehirleyebilir bu tamamıyla kişeye göre değişir ama genelde ölenlerin çoğu bir hafta boyunca 4-5 litre su içenler. Ama su ihtiyacı fazla ise fazla su içmekte sorun yoktur, Ve şu durumlar su ihtiyacını belirler ==> 1. Kilo 2. Vücuttaki toksinler 3. ne kadar yemek yediğin 4. ne kadar tuz tükettiğin 5. hava durumu ve sıcaklık 6. vücudun su dengesine etki eden besinler 7 . bağırsak ve isal 8. sporda ne kadar su kaybettiğin 9. idrarın rengi 10.boğazdaki susuzluk hissi ama bu durumlarıda hesaba kattığımızda su ihtiyacını yüksek olarak geçiyor isek su zehirlenmesi olabilir ( olur demiyorum) ama bu riski göz ardı edemeyiz bu yüzden su tüketimimiz ağlık için yüksek olmalı ama gerçekten çok yükseğe kaçmamalıyız. bilimsel olarak açıklanmıştır bu olay ve ismi hiponatremidir suyuz zehirleme nedeni ise fazla hidrojen dir. ve başka bir su zehirleme vakasıda vardır --> water intoxication = musluk sularından toprak yolu ile aşırı yüksek mineral ve toksit alımından oluşur ...
    INGILIZCENIZ VARSA OKUYUN VE ÖĞRENIN ARTIK VIKIPEDI DEN BILE LINK VAR ispatlayabildiğimi düşünüyorum
    http://www.bodybuilding.com/fun/kosloff2.htm
    http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=130101463
    http://www.scientificamerican.com/article/strange-but-true-drinking-too-much-water-can-kill/
    https://en.wikipedia.org/wiki/Water_intoxication

4. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    İnternational Fitness & BB Personal Master Trainer
    Yooo bakin tekrar soyluyorum sizi elestirmiyorum uzerine basa basa soylemek istedigim tek sey yazinizin yanlis yonlendirebilecek olmasi. Bu forumda veya etrafimizda bunu anlamayacak ve evet aa bi zarari yokmus ben gidip 10 lt su iceyim diyecek o kadar cok insan varki inan bana. Hala bu konuda dusunebileceginden cok ama cok daha cahiliz, belki sizin cevrenizde degil yada yasam alaninizda ama genel olarak populasyon okudugunu veya soyleneni anlamamaya veya yanlis anlamaya cok musait. Yinede ilginiz icin tesekkur ederim, saygilarimla...

Sic Semper Tyrannis

hercules13 bunu beğendi.
  5. hercules13

hercules13 Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Neden eleştiri olarak algıladığımı tahmin ediyorsunuzdur bence. Eğer yazdığımı yanlış anlayıp da, yanlış yönlendirdiklerim varsa kusura bakmasınlar. Ben de size teşekkür ediyorum hocam.
    Bak ne güzel yazmışsın ve yazdıkların da hemfikir olduğumuz şeyler zaten. Ama gel gör ki 'okuyun, öğrenin!' gibi aşağılayıcı bir laf kullanmışsın ve bence hiçbir tartışmada geçmemesi gereken bir söz bu. Lütfen tartışmada üsluba da dikkat edelim biraz.

Created By Loss bunu beğendi.
  6. hurkanyy

hurkanyy Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    yookk yanlış anlamayın sakın :D üslubum için gerçekten üzgünüm ama aşşağılamak amacında değildim, biraz doğuştan gelen konuşma tarzım bu , tabi arkadaş çevresinde konuşunca aşşağılayıcı olmadığım yüz ifadelerinden anlaşılıyor, ama sizde haklısınız forumda yüz ifadelerimi göremezsiniz, gerçekten özür dilerim amacım aşşağılamak değildi, cümlemi şu anlamda kullanmış olarak saymanızı istiyorum---> '' elimde kanıtlayan linkler var, ingilizceniz varsa okuyup bilgi edinebilirsiniz '' Tekrar özür diliyorum , teşekkürler

hercules13 ve Created By Loss bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş