1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

1 senelik çalışma ....

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve tormentt tarafından 26 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 24 üye.
  1. tormentt

tormentt Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    oncelikle selamlar forumu bir süredir takip ediyorum .site sayesinde bir çok sey ogrenme,arastırma ımkanım oldu .biraz kendimden bahsedeyim 10 yasından 17 yasına kadar yüzme ve sutopu yaptım ozellıkle sutopunda milli takıma kadar yukseldim genclerde fakat kulupteki bazı sıkıntılar sonrası bırakmak zorunda kaldım . daha sonrasında hayatımda spora dair hiç birşey olmadı...alkol sigara duzensız beslenme derken oldum 100 kg gerçi bodye hep bir ilgim olmuştu kucuk yaslardan beri ama bır turlu kısmet olmamıstı. gecen sene sadece zayıflamak ıcın spor salonuna yazıldım yag yakıcı,diet,cardio ve hafıften agırlık calısarak 78 kıloya kadar dustum .bu surec toplam 3 ay surdu , daha sonra cardıoyu azaltıp hatta neredeyse kesip sadece agırlıga yoneldım acıkcası tam olarak ıstedıgım sey buydu cardıo pek bana gore degıldı = ) bogazıma duskun bırıyım doyma hissim yok gibi birşey .bu bir senelık surectede proteın tozu ,amınoasit,bcaa falan kullandım ,ama sadece proteın tozunu sureklı kullanıyorum dıgerlerı elıme para gectıkce alıyorum dıyebılırım.e tabi bu surecte yaglandımda ki hedefım hıcbır zaman karın kasları paramparca gozuken fit bir vucut olmadı. hep bulk ,iri olmak ıstedım su andada ıstegım o yonde fakat hem kondısyon acısından hemde yag oranını en azından sabıt tumak adına haftada bir iki kere crossfıt yada cardıo yapıyorum. ama ara sıra defınasyona gırsem nasıl olur acaba dıyede dusunuyorum kısacası aklım bir süredir karışık .herneyse lafı fazla uzattım resimler eksik sırt pozu bacak vs yok en yakın zamanda onlarıda cekıp koyarım.fotolarıda sogukken cektım . haftada en az dort defa antrenmana gıdıyorum ,beslenmeme dıkkat edıyorum ama haddınden fazla yedıgım oluyor diet vs yapmıyorum dıkkat edıyorum derken cok yemeye calısıyorum manasında soyledım = ) sizce yapmam gereken bu noktada tam olarak nedir ? hacim calısmasına devam mı etmelıyım ? yoksa defınasyona gırıp ne olacaksa olsun mu demelıyım? ha bu arada 24 yaşındayım unutmusum yazmayı .

http://a1210.hizliresim.com/12/u/f9yyg.jpg
    http://a1210.hizliresim.com/12/u/f9yyx.jpg
    http://a1210.hizliresim.com/12/u/f9z0c.jpg
    http://a1210.hizliresim.com/12/u/f9z0v.jpg

ölçüleride vereyim ( soguk )
    kg=93
    boy=1.80
    kol=42-43
    gogus = 114
    omuz=137

2. repax

repax Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Hacimli duruyorsun bu kışı geçirip yaza doğru yağları doğru bir şekilde eritirsen çok saglam bir vücudun olur bence iyi yoldasın

3. ercinerge3

ercinerge3 Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    bencede iyi yoldasın

4. tormentt

tormentt Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    işte mart ayının ortalarına kadar basabıldıgım kadar basıp sonrasında diet ve cardio eklicem ama işte doğal yollarda bu definasyon süreci biraz zaman alıyor o yuzden olabıldıgınce muthis beslenmen gerekiyor aslında benim amacım bi yandan hipertrofi saglarken en azından marta kadar azda olsa bir miktar yag yakmak

5. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Abi seni gören diyodur bu nasıl sporcu böyle. Ama iyi yolda olduğun kesin. O yağları attığında iyi bir vücudun olucak.

6. yasin35

yasin35 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir- konyada öğrenci
    parçalanmış bir karın istemiyor olsan da o göbek gitmeli :D biraz da omuza yüklenilmeli ama yine de gayet hacimli bir vücudunj var dostum :)

7. tormentt

tormentt Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    aslına bakarsan parcalanmıs karın kasını estetik goruntuden dolayı degıl , koruyamayacagımı bıldıgımden dolayı pek ıstemıyorum.göbek gitse hafiften gözükse benim için yeterli yarı bulk bir görüntü. evet omuz ozellıkle ön omuz en buyuk sıkıntım bir çok degısık antrenman programıda denedim fakat dıger bolgelerde ki o etkiyi bir türlü alamadım bayramdan sonra omuza yonelık bısıler dusunucem artık = )

8. emclord00

emclord00 Üye

Beğenileri:
    302
    Ödül Puanları:
    73
    bence cardio yapmalısınız. bu bulkluk değil... yağ oranınız cok fazla. kolay gelsin

yasiner ve Swager bunu beğendi.
  9. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi
    Hacimli vücudunuz var fakat yağlanmayı fazla kontrol edememiş gibisiniz sanki, yağ oranı biraz fazla geldi. Hmmm benim tavsiyem max marta kadar bulk şekilde devam yalnız daha fazla yağlanmamaya dikkat ediniz, mart gelince de diyet ve doğru programla yağları atmaya başlarsınız. Hazirana max temmuza kadar doğru programlarla giderseniz yağsız estetik bir vücut elde edersiniz gibime geliyor, kolay gelsin

10. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    kütle çok iyi maşallah

11. tormentt

tormentt Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    = )ilk başlarda kontrol etmiştim fakat bi noktadan sonra işin boyutu kaçıyor
    mart hatta şubat başı bile olabilir....

12. DDogancaNN

DDogancaNN Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    O göbek ne hocam yapma lütfen :D 1 Yıl diyorsun o göbeği erit hemen bakleve Yap :D

13. tormentt

tormentt Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    ya baklava yapcan yada yiyecen ikisi aynı anda olmuyor malesef en azından dogal yollarla cok zor bende o karmasaya gırmektense once vucudu kapatıp büyüyüp belli bir kas kütlesi olusturduktan sonra yagları erıteyım dedım fakat bıraz o sınırı astım sanırım ahah = ) bide definasyon konusunda her kafadan farklı ses cıkıyor acıkcası bende tam olarak ne kullanıp , ne yapacagımı sasırmıs durumdayım ote yandan hacimide seven biriyim cokta kuculmek zayıflamak nasıl durur bılemıyorum bu kadar teferruatlı bır ıs oldugunu bılsem hıc bulasmazdım
    dedıgım gibi 1 sene boyunca baklavaya ugrasıpta cıkaramadım gıbı bı olay sanılmasın yanı :D cok baklava kelımesı gectı saatte oldu 23.16 bir iki tane yiyim candır bench_O

14. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    çok yağ var maalesef.önünde de çok uzun bir yol.eski bir sporcusun o azim vardır sende.başarırsın muhakkak.

Swager bunu beğendi.
  15. tormentt

tormentt Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    bir süredir ( bu topıgı actıgım gunden beri) mumkun oldugunda yagsız tuzsuz sekersiz duzgun beslenmeye calısıyorum ama gereken kaloriyide lezzetsız ve saglıklı yiyeceklerden alıyorum. bir iki fotograf cektım en azından yaza kadar olan surecı belgelemek adına

[​IMG][​IMG]

16. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Güzel gidiyorsun baya kilo vermişsin gibi duruyor.Göğüs ortaya çıkmaya başlamış iyice.
    Başarılar.

17. tormentt

tormentt Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    aslına bakarsan ilk fotograflarda nedense oldugumdan fazla yaglı cıkmısım bılmıyorum neden oyle. bide antrenman temposunu arttırdım haftanın altı gunu gıdıyorum cardio karın ekledım kısa surede etkısını gosterdı beslenmeyıde yoluna sokunca.. marta kadar bu sekılde devam edıcem bakalım ne olacak

18. denizgnr97

denizgnr97 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Powerline Sport Center
    bulk yaparken fazla yağlanmışsın ama altında sağlam bir vücut olduğu kesin... Unutma ki yılın 12 ayı bulk veya definisyon olmamalı asla her sene kış ayları gibi bulka girersin yaza doğru define olursun bu bir iki ayda bulka devam et, ama kademe kademe karbonhidrat azalt, sonra tam definisyona gir bence ortaya çok iyi bir vücut çıkacaktır

19. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Vg ye yeni başlayan bir sporcu en az 1,2 yıl hacim döneminden sonra define olmalı.5,6 aylık vücudun definesi de neymiş.Bulk derkende aşırı yağlanma değil tabiki.

Bence bu kadar kati ifadelerle tavsiye verme!

TheBlack_D-D_ ve TheTank bunu beğendi.
  20. TheTank

TheTank Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    BodyBuilding
    Yer:
    İstanbul
    katılıyorum