1 senede neler oldu ? yada olamadı ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve LosTurcos tarafından 10 Aralık 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. LosTurcos

LosTurcos Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    herkese merhaba , yaklaşık 1 senedir spor yapıyorum düzenli olarak , beslenmem eh işte diyebilirim ama yine de sanki bişeyler yanlış gidiyor gibi geliyor. şuana kadar hiç takviye ürün kullanmadım kullanmam gerekir mi ? gelişimim sizce kötü mü ? ne yapmam lazım kısaca yardımcı olanlara çok teşekkür ederim. öncesi sonrası fotoğraflarımı ekliyorum spora başladıktan 6 ay sonra fln çekmiştim.Şuan ki halim doğal olarak daha iyi ama gene de bişeyler ters gidiyor gibi...
    Son 2 aydır şu programı uyguluyorum ama sanki pek faydasını göremedim gibi.

SALI
    Bench Press (12-10-8-8) Ağırlık arttır
    Dumbell Fly (12-12-10-10)
    Incline Barbell Press (10-8-8-8)
    Pullover (10-10-8-8)

Barbell Curl (10-8-8)
    Preacher Curl (10-10-8)
    Hammer Curl (10-10-10)
    Concentration (10-8-6)

PERŞEMBE
    Barfix 3 SET
    Lat Pulldown (12-12-10-10)
    Seated Cable Row (12-12-10)
    Dumbell Rowing (10-10-8)

Bench Dips (12-10-10)
    Close Grip Bench Press (10-10-8)
    SkullCrusher (10-8-8)
    CUMARTESİ

Shoulder Press (10-10-8-8)
    Lat Raise (12-10-10)
    Dumbell Front Raise (12-10-10)
    Barbell Upright Row (10-10-8)
    Dumbell Shrugs (10-10-8)

Squat (12-12-10-10)
    Leg Press (12-10-10)
    Leg Extensions (12-10-10)
    Leg Curls (12-10-10)
    Calf Raise

PAZAR

TEKRAR BİCEPS VE TRİCEPS

BOY: 1.80
    KG: 91
    [​IMG] [​IMG] [​IMG]

2. cmrds

cmrds Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Sanki yetersiz beslenmeyle veya diyet yaparak bulk programı uygulanmış gibi, bence öncelikle hedef belirleyin ya zayıflayın ya da bulking yapın ona göre beslenin ikisi bir arada olunca sonuçlar tatmin edici olmayabiliyor. Ayrıca en büyük yanlışı kendin söylemişsin ''beslenmem eh işte'' bu işin en büyük kısmını beslenme ve dinlenme oluşturuyor. Son olarak 1 sene boyunca aynı antremanı aynı hareketlerle aynı set ve tekrar sayılarıyla uygulamak verimsiz bir yöntemdir.

3. LosTurcos

LosTurcos Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    teşekkür ederim yorumunuz için ama ne yapmam gerekiyor bi bilsem ona göre hareket edecem ama yok işte

4. de517

de517 Üye

Beğenileri:
    270
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Satranç Antrenörü
    güzel gelişim. yağlanmaya müsait bir vücudunuz var. kurursanız da giysi altından iri görünüm gider. şekeri azaltın sağlıklı yağlar ve protein alarak hatları biraz daha belirginleştirin. program 2.öncelik. temel hareketlerde ağırlığı düzenli olarak artırın. negatifleri yavaş yapın kasa odaklanın.

5. LosTurcos

LosTurcos Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    teşekkür ederim yorumunuz için. evet hocam iri görünümden uzaklaşmak istemiyorum , uzun zamandır ekmek , şekerli şeyler yemiyorum zaten, ara ara alıyorum sadece 2 haftada belki ayda . acaba takviye besinlere başlamam mı lazım ? protein tozu bcaa vs tam da bilgim yok açıkcası ama

şöyle basit bi beslenme yapıyorum.

sabah: 3 4 yumurta zeytin , şekersiz çay . ekmek yok. yulaf yoğurt
    öğlen : 150 gr tavuk ,bulgur pilavi ,yoğurt, salata
    akşam: allah ne verdiyse yemekte ne varsa ama öyle 1 tabak abartmadan

hiçbir öğünde ekmek yok. şeker yok.

6. de517

de517 Üye

Beğenileri:
    270
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Satranç Antrenörü
    antrenmandan sonra 1 ölçek optimum gold whey protein tozu al. etkisini görürsün eğer şimdiye kadar takviye almadıysan. ama mucize bekleme. aç kalmamaya özen göster. sabah kalkınca da alabilirsin 1 ölçek, kahvaltıyı geç yaptığında. kolay kilo alan bir yapın var gibi bu sporun yüzde 50si genetik maalesef. makrolara dikkat et

7. LosTurcos

LosTurcos Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Aynen çabuk kilo alıp çabuk kilo verebiliyorum. Şuana kadar hiç kullanmadım 1 senelik süreçte. Daha önceki spor yaptığım zamanlar kullanmıştım ama

8. Jacques Reverdi

Jacques Reverdi Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Beslenmeniz yeterliyse, takviyeye gerek görmüyorum. Zira ülkemizde fiyat/performans açısından, supplementler verdiğiniz paralara değmiyor.

Beslenmeyi iyi ayarlamanız lazım. Tavsiyem 2000 kcal'lik, sağlıklı yağ ve proteinlerle düşük karbonhidrat alarak yağ oranınızı indirmenizdir.

9. LosTurcos

LosTurcos Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    profesyonel olmadığım için öyle ciddi gram hesabı tartarak vs şeylere giremiyorum maddiyatta var tabi işin için de , fakir hesabı şöyle bi beslenme var :)

şöyle basit bi beslenme yapıyorum.

sabah: 3 4 yumurta zeytin , şekersiz çay . ekmek yok. yulaf yoğurt
    öğlen : 150 gr tavuk ,bulgur pilavi ,yoğurt, salata
    akşam: allah ne verdiyse yemekte ne varsa ama öyle 1 tabak abartmadan

hiçbir öğünde ekmek yok. şeker yok.

10. Jacques Reverdi

Jacques Reverdi Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Porsiyon gramajlarını iyi ayarlayıp hesap yapmadığınız sürece ne yediğinizin pek bir önemi yok. İnce ince hesaplayıp 2000 kcal 'lik temiz bir beslenme öneriyorum.

Allah ne verdiyse 1 tabak yiyerek form tutmak zor.

LosTurcos bunu beğendi.
  11. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Arkadaşımızın dediği gibi Allah ne verdiyse 1 tabak yiyorum ile iyi bir form tutmak zor. Ayrıca yetersiz kalori alıyorsunuz büyük ihtimalle ve metabolizma hızınız yavaş. Bu durumda yağ yakımınız düşük olacaktır. Ara öğün eklemenizi, türk kahvesi ve yeşil çay gibi kafein içeren içecekleri ölçülü şekilde tüketmenizi tavsiye ederim. İmkan buldukça 45 dk orta-hızlı tempo yürüyüş yapmanız da iyi olur.

Yalnızca kalori veya makro önemli değildir. Ne yediğiniz, ne zaman yediğiniz bile önemli.

LosTurcos bunu beğendi.
  12. LosTurcos

LosTurcos Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    @respect2us.23 hocam bu beslenme eksikliğimi whey ile kapatabilirmiyim ? ben sonuçta profesyonel sporcu değilim öyle baklava adonis fln da hedefim yok sadece yağ oranım daha azalsın daha fit durayım bu kadar

13. cmrds

cmrds Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    akşam eğer protein almıyorsan tahminen bu protein miktarı az, whey kullanman şart değil günlük beslenmen yeterliyse, ayrıca hedefin belirle önce kütlemi yoksa definemi eğer define olmak istiyorsan beslenme ve antreman programını ona göre şekillendir.

respect2us.23 bunu beğendi.
  14. cmrds

cmrds Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Şekersiz Türk Kahvesinin ne gibi zarar olabilir hocam ? Özellikle ben diyet dönemin de iştah kesmesi açısından sıklıkla tüketiyorum.

15. nsr26-

nsr26- Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Selamunaleykum abilerim kardeşlerim ben 26 yaşındayım bayanım boy 161 kilo 57 sizden ALLAH rızası için yardım bekliyorum ben 18 yaşında annem babam ayrılınca hızla birden sıkıntıdan kilo verdim kas kaybettim kamburum çıkmış yüzüm çökmüştü resmen bir balonun sönmesi gibi yüzüm mafoldu akabinde sarkti göz altimda halkalar çıktı dolgun yüzüm vardı sıkı ve elastik sonra kilo alsam düzelir dedim 65 çıktım ama bırak düzeltmeyi gobegim çıktı bacaklarım kalinlasti yüzümde düzelme olmadı diyetisyene gittim bana protein ağırlıklı beslenme verdi ama hergun balık tavuk yiyemiyorum durumumuz müsait değil ben nasıl duzelirim yüzüm nasıl eski haline döner günde iki paket sigara içiyorum bıraksam duzelirmi yoksa protein hergun karşılayamadığım için protein tozu kullansam duzelirmi bu arada 65 ten 57 ye düştüm ağırlık ve kardiyo çalışıyorum ALLAH rızası için yol gosterin

16. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Ölçülü tüketin diye belirtme sebebim aslında yüksek miktarlarda tüketimini engellemek. Çünkü kahve metabolizmayı hızlandırıyor diye yüksek miktarda tüketilebiliyor. Albuterol ve kafein kullanımıyla ilgili bir çalışmada 200 mg kafein alımında günlük enerji harcamasının 90-100 kalori kadar arttığı bulunmuş. Kafein için üst sınır ise 300-350 mg olarak belirliliyor. Yani kafeinli içecekler ile günlük ortalama 150 kalori kadar fazla harcamak mümkün(üst referans alımda). Enerji açığı oluşturmak, yağ yakımını artırmak için iyi bir yöntem özetle.
    Ancak kafein 500 mg ın üzerinde alınırsa, sinirlilik, anksiyete, uykusuzluk, huzursuzluk gibi etkilerin olabileceği; spordan önce yüksek miktarda alımının ise gastrointestinal rahatsızlıklara, mide kramlarına neden olabileceği çalışmalarda belirtiliyor.
    Şekersiz türk kahvesini özellikle sorduğun için küçük bir not düşeyim.
    1 fincan kahve ortalama 80-100 mg kafein içeriyor. Egzersizden 1-1.5 saat önce 200 mg kafein alımının karaciğerdeki glikojenin daha idareli kullanımını sağladığı, performansı artırdığı ve yağların kullanımını artırdığı çalışmalarda belirtiliyor.
    --- Mesaj birleştirildi, 11 Aralık 2017 ---
    "Her gün balık tavuk yiyemiyorum durumum müsait değil" bölümüne kadar okuyunca aklımda farklı protein kaynaklarına yönelmenizi önermek vardı ta ki günde iki paket sigara içiyoruma gelene kadar.
    Seçimlerinizi sorgulamak veya eleştirmek benim işim değil. Ancak durumunuz müsait değilse ve beslenmenize gereken özeni gösteremiyorsanız içtiğiniz şeyi azaltmayı veya bırakmayı deneyebilirsiniz.
    Protein yetersizliğinden emin olmanız için kan tahlili yaptırıp, Albumin değerinize ve gerekli diğer değerlerinize baktırmanızı öneririm. Daha sonra tekrar diyetisyene gidip 3 günlük besin tüketim kaydıyla yetersiz protein tükettiğinizden emin olunursa bu durumda protein takviyesi alabilirsiniz.(eğer başka protein kaynaklarına yönelmek istemezsiniz)

Son düzenleme: 11 Aralık 2017
    cmrds bunu beğendi.
  17. nsr26-

nsr26- Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Çok teşekkür ederim ALLAH razı olsun cevap verdiğiniz için ben sigarayı bırakmayı düşünüyorum artık

18. LosTurcos

LosTurcos Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Herkese teşekkürler. Acaba antrenman hareketlerim iyi mi? Programımı değişmeyi düşünüyorum. En şikayetçi olduğum bölge gögüs. Haftada 3 gün gögüs çalışsam diyom nolur?

Sayfayı Paylaş