1 Sene 3 ay Bulk (20kg) Definasyon yapmalı mıyım?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve OnatKılıç tarafından 23 Eylül 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. OnatKılıç

OnatKılıç Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar , yaklaşık 1 sene 3 ay civarıdır bodybuilding yapıyorum ve başlar başlamaz bulk yaptım 48 kg den 68 kg oldum, vücudum baya değişti ama kaslarla birlikte yağlar da çoğaldı. 1 sene 3 ay dan sonra artık definasyona girmek istiyorum. Vücudum çok şişkin duruyor, t-shirt üzerinden çok güzel duruyor fakat göbek ve simit yağlarım çıktı . Size sorucağım sorular şu ;
    Yeterli hacimi kazandığımı düşünüyorum ama daha fazla bulking e devam edersem yağlanacağım. Kışın definasyona girmek sağlıklı olur mu?
    Boyum 1,68 ve suan 68kg yim, 5 kg civarı vermeyi düşünüyorum ama 64 kg çok zayıf durmaz mı?

Yani demek istediğim definasyona girdikten sonra suanki şişkinliğim gidicek ama amele kası da istemiyorum (zayıf, sadece baklava).
    Sizce definasyona mı gireyim yoksa yaza kadar bulk a devam mı edeyim?

Ekli Dosyalar:

• image.jpeg
      image.jpeg
      Dosya Boyutu:
      42,1 KB
      Görüntüleme:
      524
    • image.jpeg
      image.jpeg
      Dosya Boyutu:
      82,6 KB
      Görüntüleme:
      702
  2. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Şahsi fikrim;

-Biraz kardiyo ekleyerek bu kış da bulk yapmaya devam et, biraz daha kilo al. Kış bitmeden, kışın bitmesine yakın definisyona başla, kalorileri yavaş yavaş kısarak definisyon yap.

-Kas kaybı çok olmazsa zayıf durmazsın, zaten yağ yakınca t-shirt varken değil ama yokken daha iyi durur. ama definisyon yaparken bulk gibi hissetmeyeceksin, yani çok zayıfladım triplerine gireceksin o başka :)

3. OnatKılıç

OnatKılıç Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    20 kg aldım ve vücudum şişti, ama yağlar fazlalaştı. Simitlerim ve göbeğim belirgin olucak kadar çıktı. Bulk a devam edersem çoğalır diye korkuyorum. 1 sene 3 ay boyunca 20 kg almak definasyon için yeterli değil mi sizce, yani bunun sonu daha fazla şişmeye değil yağlanmaya gidiyor gibi.

4. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    1.68 boya, 68 kilo fazla değil, hazır bulk yapmışsın, yapmışken tam yap bir kaç kilo daha al öyle bitir diye dedim. Kışın zaten definisyon biraz zorlayabilir.

Neyse, sen itiraz edip duracaksan boşa konuşuyorum, yapma o zaman ne diyim.

5. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    senin tercihine bağlı
    hayatı boyunca kilo alarak hiç definasyon yapmayarak spor yapan insanlarda var
    alınan kiloların çoğu tabiki yağ ancak daha ağır kilolar kaldırmak için kilo almak yardımcı oluyor
    buda daha hızlı kas yapımını mantıken destekliyor yağ oranı artsada
    bence 75 kg ya kadar falan çıkabilirsin şubat aylarına kadar falan sonra hedefin 65kg ya düşmek olabilir

6. OnatKılıç

OnatKılıç Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    peki 1,68 boya 75 kg bulk dan 65 fite düşmek hafif mi gelir normal mi

Son düzenleyen: Moderatör: 24 Eylül 2016
  7. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    1.68 boya göre 65 kg normal
    zaten 1.3 yılda baya kas yapmışsındır kiloyu daha fazla aşağıya çekmekte iyi olmaz

Sayfayı Paylaş