1 Haftaya Başlıyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve omer_celik tarafından 10 Aralık 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. omer_celik

omer_celik Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Merhabalar,

1 haftaya vücut geliştirmeye başlayacağım ama yine aklımda şüphe var sizlerinde önerisini almak istiyorum. Yaş 14 boy 171-172 kilo 47-48 arası. Aklımdaki soru şu şimdi başlayınca boy uzamam durur mu bir kac hareket var leg press, deatlift, squat vb bunlar gibi hareketlerden kaçınacağım onun dışında kollar için 5kg den başlayıp 2 ayda 2.5kg arttırmayı düşünüyorum sizce iyi çünkü buradaki spor salonunda 2.5kg artıyor yani 1 yılda 15kg falan arttırmış olurum ama zannetmiyorum max 10kg falan artar gibi.

Multivitamin+ sağlıklı beslenme ile boyum uzamaya devam edermi ağırlık çalışması ilk 2 hafta hafif sonraki haftalar max 40-50dk olacak şekilde olacak. Aylık 1.5kg vücut ağırlığı kazanırsam yeter 1 yılda 65kg falan olursam yeterli. Bir de önerdiğiniz bol proteinli besinler varsa söylerseniz sevinirim.

İyi antrenmanlar

2. 33serkan33

33serkan33 Üye

Beğenileri:
    128
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MEMUR
    Yer:
    MERSİN
    kilon çok çok düşük hacim almalısın, günde en az 3000-3500 kalori ile beslenmen lazım, bacak idmanından kaçma üstüne git, tavuk,hindi,kırmızı et ,yumurta en sağlıklı protein kaynaklarıdır yetmedi gainer kullan

omer_celik bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş