1 günde tüm kasları çalıştırmak zararlımı ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve leonardodavinci tarafından 16 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. leonardodavinci

leonardodavinci Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    2 aydır vücut geliştirmeye gidiyorum. Hoca program verdi ama bu tür programların paragöz olduğunu düşünüyorum yarımsaatlik program verilmiş. Sürekli gelsin diye bence yazılmış programlar bunlar. Haftanın her günü var pazar kapalı. Benim demek istediğim kendim bir program hazırlayıp bu programın içinde ;
    Arka kol
    Göğüs
    Omuz
    Kanat
    Pazu
    Ben bunları aynı günde çalışırsam bi sorun olurmu ? zaten yavaş yavaş yapıyorum. 3x10 şeklinde. Çünkü verilen programların paragöz olduğunu düşünüyorum.

2. kular15

kular15 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Ogrencı
    Yer:
    Aydın
    şöyle dusun vucuduna bı gunde mesela 140 gr proteın alıyosun ve tum vucudu calıstırıyosun
    1.vucut dınlenemez ve kas yakar
    2.proteın vucudunun her tarafına dagıtılır ve yetersız kalır (bu benım fıkrım)

o yuzde kesınlıkle yanlıstır bence heryerı calıstırmak ve tahmınımce baska yorumlar gelırse onlarda aynı şeyi soyleyeceklerdır

3. leonardodavinci

leonardodavinci Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Sabah gidyorum 11 gibi zaten diğer güne kadar boşum yani okul vs git gel. Bilmiyorum arkadaşım görüşüne saygım var ama sanki yanılmıyorum gibi. Bir yerdede okumuştum bunu sakıncası olmadığını belli etmişlerdi.

4. Yenerrr

Yenerrr Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    2 çeşit antrenman türü var. birisi fullbody (1 günde tüm vücut) diğeri split (her gün ayrı bölge). her ikisi de çok tercih ediliyor. sana hangisi daha uygunsa onu seçersin. ikisinin de antrenmanlarını araştır.mesela her gün spora gidebiliyorsan split, haftanın 3 günü gidiyorsan fullbody yapabilirsin. çünkü her gün fullbody yaparsan kasların dinlenemez. ama hergün farklı bir bölgeyi çalıştırabilirsin. tercih senin, biraz isimleri ile araştırma yap karar verirsin.

Sayfayı Paylaş