1.gün göğüs+kanat süper set 2.gün biceps+triceps süper set 3.gün omuz bacak doğru mu?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve jimraynor tarafından 8 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Geçen hafta definasyona başladım. Haftanın 3 günü cardio 3 günü body yapıyorum.

1.gün göğüs+kanat süper set girdim.
    2.gün biceps+triceps süper set

3.gün omuz bacak kaldı böyle girsem yanlış olur mu ?

Yoksa 3.gün bacak açış ve çekiş olarak süper set girip omuzu da press ve açış olarak 4. bir gün mü eklemeliyim?

Omuz bacağı süper set çalışmak yanlış olur mu? Forumda çekiş ve itiş olarak antagonist süper setler konuşulmuş fakat omuz ve bacak birbirinden çok uzak ve alakasız bölgeler. İkisini süper set çalışmam kalbi yorar mı ya da kan pompalanması açısından sorun yaratır mı?

2. anemik

anemik Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    aynı sistem bendede var.ben üstüne piramit yapıyorum ayrıca. 12-10-8 tekrar ağırlıkları arttırıyorum. 20kg-30kg-40kg mesela. senin sıran doğru bence ama yinede iyi ögrenmek gerek.acaba piramitte uygun oluyormu ben yapıyorum ama bilmiyorum nasıl etkisi

3. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Sevgili jimraynor bildiğin gibi bende 3 ay boyunca kardio-ağırlık beraber götürdüm, bu ay yeni bıraktım kardio yu bulka girdim ;)

Benim tecrübelerimden tavsiyem bacak antremanını gerekirse kaldırman... Kardio zaten bacağı çok yoruyor; ben kardio yaptığım dönemde sadece leg extrension ve curlü 1 er set girebildim...
    Daha fazla yapmaya kalkıştığım an sızlar şekilde ağrı (overtraining) ile karşılaştım...

Yani bırak süper set girmeyi temel hareketleri 3*10 bile yapamadım...

Bence bacağı bir süre unutun; 1 gün göğüs-sırt 1 gün omuz-biceps-triceps 2 gün kardio 1 gün dinlenme 5günlük döngü düşünülebilir...
    Hem her bölgeye haftada 2 gün girmiş olursun, hemde aylık 12 kardio yapıcaksın... 12 iyi rakam ben 10 ile çok güzel sonuçlar aldım, hiit kardio deneyimlerime bakabilirsin ;)

4. anemik

anemik Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    ZeusS peki süper set yaptığımız dönemlerde başlangıçta 10 dakka koşu 10 dakka bisiklet yapsak olmazmı ? birde her günün sonunda karın çalışıyorum.bu doğrumu peki ?
    birde her gün başlangoçta çekebildiğim kadar barfix çekiyorum ısınırken.Süper set her dönem yapılabilirmi ? bn 2. ayımı doldurdumda.

5. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    göğüs-knat süper sete itme-çekme prensibine dayalı oludğu için uygun.göğüs kendi içinde sırt kendi içinde süper sette yapıalbilir.göğüs için açış-pres olur ama sırtta çekiş-çekiş olacağı için yorucu olur ama doluluk kazandırır.

bu bakımdan göğüs-kanat süper set sorun olmaz.benmde denemeyi düşündüğüm sistemelrden biri.
    biceps-triceps süper setin en kral kombinasyonudur :) beslenme ve dinlenmeyede dikkat edilirse çok iyi hacim alınabilir.

ama bacak ve omuz olmaz.sırt bacak yada bacak göğüs yapılır piramidal şekilde.buna rağmen bacak önce girilirse sonraki hareketten verim alınmaz.kendi tecrübemi söylersem eğer önce göğüs girip ardından bacak girersen başım dönüyor.süper seti bu programda hiç denemedim bile.
    bacak ve omuzu piramit şeklinde girmen daha iyi olur

son oalrak kalbi yorar mı demişsin;yüksek efor gerektirip kan vücutta bir aşağı bir yuakrı gideceği için yorulur

6. voltaj

voltaj Üye

Beğenileri:
    258
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    bacağı super set şeklinde değilde normal çalıştığın gibi çalışsan daha iyi olur.

birde super setlerinde kaç tekrar yapıyorsun ?

7. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    2 sene önceki bir soruydu bu arkadaşlar. Konuyu hortlatma başarısını gösterdiğiniz için tebrik ederim :)

O zaman ki soruma tekrar bakıp şimdiki bilgimle bunun yanlış olduğunu gördüm. Bacak-omuz süper seti yerine. Bacağı ikiye ayırarak quadriceps, hamstring süper seti veya ön yorma prensibi definasyona uygundur.

8. voltaj

voltaj Üye

Beğenileri:
    258
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    ahaha harbi hortlamış ya :) allahtan ilk hortlatan ben değilim :D

9. -Doktor3-

-Doktor3- Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    benim bildiğim büyük kas + küçük kas yapılır.
    biceps+triceps yerine

göğüs+biceps

kanat+triceps yap istersen.benim programım böyle

göğüs+biceps
    kanat+triceps
    omuz+bacak

10. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
  11. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    :DDD Vallahi yeni mesajlarda çıktı diye hiç dikkat etmedim güncel zannettim iyi mi :D
    Bende diyorum bu adam kışın ortasında niye definasyona giriyor :D :D :D

Uzandım toprak atabilirsin üstüme ;)

12. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    yer aç bende geliyorum benmde toprak atın üstüme :D

bende diyorum konuyu açan arkadaş forumun eskilerinden deneyimli sporcu bu soru ne olaki şimdi .foruma 2 hafatda 1 girince eski yeni konu kavramı kayboluyor :)

ZeusS_ bunu beğendi.
  13. jkdo

jkdo Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Universite
    Yer:
    Denizli-ist
    Göğüs-Kanat süperset en sevdiğim tarzda antrenman vücut mahvoluyor tüm bölgelerde pump etkisi ve her bölge için 4 hareket 4 er setten. . bir keresinde 2-3 aylık saglam genetikli bir arkadaşda benle yapmak istedi ama arkadas yorgun düstü yapıcak olursanızda bu sporda iyi bir gecmişinizin olması gerekli bence ve süpersetle antrenmanlar monotonluktan uzak oluyor.

Sayfayı Paylaş