1 aylık ameliyatlıyım. Protein tozu destegi almam gerekiyor. Yardımcı olurmusunuz?

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve Seeeeee tarafından 6 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Seeeeee

Seeeeee Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Aranıyor
    Yer:
    TR
    1 ayl 4 gunluk mini gastrit bypassliyim karaciğer enzimlerim yüksek çıktı. Doktorum protein takviyesi al dedi. Protein tozu olarak hangi markayi onerirsiniz uygun fiyatli? Ve Laparoskopik yontemle ameliyat oldum. Hangi sporu yada programi onerirsiniz? Teşekkür ederim..

2. Ludendorff

Ludendorff Üye

Beğenileri:
    252
    Ödül Puanları:
    73
    Geçmiş olsun. Bende geçen sene kapalı ameliyat olmuştum. Bence 1 ay daha dinlenmenizde yarar var. Protein takviyesi için toz şart değil, doğal protein kaynaklarından tüketimi arttırırsanız en uygun fiyatlısı olur. Ucuz olacaksa da yerli genrise var. Bu dönemde vücut ağırlığı ile squat dahi karın içi basıncı arttıracağından bu tip hareketlerden kaçınmanızı tavsiye ederim.

Seeeeee ve Bekci bunu beğendi.
  3. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
  4. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Yürüyüş, doktor izin verdiği takdirde yüzme.

Seeeeee bunu beğendi.
  5. Seeeeee

Seeeeee Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Aranıyor
    Yer:
    TR
    Teşekkürler.. Benim midem bebek midesi gibi oldugu icin 3 yudum 3-4 catal yada kaşıta doyuyorum bu yuzden protein tozu bu donem kullanmam gerekiyor.. whey gnc urunlerini soyledi ama aşırı pahalı bilmedigim markada kullanmak istemedigim icin en dogru yer burasi.. 100-150 tl civarinda iyi bir protein tozu var mi kapida odeme sistemli?
    --- Mesaj birleştirildi, 8 Mayıs 2015 ---
    O kadar çok konu varki hangisini okuyacagimi şasirdim acil almam gerektigi icin sormak durumunda kaldim.. ilginiz icin tesekkurler
    Yürüyüş yapıyorum. Yuzme yaşadigim sehirde boyle bir imkan yok.. Başka öneriniz var mi? 1 ayda 10 kg verdim yuruyus az yaptigim halde vucudu sıkılaştirmak icn ne yapmak lazim ameliyat yerlerine zarar vermeden?

Son düzenleme: 8 Mayıs 2015
  6. Ludendorff

Ludendorff Üye

Beğenileri:
    252
    Ödül Puanları:
    73
    Genrise dışında o fiyatlara bulamazsınız ya da bilinen markaların düşük gramajlıları, optimum gibi. Supplementler.com dan kapıda ödeme ile birçok kez alışveriş yaptım ancak fiyatlar uygun değil ve ekstradan 10 lira daha ödüyorsunuz. Genrise ise kart dışında banka havalesi istiyor. Bu konuda arıştırmak yararınıza olur. Yüzme de vücuttaki tüm kasları çalıştırır. 1 ayda toplam verdiğiniz kilo vücut ağırlığınızın yüzde 10 luk diliminden fazlaysa sıkıntılı durum. Sıkılaşmadan ziyade o problemi çözmeli ve ameliyat olalı çok uzun zaman olmadı, daha önünüzde uzun seneler var..

7. Seeeeee

Seeeeee Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Aranıyor
    Yer:
    TR
    Sitedekiler o kadar karışıkki hangisi ne anlayamadım. Dediğiniz markaya bakarım. Umarım bulabilirim. Eczanede satılan nutricia protifar ve bulk protein tozu var 50 tl ye ama icinde karbonhidrat var diye duydum. Karbonhidrat 9 ay boyunca tercih etmemeliyim. En iyi proteini alabilecegim uzun sure gidebilen 100-200-250 de olur iyi bir toz lazım. 137 ile girdim ameliyata şuan 125.1 oldum 6-9 ay icerisinde 68 kg veriliyor. durarak ama hizli bi sekilde bu da sarkma gibi probleme yol acçıyor. Yaş itibari ile çok buyuk sıkınti olmaz deselerde biran once bi spora başlamaliyim yasadigim sehirde spor salonu sadece erkekler icin var hocayada soramadim girip bu site daha bilgili insanlarla dolu umarim yardimci olurlar.. Sizin problem cozulmeli dediginiz nedir? Yasadigim sehirde yuzme gibi bir faaliyet gosterecegim yer yok zaten yuzmede bilmiyorum unuttum.. Evet uzun bir donem ve zaman ama 8 ay sonunda insanity workout 63 days yapma imkanim olucak insallah ozamana kadar sadece yuruyusle toparlanamam.. Ayrica sizede geçmis olsun..

8. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Bence ameliyat yaraların tamamen iyileşmeden kendini zorlama. Şimdilik kalori açığı oluşturman yeterli. Sıkılaşma için bir miktar da kas kütlesi artışına ihtiyacın var. Bu da yoğun egzersiz gerektirir ki senin durumun için uygun değil.

Seeeeee ve Ludendorff bunu beğendi.
  9. Ludendorff

Ludendorff Üye

Beğenileri:
    252
    Ödül Puanları:
    73
    Kilonuzu o kadar tahmin etmiyordum, o kiloda normal verilen miktar. Whey alacaksanız da optimum gold standart whey gibi bilinen ürün tercih edilebilir, genrise da iyidir fiyat performans olarak. Schwarz ın dediklerine katılıyorum.

Seeeeee bunu beğendi.
  10. Seeeeee

Seeeeee Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Aranıyor
    Yer:
    TR
    Yürüyüş ve yüzme dışında önermiyorsunuz sanırım.. Teşekkürler.?
    Teşekkür ederim yardımınız için

SCHWARZXXL bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş