1 AYDA 2 KİLO KAS ALDIM MÜMKÜN MÜ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve bs.kai tarafından 15 Mayıs 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. bs.kai

bs.kai Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar yağ oranım 12ydi 1 ay geçti 73ten 75e çıktım. Hala 12. Pantolonlarim vs aynı. Hatta biraz bol geliyor. Bel ölçüm 0.2 cm küçülmüş.
    Ölçülerim 1 ayda şu şekilde değişti
    Kol:31-33.4 ~ 2.3 cm artış
    Omuz: 108~112 4 cm artış
    Bel:80~79.7-8
    Sizce ilk aya göre nasıl ?
    Yardım eder misiniz hedefim 5 ayda kolu 38 seviyelerine çekmek kiloyu 83civarina çekmek yağ oranımi 15 civarına çekmek omuzu 122 civarlarına çekmek. Sizce mümkün mü ? İsteyenlere antrenman beslenme vs söylerim
    (1 AYDA 2 KİLO KAS MI ALMIŞ OLUYORUM ?)

zRedDragon bunu beğendi.
  2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    ilk aya göre gayet iyi ama 2 kg kas demek için aynı açlık seviyesinde, aynı saatte hatta tam aynı yerden beli ölçmek lazım zira 0,2cm yanıltabilecek seviyede hassas bir ölçü olmuş..daha açsanız ölçü az çıkar, günün farklı saatlerinde farklı çıkar.. ama yine de ölçünün artmamış olması bile yağlanmamış olduğunuzu kazandığınızın tamamı olmasa bile çoğunun kas olduğunu gösterir..

6 ayda 31den 38 çıkar mı bilemeyiz bu senin işi doğru yapman ve en önemlisi genetik yatkınlığında ilgili..ama başka bir gerçek te var ki ilk aylardaki gelişme hızı devamında aynı şekilde olmayacaktır..gelişme hızı kas gelişimi arttıkça azalır..bu yüzden çok kısa vadeli bir hedef olur..hedefleri 5-6 aylık koymamak lazım..biz forumda 6 aydan önce foto konmasını bile yasakladık zira vücut ancak 6 aydan sonra kendini gösteriyor..genetik yatkınlık, güçlü olma durumu, toparlanma hızı vs ancak bu dönemlerde anlaşılabiliyor..

bundan sonra yapacağınız "stick to the basics" yani işin detaya kaçmayan temel bilgilerle hareket etmek, hareketlerin tam doğru formlarını ve yapılış hızlarını öğrenerek yapılması gerektiği gibi yapmak (ancak doğru formda kas beyin koordinasyonu kurulup motor beceri haline getirilebilir her tekrarı rastgele yaparsanız beyin hareketi öğrenemez)

zRedDragon ve bs.kai bunu beğendi.
  3. bs.kai

bs.kai Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Ben kazandığım 2 kilonun birazı kas ve birazda da dolan glikojen depolarım olduğunu düşünüyorum. Bu arada yorumunuz için çok teşekkür ederim. Kolum şu an soğuk 33.5 falan. Umarım 6ay sonra 38e. 1 sene sonra 42 seviyelerini görürüm. Çok teşekkür ederim yine yorumunuz icin

Sayfayı Paylaş