1 aydır ne yediğimi bilmiyorum...

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve nortokeat tarafından 21 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. nortokeat

nortokeat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    Ankara, Turkey
    1 aydır spora başladım işler iyi gidiyo ama beslenme berbat.yani size şöyle söyliyim efsane bi şekilde spora tutunmuş vaziyetteyim ama tahmini olarak 2 günde 1 öğün yemek yiyorum.ciddiyim.mesela dün sabah 2 yumurta yedim 1 bardak süt akşam yarım paket burçak bisküvi,bitti.bu olay çok sıkıntı oluyo bana.ayrıca öğrenciyim ayrı şehirde yaşıyorum,yemek yapamıyorum.mecburi gidip tost most gömüyorum.yani olay şu ya hiç yemek yemicem ya da saçma sapan şeyler yicem,seçenekler bunlar.10 günde bir dışarda tavuk ya da et yiyebiliyorum ancak.bu olay gelişimimi yüzde 50 geri götürüyo bence,moral olarak çöküyorum.

şimdi hiçbir şekilde protein alamamam sebebiyle,protein tozu almalımıyım,hiçbir şekilde sporu bırakmıcam,sürekli devam.bu yüzden kullanmayı düşünüyorum.ne dersiniz.bide beslenmeyle ilgili tavsiyleriniz var mı?

2. Costanceoğlu

Costanceoğlu Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir, Turkey
    Hiç beslenmiyorsun bu seni geri götürür. Yeteri kadar protein, karbonhidrat, yağ almazsan kas kaybı yaşayabilirsin. Supplementler senin kötü beslenme açığını kapatamaz. Hiçbir şey tavuk göğsü ve pilavın yerini tutamaz. Beslenmeni düzeltip sonra supp almalısın.

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. kralpasa

kralpasa Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Müşteri Temsilcisi
    Bu beslenme ile protein tozunu ile istersen dişlerini fırçala gene de bir işe yaramaz protein tozları suplamenttir yani ana besinlerden eksik kalan protein ihtiyacını bunlar ile karşılarsın yani ana öğün olarak kullanılmaz yani protein tozu mucizevi bir şey değildir ilk aylar olduğu için gelişim gösterir vücudun ama çok değil 2 ay sonra bırak kas yapmayı olan kasları da eritmeye başlarsın çünkü bu spor normal beslenen insanlara göre değil ki sen normal bile beslenmiyorsun bisküvi ile felan geçiştiriyorsun nasıl bir ortam da kaldığını bilmiyorum yüksek ihtimal evde kalıyorsun ya da yemek vermeyen bir yurtta evde kalıyorsan muhakkak yemek yapmayı öğrenmelisini bu spor da iyi bir aşçı olmak da o girdiğin ağırlıklar kadar önem taşıyor günde en az 250 gr tavuk göğsü/ton balığı/kırmızı et/lor peynir gibi ürünler tüketmelisin yoksa spor sana faydadan çok zarar da getirir boy ve kilonu yazmamışsın ama beslenmene bakarak zayıf bir kişilik olduğunu düşünüyorum protein kadar karbonhidrat da senin için çok ama çık önemli günde en az 300 gr pilav/makarna/yulaf/patates gibi kompleks karbolardan tüketmelisin eğer bu dediklerimi yapamayacaksan boşuna salona para verme gelişim=%60 beslenme+%10 uyku+%30 antrenmandır buna göre hareket etmelisin

4. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Eger beslenmen gercekten dedigin gibiyse bosu bosuna bu sporu yapma,bu spora bu sekilde devam etmen vücuduna eziyet etmekten baska bir ise yaramaz,illaki spor yapicam diyorsanda kendine baska daha hafif beslenmenin bukadar önemli olmadigi baska bir spor sec ve onu yap.en azindan beslenmeni düzene sokana Kadar.
    --- Mesaj birleştirildi, 22 Mayıs 2015 ---
    Eger beslenmen gercekten dedigin gibiyse bosu bosuna bu sporu yapma,bu spora bu sekilde devam etmen vücuduna eziyet etmekten baska bir ise yaramaz,illaki spor yapicam diyorsanda kendine baska daha hafif beslenmenin bukadar önemli olmadigi baska bir spor sec ve onu yap.en azindan beslenmeni düzene sokana Kadar.

Balboa7 bunu beğendi.
  5. GurkanDln

GurkanDln Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Beslenme bu işin temelidir , yoksa git gel hamallık olur , varolanda kası recovery(tamir) edemediğnden kas kaybına kadar gider olay.

6. erkekadam

erkekadam Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Protein tozu, bcaa vs yardımcılar sporcu destek ürünleridir ve beslenme yerine Geçmez. Kasların gelişimi için beslenme 1 numarada yer almalı. Çeşitli sakatlanmalar, krampların önüne Geçmek için idmanların şiddetini düşürüp, az maliyetli ve taşınabilen protein ve karbonhidrat içeriği zengin gıdalar tüketmelisin en azından(ton balığı, yulaf ezmesi vs.)
    Umarım yardımcı olmuştur.
    Saygılarımla

İnstagram --- > faiksafak

Sent from my iPhone using Tapatalk

7. Eviga.

Eviga. Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    proteinini yağsız lor peynirden de karşılayabilirsin

8. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Ben bunu anlamadım, yemek yapamamanın sebebi ne? Kendi evinde yaşıyorsan yapabilirsin zaten. Yurtta kalıyorsan yemek veriyorlardır herhalde, üzerine de sen ton balığıdır, süttür falan takviye yaparsın.

Protein tozu falan alma, bu yemek yeme (yememe) düzeniyle protein tozu da bir işine yaramaz, en azından paran cebinde kalsın.

Bekci bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş