1 Ay Oluyor Ama Sürmenaj Olmak Üzereyim Lütfen Yardım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Pretended tarafından 3 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Pretended

Pretended Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Allah aşkına "kar'şim bak bu defalarca soruldu" diyip kilitlemeyin.

1 ay oluyor neredeyse, vücut geliştirmek için spora başlayalı.

2. haftadan itibaren diet oturtabildim. O da şöyleydi:

Sabah >> 4 yumurta beyazı, 50 gr tam tahıllı müsli

Öğle >> Çorba, etli sebze yemeği, pilav, cacık veya tatlı veya meyveden oluşan tabldot yemek

Antrenman varsa, 1 saat önce >> Karbonhidrat için 8-10 dilim yağsız kızartılmış (Tefal ActiFry) patates veya bir dilim beyaz ekmek beraberinde 100 gr. piliç şnitzel

Antrenman varsa, hemen sonra >> Bir adet muz

Antrenmandan yarım-1 saat sonra veya antrenman olmayan günlerde >> 200 gr. piliç şnitzel

Şu oturduğumuz yerden ittirdiğimiz göğüs hizasından ittirerek göğüs çalıştığımız cihazda çok zorlanıyorum, ağırlık 70'te bir set yapabildim, sonrasında düşürmeme rağmen tam set çıkaramadım.

7.5 kg'liklerle dumbbell curl falan yaparken biceps'im kasılıp kalır oldum ve sadece sağ biceps civarında bir sızı peydah oldu. Kas ağrısı, yorgunluk ağrısı değil, biliyorum, acı gibi bir sızı.

Cesaretle 2.-3. haftada girdiğim ağırlıklardan çekinir oldum.

3 haftada 3 kilo verip bel çevresinde net bir iyileşmeyi çok kısa sürede sağlayabilmişken spora devam etmeyi çok istiyorum.

Ama artık vitamin veya protein takviyesi mi almalıyım veya daha dur bakalım bu ağırlıkları henüz kaldıramıyor olmaktan üzülüyor olmaktan erken mi diyeceksiniz nedir bilmiyorum ama programımda sanırım bir düzenlemeye ihtiyacımız var.

Çünkü hocanın bilgi aktarımı çok başarılı değil; çok iyi niyetli, düzgün bir insan ama sorularımıza verdiği yanıtlardan tatmin olmuyoruz, başı da gittikçe kalabalıklaşıyor. Mardin'deyiz, çok fazla seçeneğimiz de yok.

Geçen çarşamba gününden beri de üzerimde spora giderken bir ağırlık oluyor, gerçi bunun o gün biraz soğuk almış olmamla da alakası olabilir ama yeterince beslenemiyor muyum yoksa diye de düşündürmüyor değil.

Lütfen yardımcı olun, bu işin peşini bırakasım yok ama bir takviyeye ihtiyacım var.

Teşekkürler.

Ve allah aşkına "defalarca sorulmuş" diyip kilitlemeyin bunu da.

2. serdar2

serdar2 Üye

Beğenileri:
    532
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Purchase
    Yer:
    Avusturya
    en az 2-3 ay gerekli belirli bir adaptasyon asamasina gelene kadar. Ayrica bnim gordugum sabahlari aldigin karbonhidrat az. Bu zaten normal bir yemek. Yani kas insa etmek istiyorsan ,ki istiyorsundur, o zaman karbonhidrati biraz artir,yulafi, esmer princi hayatina sok.Ayrica su an icin supplemente ihtiyacin yok, cunku adaptasyon donemi, alisma donemidir. DEnge kaslarinin guclenme donemidir.Onun icin sabredip. Yapabilecegin agirliga gir.

Ayrica o otururak yaptigin hareketin adi, Makine bench press. Bence biraz da egzersizler bolumunu incelemeni tavsiye ederim. Hareketlerin nizami yapilisina dikkat et. Ve sonra sunu iyi dusun , yanlis yaptigin hareketler, seni geriye goturecek belki de sakatliyacak. Onun icin acele etme. Bunu bir gorev olarak gorme. kendine zaman hedefi koyma. Cunku Bu sporu yapmak istiyorsan, ilk ogrenmen gereken sey, hareketlerin nizami yapilisi olacaktir.Ben 6. ayimda farkettim ki, sirt antremanlarini genelde hep yanlis yapmisim.

sthammer bunu beğendi.
  3. Pretended

Pretended Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Protein alımı seviyesinde sıkıntı yok mu diyorsunuz yani ?

Solgar gibi bir vitamin hapı falan da mı başlamayayım ?

Hareketleri 2-3 ay düşük ve aynı ağırlıkta yapıyor olmam normal midir diyorsunuz ?

4. serdar2

serdar2 Üye

Beğenileri:
    532
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Purchase
    Yer:
    Avusturya

Hic abartmiyacagim. Ilk 2 ay omuz pres makinede yapiyordum. 11 Kilo takiyordum ve 2 ay boyunca 12. kiloya zor gecmistim, 12 tekrar 3 set. Su anda ise 70 kiloyu takiyorum makinede ve 12 tekrari cikarabiliyorum. Yani acele etme. Ayrica protein aliminida iyi zamanlaman gerekiyor. Antreman sonra ogunsuz kalma, Muz yetmez.Muzu antreman sirasinda ye, antremandan sonra ise yemek yemege ozen goster.4 yumurta beyazinin yanina sabahlari 2 de sarisini ekle. Cunku tam yumurta biyolojik olarak degeri 100 olan besindir. Ayrica iyi yaglarda gerekli.Beslenme konusunu daha derin bi sekilde arastirman gerekicek.

5. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    Öncelikle 1 ay bu sporda vücudun hareketleri algılaması ile geçer zaten sonrası 2. ve 3. aylarda ise vücut farklı hareketlere alıştırılır.

Genelde çok ağır antrenmanlar 4. ay ile birlikte başlarlar. Bunun neticesinde supplement kullanımı için genel kanı ilk 3 aydan sonra başlamak şeklindedir.

Supplementleri ne kadar kullanırsan kullan doğal besinden aldığın kadar çok verim alamassın. Forumda beslenme konusunda en bilgili büyüklerimizden olan brhmcr supplementle alınan protein ve karbonhidratın günlük alımın %20 sini geçmemesi gerektiğini özellikle belirtiyor.

Boy kilo yaş ve ölçüler olmadığı için pek birşey söylemek güç. Ancak bazı beslenme başlıkları var forumda bunları mutlaka okumalısın. Zaten herkesin hocası kendisidir. Çünkü vücudunu en iyi sen tanırsın.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/testesteronu-do-al-yollardan-art-t4221.html

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/bir-porsiyonda-en-fazla-ka-t46375.html

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/beslenme-ile-ilgili-tavsiyeler-t6.html

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/beslenme-le-lgili-en-ok-t11364.html

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/g-n-ba-na-al-t24170.html

Bunların dışında forumdaki beslenme günlüklerini de okuman faydalı olacaktır.Eğer hala supplement almak istiyorum diyorsan. Beslenme planın antrenman programın ve ölçülerini de belirtirsen çok daha sağlıklı yorumlar alabilirsin.
    Saygılarımla...

Sayfayı Paylaş