1.85cm 55kg cevaplayamadığım sorular(engelli sayılırım)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve yalnızkurt55 tarafından 24 Eylül 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. yalnızkurt55

yalnızkurt55 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    3
    Hepinize merhaba. Başlıktan anlaşılacağı üzere 1.85 cm hatta 54 kgyim. Lise 2 öğrencisiyim şuan. Spor geçmişim oldu. 5.sınıf'ta vs. 2 sene yüzme klubüne gittim. Bu sene şubat ayından Haziran ayına kadar(5ay) spor salonuna gidip birşeyler yapmaya çalıştım. Düzensiz oldu tabi biraz aksamalar oldu yetersiz beslenme vs. En fazla 60 kg'ya çıktım. Sonra Ramazan ayında bırakmak zorunda kaldım maalesef. Ramazan'da çok kaybım oldu. 52 kiloya kadar düştüm(60'tan). Şuan moraller falan aşşağıda tabi.

Sağ bacağımdan ameliyat geçirdim. İlizarov yöntemi ile uzatma diye aratabilirsiniz. 6.sınıfın yazında oldum, 7.sınıfın sonunda demirler alındı ve 8.sınıfın sonunda bitti gibi bir şey oldu. Anlayacağınız sosyal hayatım vs. geçen yıl yani lise 1 de başladı. Bu ameliyatın bana kaybettirdikleri ; çok çelimsiz biri oldum, ameliyatlıyken bişe yiyemediğim için doğru düzgün gelişimim tam olmadı kemikler ince falan. Sağ ayağımın üstünde zıplayamıyorum calf vs. çok zayıf. Üzücü olanı ise tüm çektiğim acıların bir işe yaramaması. Şuan sağ bacağım sol bacağımdan 6 cm kısa. Ayakkabımın altına yükseklik desteği koyuyorum. Ameliyat olmasaymışım daha çok kısalık olacakmış. Şuan bir ameliyat daha olman lazım diyolar ama ben bu açığı vücut yaparak kapatmayı düşünüyorum. Bi nevi engelli sayılırım çünkü sonradan olan birşey değil küçüklüğümden beri var. + olarak skolyozum ve forward head postür bozukluğum var.

Uzatmadan sizden ricam 2 hafta içerisinde yeniden bir spor salonuna yazılıcam. İsteğim bana yön vermeniz yardımcı olmanız. Yaz'a kadar 70 kg'den fazla olmak istiyorum.

Bulk/Hacimlenme programı diye birşey varmış, ona uygun besin planı yazabilir misiniz.

Birde okulum uzak biraz 12'de evden çıkıp, akşam 8.20'de evde oluyorum. Okulda beslenme vs. neler yapabilirim.
    Supplement kullanmayı planlamıyorum ama alabilirimde yani.

Şuraya kadar dinlediyseniz bile teşekkürler abilerimden yaşıtlarımdan farketmez herkes'den görüşlerinizi bekliyorum.

Sayfayı Paylaş