1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

1.5 yıllık çalışma sonucum

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve wolveron2 tarafından 28 Mart 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. wolveron2

wolveron2 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar ithalat/kurumsal satış
    Yer:
    İSTANBUL/mecidiyeköy
    Aslında anrtremanımı zamana göre ayarlıyorum ama..Şu anda
    göğüs+ ön kol
    sırt+arka kol
    omuz+ bacak
    of gün
    Göğüs
    sırt+önkol

Bu grublardan omuza ve arka kola hafif kilo fazla tekrar yapıyorum..Çok büyümesini istemediğim bölgeler olduğu için. Göğüs ve bacak çok sıkı ve ağır çalışırım..Kas çalışması 45-50 dk sürer 30 dk kadar kardio veya mide...haftanın 3 günü aralıklarla mide kalan 2 günde 30 dk bisiklet ve twist yapıyorum..

2. kerwan

kerwan Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    wolveron , yanlış hatırlamıyorsam bel fıtığı vardı sende , o kule hareketini nasıl yapıyorsun valla iyi cesaret ...

3. wolveron2

wolveron2 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İSTANBUL/mecidiyeköy
    Bu spora başlamamın en büyük sebeblerinden biriside bel fıtığı zaten..çok şükür tamamen yendim.Şuan da hiç bir ağrım kalmadı..Ayrıca 120-130 kg squat çalışan birisiyim. 50 kg kule hafif kalıyor..

4. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Evet haklısın,çünkü bu spor sadece kasları değil,kemik,eklem ve tendonları da güçlendiriyor.Ben de küçükken omzumu 2 yerden kırmıştım,aradan yıllar geçmesine rağmen arasıra ağrı ve yorgunluk oluyordu.BB ye başladığımda omuzları çok hafif çalışmak zorunda kaldım ama zamanla güçlendi,ağrı mağrı kalmadı :) Şimdi çok hardcore omuz çalışabiliyorum,omuzlar da 130 a yaklaştı :D Seni de kutluyorum,ama gene de squata kemersiz girme ;)

5. Umut-X

Umut-X Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    tebrikler

öncelikle azmin için gercekten tebrik ederim.

bende 3-4 aydır bu sporla ugraşıyorum ve nasıl celikten bir irade istedigini biliyorum. umarım bende senin kadar başarılı olabilirim.

Bu arada yanlış bilmiyorsam kuru cökeleğin 100 gramında 50 gram protein var ve yagda cok az. istersen birde onu deneyebilirsin.

tekrar tebrikler.

6. ozzy

ozzy Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Kocaeli/İzmit
    selam wolveron2. vücut çok iyi tebrik ederim, omuzları ve kolları da görebilsek iyi olurdu. yazdıklarından anladığım kadarıyla aldığın besinler; altın başak, lor, leblebi, yumurta beyazı ve keçiboynuzu. bunların dışında başka bir gıda tüketmiyor musun?

7. wolveron2

wolveron2 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İSTANBUL/mecidiyeköy
    Re: tebrikler

Kuru çökeleğin 100 gr mında 50 gr protein olduğunu duymamıştım.Araştırayım bilgi için çok saol..

8. wolveron2

wolveron2 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İSTANBUL/mecidiyeköy
    ozzy bunlar hafta içi tükettiğim besinler..Yani iş ortamı için seçtiğim kendim için en uygun gördüğüm besinler.Hafta sonları tercihim karışık pilav tarzı hazırlarım.Kendim pişiririm.İçeriği sabittir herzaman..Pirinç+kırmızı mercimek+yeşil mercimek+biraz bulgur..cumartesi ve pazar günü kahvaltıdan sonra yemeğim budur..kuşluk öğle ve ikindi..Tabi yanında biraz lor herzaman var..

9. thranduil

thranduil Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    wolveron2 öncelikle tebrik ederim, gercekten güzel vücudun var, 1.5 yılda iyi iş başarmışsın..( özellikle bogazlı sweet le verdigin poz cok hosuma gitti ;) )

sana bikaç sorum olacak cevaplarsan sevinirim..

-- kırmızı veya beyaz et yemediğini söylemişsin, okurken atlamadıysam supplement da kullanmıyorsun sanırım...sürekli lor ve yumurta ile besleniyorsun .. peki gerekli aminoasitleri bunlardan karşılayabiliyor musun?? ben loru hep hafife alırdım ama senin beslenme programında ana protein kaynagı olarak loru görünce sanırım ben de lor yemeye baslamalıyım :oops:

-- benim karın kaslarım aslında fena degil, ben sadece parçalamaya yönelik hareketler yapıyorum yani mekik, alt karın için yatarak ayakları kaldırma gibi.. sen kule hareketini yaptıgını belirtmişsin ; ben bu hareketin karın kaslarını parçalamaktan ziyade büyüttügünü okumustum, bu da belini daha kalın yapmaz mı inceltmek isterken?? ben de yapmak istiyorum bu hareketi ama karnımı kalınlastırmaktan korkuyorum açıkçası, benim amacım kaslı bi büyük karındansa define ince bi karın...

kolay gelsin...

10. wolveron2

wolveron2 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İSTANBUL/mecidiyeköy
    thranduil merhabalar,,

Doğrudur kule karın kaslarını büyütmek için çok iyi hareketlerden.Bel kalınlığı konusuna gelince bu birazda anatominle alakalı diye düşünüyorum..Mide kasları ise gerçekten büyümeyi ençok hakeden kas grubudur bence..Mide kaslarını küçük bırakman define zamanı kendisini belli edecektir..Benim tavsiyem büyütmek için elinden geleni yap..Gerisi yağ yakımına kalır..Ben bu spora başladığım zamandan bu yana en çok önem verdiğim kas grubu mide oldu.Hiç ama hiç aksatmadım.Hocamın dediğine göre salondaki 3-4 yıllık arkadaşlardan daha hacimli midem kaslarım olduğunu söyledi..Tabi bu senin kafanda nasıl bir vucut istediğinle orantılı..Nasıl hoşuna gidiyorsa o şekilde çalışman daha verimli olacaktır..

Aldığım proteine gelince evet lor ve leblebi yani nohut ile karşılıyorum..suplement..2 ayda arjinin ve ornit..kullanıyorum..Nohutta fasulye gibi bitkiseller içinde iyi miktarda protein ve esensiyel amino içeren çok kaliteli besinlerden..%19 oranında proteine sahiptir..Yüksek oranda vitamin ve minarel kaynağıdır.Lif oranı çok yüksek ayrıca.. Thyptophan,, lysine,aspartic asit az miktarda methionine,cysteine ve glutamic asit içeriyor.Lor ise profili çok iyi aminolarla bezenmiş durumda.Ben karşıladığını düşünüyorum.Çalışmalarım açısından bana yetiyor..

11. s1nan

s1nan Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    It & Organisation Manager
    Yer:
    Ankara
    hafta sonu yemek

selamlar,

bende sportif ve beslenme bilincincinden dolayi ayrica gostermis oldugun gelismeden dolayi tebrik ederim. konu basligini sonuna kadar okudum. benim sorum hafta sonu yaptigin pilav mercimek v.s. karisimi ile ilgili. bende bu soyledigin urunlerden sikca yerim, fakat hepsini ayni anda mi pisiriyorsun, suda bekletme olaylari filan icin ne yapiyorsun. kisaca tarif edebilirmisin uyguladigin tarifi

12. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Wolveron tebrikler.
    Vücut geliştirme tamamen kendini bir işe adayabilme yetisinden temelini alıyor. Sen de bence bu işi amatör olarak yaparken bunu en iyi başaranlardansın. Tanıştığımızda et yemediğini ve bitkisel kaynaklı beslendiğini söylediğinde, kendini bu kadar zor bir yola sokmana rağmen, bitkisel içerikli beslenme hakkında yaptığın araştırmalarla, bu konuya vakıf olmanla bu şekilde beslenerek, çoğu eti hamuduyla götüren adamdan daha iyi sonuç alacağın ortadaydı. Beklediğim sonuçları da görüyorum sende.
    Tek tavsiyem çok define bir hale getirdiğin midene göre orantılı şekilde biraz daha kanat ve deltoid çıkararak omuz genişliğini göstermen. Böylece giyinikken de yapın ortaya çıkacak. Şimdilik daha "plaj" odaklı görünüyorsun ;)

13. ozky

ozky Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bence çok güzel bir vücut yapmışsın Wolveron2,tebrikler.Ayrıca paylaştığın bilgilerden dolayı çok faydalı bir başlık olmuş,teşekkürler.Başarılarının devamını dilerim.Başka fotoğraflarını da görmek isterim.Saygılar.

14. constantin

constantin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    BURSA
    devam et

arkadaşım devam et yanlız hacim yok biraz daha kilo alman gerekiyo.sende o enerjiyi görüyorum :)

15. darthbane

darthbane Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tebrik ediyorum bilinçli beslenme ve çalışma azminden dolayı,sana bitkisel protein kaynağı olarak soya ununu da önerebilirim,%50 protein içeriğiyle gerçekten iyi bir alternatif,ayrıca eritrositlerin oksijen taşıma kapasitelerini de arttırarak performansa direkt etki yapıyor,başarılar tekrar.
    Umarım ben de seninki gibi mideye sahip olurum:)

16. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    iki sorum olacak.vucut bu soyadan aldığı proteının yuzde kaçlık oranını kabul ediyor.
    diğer bir sorum ise çiğ olarak alınan unun ince bağırsak duvarlarını belli bir süreç sonunda kaplaması hakkındaki düşüncelerin nelerdir?

17. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Tadı da falso o soyanın ve en çok östrojen içeren bitkilerdenmiş,ters tepebilir bence.Ben denedim ama yok ya hayvansalın yanına yaklaşamaz,etkisiz gibi,zaten tadı yüzünden de kafadan vazgeçilecek derecede garip birşey :)

18. hasans

hasans Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bence de bitkilse protienler vucut geliştime için uygun değil.

19. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    tebrik ederim çok güzel ve şekilli bir vücut

20. helof

helof Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    -dayak hocası
    Yer:
    çocuk dayak kurumu
    bnce çok ii çalışmıssın ve ii bsleniosun ve bunun sonucunda çok ii kaslara sahip olmuşsun tebrikler

Sayfayı Paylaş