1,5 aylık fitness, verilen 22kg, alınan supplementler, detay içeri. Tecrübeli abilerim yardım.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Ayberk Erdinç tarafından 28 Ekim 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Ayberk Erdinç

Ayberk Erdinç Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle foruma yeni üye oldum. M&F dergisinden buldum siteyi.

Yaş 15 (2000liyim) boy 1.78. 12 Ağustosta 105.7 kilodan 19 Eylüle 84 kiloya indim. Halen 84üm ancak sabah 83.1 felan oluyor yani platoyu sanırım aştım tekrar kilo verimi başladı 2 3 haftaya 78 79u görür kilo vermeyi bırakırım diye düşünüyorum. 12 Eylül'den beri fitnessa gidiyorum ilk 2 hafta hamlık programından sonra şuanki programıma devam ediyorum 26sında 3x12ler bitti 4x10lara geçtim 26 kasımda programım değişip 2.5 ayım dolmuş olacak. İlk ölçülerim o zaman alınacak.

Diyet programım yok herşeyi yiyorum. Genelde protein ağırlıklı. Yağ neredeyse hiç yemiyorum herşeyi yağsız yaptırıyorum abur cuburda yok ayda yılda bir bi tane bisküvi felan yiyorum çok çok. Çay vs şekersiz ekmek hiç yemiyorum denge light ekmek 2 3 günde bir 3 4 dilim anca. Günlük 900 950 kalori alıyorum tek öğün olarak. Fitnessa başladığımdan beridirde 2 3 öğün yiyorum ama yine 1000 kalori yemiyorum bile.

Günlük 1.5 saat hiç durmadan git gel yürüyorum 45er dk olmak üzere. Kısaca günlük 18 20bin adım atıyorum ve salona haftada 5 gün gidiyorum hamlık programı zamanları 15günün 15ide gitmiştim :) .

3 hafta önce qnt metapure protein tozu ve optimum nutrition bcaa 5000 powder aldım. Proteini 1 hafta günlük 1-2 ölçek kullanıp bıraktım 3 4 ay sonra tekrar başlıycam ona. Bcaa ise günde 2 ölçek biri idmandan 30dk önce biri hemen sonra. Dün weider pure creatine aldım 1.5 aylık program yazdı hoca 1.5 ay iç 2 hafta ara ver şeklinde. Bcaa ve kreatin takviyeleriyle yoluma devam edeceğim bi süre. Proteini isteyene ankara içi elden satabilirim 2kilosundan 1800-1900 gramı duruyodur halen.

Buraya kadar okuduysanız teşekkürler. En kısa zamanda before after foto atacağım. Salondaki ilk günlerimden foto yok ne yazıkki hatta 105 olduğum günlerdende boydan fotom zor bulunur. Ama artık daha cesurum foto konusunda.

Not: Ağırlıklarım tamam sürekli artıyor amma velakin kol ölçümde bi artış yok. Başladığımda 37 felandı (sıkıyorum çevresine mezurayı sarıyorum boşluk bırakmadan ama sıkmıyorum pek) halen öyle çok çok bi yarım cm artış veya azalma olmuştur ama görüntü ve sertlik olarak farketti. Ölçümün artmaması kötü değil dimi ? Görüntü olarak önceki halinden daha büyük duruyor hafif yumurta oldu dümdüzken.

Not2: Vücut yağ oranım 21.4 bunu 15 yapmak için bu tempoyla kaç ay gerek tahmini.
    Not3: +40CM pazulara ne zaman kavuşabilirim ?

Ve son olarak şunuda belirtmek istiyorum. Öyle 3 5 ay gir bırak felan değil amacım kesinlikle. En az 2-3 sene bu işe devam edeceğim daha sonrasında ise kendime uygun olan bir dövüş sporuna kaydolup fitnessı biraz azaltacağım.

Tecrübeli abilerim her türlü tavsiyelerinize açığım.

Sayfayı Paylaş