1.5 ay oldu, tavsiyelerinizi bekliyorum.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve okanozzz tarafından 30 Ocak 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. okanozzz

okanozzz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    öğr.
    Yer:
    izmir
    Herkese iyi sporlar..
    Bir kaç sorum olacak öncesinde bilgilerimi yazayım.
    boy 174 kilo 67 yaş 22
    2 haftadır whey protein almaya başladım (antrenörümün önerisi spordan 40 dk önce 30gr ölçek ve spor sonrası yine 1 ölçek)
    şimdi creatine siparişi verdim daha başlamadım yani. onu da aynı şekilde whey ile karıştırıp kullanmamı söyledi.
    2 haftadır yeni programa geçtim
    1. gün;
    2 mide hareketi ile başlıyor, sonra bench press,üst göğüs ve kelebek göğüs hareketleri, sonra sırta göğse ve karna çekişler, sonra pazu halter pazu makina ve kablolu istasyonda pazu..
    2. gün;
    2 mide hareketi yine, makinada omuz kaldırma, oturarak dumbell press omuz hareketi ve yanlara açış, sonra alna çekiş dumbell,push down ve makinada arka kol hareketleri son olarakta bacak hareketlerim var.
    ilk sorum : Haftada 4 gün gidiyorum sanırım doğru yapıyorum ?
    2. sorum : pazu çalışmalarında makinede özellikle hareketin tam ortasında gücüm tükenebiliyor bazen. tam orta noktalarda olması dikkatimi çekti mesela partnerim tam kapatmak konusunda zorlanıyordu ben ise o noktayı geçersem gerisi sorun olmuyor. ağırlık azalttığım zaman ilk setlerde hafif bile geliyor ama son sette tekrar aynı noktada sorun çıkıyor. sebebini veya çözümünü bilen var mı?
    3. sorum : supplement ler ile ilgili. bcaa ve glutamine kullanmalı mıyım? henüz erken mi ? kullanmalı isem bunu whey proteini ile nasıl combine etmeliyim. ve saatleri de önemli tabi?
    çoğu kişi proteini spordan önce içme gibi şeyler söylüyor,hocamın söylediği içme şeklini de yukarıda belirttim. kafam karıştı. buradan alacağım tavsiyeler benim için kesin olmasada fikir verecektir.

Sayfayı Paylaş