1.5 ay ara için tavsiyeler

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Gloriousglor tarafından 20 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Gloriousglor

Gloriousglor Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaşlar, şehir dışında 1.5 ay yaz stajım var ve bu süre içinde akrabalarımda misafir olarak kalacağım. Misafir olacağım için beslenmeme çok da dikkat edemem. Yani büyük ihtimal sabah poğaca, börek, öğlen iş yeri yemekhanesin de ve akşam da evde ne yapılırsa. Evdeyken şınav ve mekik çekmeye devam edeceğim ve göğüs yayı götüreceğim yanımda. Siz neler tavsiye edersiniz bu 1.5 ay için?

2. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Öncelikle şunu bil. Özellikle dinlenme döneminde beslenmene çok daha dikkat etmen lazım. Çok düşük protein gramajları vücutta çökmeye neden olur.

Spor geçmişinizi bilmiyorum ama şahsen kendim için konuşuyorum günlük 150 gram proteini tamamlamak için elimden geleni yaparım.

SAbah pohaça börek vs. tamam yine ye ama mutlaka her sabah minimum 3 yumurta yemelisin. minimum!

Öğlen işyerinde et varsa şanslısın ama et yoksa muhakkak 10 gram bcaa ya da aminomax tarzı e.a.a kullanmalısın.

Akşam muhakkak yine et yada tavuk. Yemekte yoksa muhakkak 2-3 yumurta daha beslenmene eklemelisin.

Misafirle olan yakınlığını bilmediğim için bunları önerdim. Gün içinde öğlen yemek yerine pilic söyleyebilirsin. Son olarak protein tozu mutlaka günde 1 ölçekle yemek yiyemediğin zamanlar destekle.

Karbonhidrat orta ölçüde tüket.

3. Gloriousglor

Gloriousglor Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    sporu 1 yıldır düzenli olarak yapıyorum, açıkçası da istediğim dereceye yaklaştım. Akrabam amcam ve halamlar, çok yakınız ama gene de kendi evi olmayınca olmuyor. Yani istekler biraz kısıtlı olabiliyor. Proteinn tozu kullanabilirim fakat hiç bir bilgim yok ek besinler hakkında. Neleri tavsiye edersiniz?

4. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Nitrotech whey proteini öneririm anabolik bir protein tozudur. Günde 2 ölçek vücudunuza proteini sokamadığınız saatlerde bu dönemde kullanabilirsiniz. Ama yemeğin yerini tutmaz. Son çare olarak söylüyorum. Vücudunuz yağsızsa yarı karbonhidrat yarı protein ürünlerinden kullanabilirsiniz.

5. Gloriousglor

Gloriousglor Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Teşekkürler. Yağ oranım çok düşük o zaman 2. seçeneği araştırıyım :)

Sayfayı Paylaş