1 2 kısa soru

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve gorgon210 tarafından 10 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. gorgon210

gorgon210 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar 2.5 aydır kilo veriyorum ilk ay sadece kardiyo ve diyetti 1.5 aydır hem vg hemde kilo vermeye yönelik oynuyorum tabiri caizse ilk ay 6 sonraki 1.5 ay 5 kilo verdim 2 hatadır l-karnitin kullanıyorum porgramım hakkında sorum yok öğünlerim se genelde şöyle
    sabah 4 haşlanmıs yumurta 2 sinin sarısını yemyıorum 1 bardak yarım yaglı süt 2-3 dlim tam tahıllı ve lor peynrı
    öğlen genelde mısır gevreği süt bazen sabahki veya akşamki öğunun benzerı
    akşam lorlu makarna 1 bardak süt veya tavuk göğsü süt 200 gr kadar tavuk lor peynırı
    daha fazla protein almam gerektiğini fakat daha az yemem gerektiğini düşünüyorum :) haftada 1 gün 1 öğün kaçamak yapıyorum pizza falan :D anteman sonrası ise bşi yemiyorum çunku antremana genelde 10 civarı başlaya biliyorum her gün kardiyo yapıyorum 2 günde bir 8 kg lık dumbellarla 4x10 luk setler halınde https://www.bodyforumtr.com/vbforum/bodye-yeni-ba-layanlar-1-t8672.html programı uyguluyorum evde yapamıcaklarım için alternetif hareketler buldum elimde 4 kg lık çift 8 kg lık çıft dumbllr var kum torbam ipim ve kapı barfix im var barfix zorlamamak için çekmıyorum

soru 1 :) yemek programımda ne gibi değişiklikler uygulamalıyım 82 yim ve 75 e düşmeliyim 2 ay hedefledım 7 kilo için

soru 2 :) ilk 3 ay protein tozu kullanmı gereksiz diyor herkez almadım almalımıyım almalıysam nasıl kullanmalıyım

soru 3 :) bacaklarım aşırı kalın ve yağsız kolarım sa zayıf tek sorunum karın bölgem programımda bacağı çıkarıp yerıne karın içn buldugum bir program ekledım uygunmudur

soru 4 :) kaldırdıgım agırlık 8 kg uygunmudur başlangiç için fazlamı setleri tamamlıyabiliyorum rahatca ama yine de 1 kg la çalışanlar falan var benımle aynı vucut yaklaşık salondan öyle demısler sorma gereksınımı duydum

soru 5 :) ya biri konyada nerden esmer pirinç bulurum nasıl hazırlanır yardımcı olabılır mı :D sincapta yok

soru 6 :) sol kolum saga göre çok zayıf görunuyor acaba sol kol için ayrı bi çalışma yapmalımıyım forumda aynı çalsın eşıtlenır gibisinden açıklamalar gördum yine de sormak istedim

şimdiden teşekkürler forumda benzer konularda bazılarının açıklamalarını buldum ama salona gitme şansım yok sadece forumdan öğrendiklerimle kendim bşiler yapmaya çalışıyorum 12 sene taekwando yaptım 8 sene kadar müsabakalara falan da katıldım ama 3 senedir hiç spor yapmıyorum ve 7 senedir falan sigara içiyorum spor yaptıgımda içtigim sigara yarı yarıya düşüyor fazla kilolarımı ise 5 ay kadar sigarayı bırakmama borçluyum :)

her türlü konuda her türlü yardıma açıgım antrenörüm bu site ve yakın zamnda salona gitme ihtimalim görünmüyor

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:57 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:52 ----------

unutmadan ilk 1 ay linkdeki 1 aylık programı uygulamaya çalıştım ama biraz baştan savma ve amatörce oldu 1.5 aydır 2. programı uyguluyorum düzgünce kaçırmadan tameman aynısını değil ama evde yapabılcegım alternatıfler bulabıldıklerımı uyguluyorum kafa_kafa_kafa_

2. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    soru 1:) yemek programımda ne gibi değişiklikler uygulamalıyım 82 yim ve 75 e düşmeliyim 2 ay hedefledım 7 kilo için

Cevap ;) Kilo vermede şunlara dikkat edersen yeterli oalcaktır..

1-karbonhidratı azalt( tamamen kesme)
    2-cardio ya ağırlık ver

soru 2 :) ilk 3 ay protein tozu kullanmı gereksiz diyor herkez almadım almalımıyım almalıysam nasıl kullanmalıyım

Cevap ;) ilk 3 ay denmesinde sebep ; ilk aylarda yapılan idmanalr fazla ağır değildir,sporcu bu zamandaki idmanlarda kaybettiği proteini v.s..zaten normal beslenmesinden karşılayabilmektedir.Bu nedenle ilk aylarda kullanılmasının pek bir faydası olmayacağ için önerilmez.
    Ancak ilerleyen aylarda idman temposu yükseldiğinde ihtiyaç duyulacak bir ek besindir.
    Kullanımı kişiden kişiye değişir,ama genelde şu şekild ekullanabilirsin..

sabah kahvaltıdan önce 1 idman dan yarım saat önce 1 ölçek olacak şekilde alabilirsin.

soru 3 :) bacaklarım aşırı kalın ve yağsız kolarım sa zayıf tek sorunum karın bölgem programımda bacağı çıkarıp yerıne karın içn buldugum bir program ekledım uygunmudur

Cevap ;) Bacak olmazsa olmazlar arasındadır...bence çıkartma...

soru 4 :) kaldırdıgım agırlık 8 kg uygunmudur başlangiç için fazlamı setleri tamamlıyabiliyorum rahatca ama yine de 1 kg la çalışanlar falan var benımle aynı vucut yaklaşık salondan öyle demısler sorma gereksınımı duydum

Cevap ;) kaldırdığın kiloyu sen kendin beirleyeceksin..3*12 yapıyor isen eğer..son setin son sayılarında eğer hareket nizamilikten çıkıyor ise ağırlık sana ağır demektir..bu şekilde doğru kiloyu bulabilirsin...tabi basit bir örnek tir..bu

soru 6 :) sol kolum saga göre çok zayıf görunuyor acaba sol kol için ayrı bi çalışma yapmalımıyım forumda aynı çalsın eşıtlenır gibisinden açıklamalar gördum yine de sormak istedim

Cevap ;) Evet çok doğru..zayıf kısmı geliştireyim derken bu sefer diğer tarafı es geçersin ...

bildiklerim bu kadar

kolay gelsin...

gorgon210 ve Cidade de Deus bunu beğendi.
  3. gorgon210

gorgon210 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle çok çok teşekkür ederim yardımlarınız için

anladıgım kadarı ile diyet programım uygundur o zaman siteden yardım alarak protein ağırlıklı oluşturmaya çalısmıstım zaten

2 hafta sonra zaten 3 ay olcak asagı yukarı zaten protein tozu için önerebileceğiniz bir marka varmı acaba nitrofull fiyat olarak diğerlerinin yarısı nerdeyse ama korkuttu o kadar düşük fiyatta olması

anladıgım kadarı ile kullandıgım agırlık da uygun

kol konusunda da dogru yoldayım gibi

bacaklarım zaten 3 yıllık ortalama bi sporcununki ile aynı sebebini bilmesemde .s (fotoraflardan gördüklerim kadarı ile yorum karşılastırdım) ama 2 hraketten oluşan bi bacak programını da ekliyorum programıma çok teşekkür ederm yardımınız için weightlifterweightlifter

4. gorgon210

gorgon210 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    protein tozu markası da önerebilcek varsa :) öğrenci usulu şöyle

Sayfayı Paylaş