04.03.2014'de başladığım yağ yakım günlüğüm.Hedef:74-76 Kg

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve uKaLaBoY tarafından 14 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. uKaLaBoY

uKaLaBoY Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar.Bu yağ yakım günlüğüne fazla kilolarımdan ötürü rahatsızlıktan değilde hem biraz arkadaşlar spora gidicek bende gidiyim hemde en azından halı saha maçlarında filan tıkanıyordum daha sağlıklı koşabilirim diye başladım.Ama tabi yaptıgım her işte o işe başlandımı gereksinimlerinide düzgün uygulamak vardır o amaçla sporun tek başına işe yaramıyacağını düşünerekten diyet olayınıda düzgün yapmaya karar verdim o şekilde hareket ettim.1-2 aydır filanda bu siteyi takip ediyorum en sonunda hem spora başlayacak arkadaşlar açısından biraz teşvik olur diye yaptıklarımı ve sonuçlarını paylaşıyım istedim hemde yapan arkadaşlardan profesyonel yorumlar alabiliyim diye.

Öncelikle tabi biraz spora başladıgım tarihinden itibaren bilgi veriyim.

Boy: 1.75

04.03.2014 tarihinde;

Kilo:96.6
    Omuz:120
    Göğüs:100
    Bel:110
    Sağ kol:35
    Sol kol:35

Not: Yağ oranı v.s ile genel olarak ilgilenmedigim için bu alışveriş merkezlerinde bulunan tartılar ile değilde normal bir elektronik baskül ile tartıldığımda 04.03.2014 tarihinde çıkan kilo oranıdır.Her gün diyetin dışına genelde çıkmadığım için şunu yiyorum bunu yiyorum diye bir şey yazmıyacağımi, şu zamana kadar uyguladıgım ve uygulamaya devam ediceğim diyet programı aşağıdadır.

Sabah kahvaltısı: 3-5 adet zeytin,kibrit kutusu kadar yağsız peynir,1 dilim tam buğday ekmeği,1 yumurta ile kırılmış omlet(haşlama yumurta v.s tarzı sevmiyorum çünkü)
    Ara öğün: 1 adet yeşil elma yada armut (uygulayacak olanınız varsa canınız ekşi çektiginde elma tatlı çektiginde armut yiyebilirsiniz)
    Öğle yemeği: Yağsız,tutsuz domates ile yapılmış makarna(yada yağsız tuzsuz bulgur pilavi) ve tavuk fleto yada domates,biber ile yapılmış yine tavuk gögüsünden yağsız,tuzsuz olarak sote.(1 damla zeytin yağı kullanılabilir)
    Ara öğün: Normalde light yoğurt filan önerirler ama ben light ürünlere karşı olduğum için 1 adet 190 ml Ayran içiyorum.
    Spordan önce:4 adet badem yada 4 adet fındık
    Akşam Yemeği(spordan sonra olacak): yine kibrit kutusu kadar peynir ve 1 adet salatalık

Not: Pazar günleri ise öğle yemeğinde sadece 1 porsiyon balık yiyorum.(Diyet programı tamamen kendi belirledigim bi programdır)

Spor salonuna ilk 2 hafta 4 gün gittim ondan sonra ise programı haftada 3 güne düşürdüm.Pazartesi,Çarşamba ve Cuma günleri.

Spor programım tamamen kardiyo ağırlıklı çünkü kas yapıyım gibi bir modum olmadığı için sadece sporun yarım saatini ağırlıkla geçiriyorum.(tabi bir program dahilinde) kardiyo olarak ise 15 dk koşu bandı,25 dk bisiklet,4 set olmak üzere her set 25 yarım mekik,100-200 adet arası twist ve 4 set olmak üzere her set 12 adet tam mekik.

Ağırlık olarak bir programım var ama inanın kullandığım aletlerin adını bile bilmiyorum.Çünkü bana ağırlık bölümü işkence kardiyo bölümü ise daha eğlenceli geliyor.Ağırlığa girmemin nedeni ise zayıflarken vücudumun sarkmaması.
    (Ekstra cuma ve salı günleri halı saha maçı yapıyorum)

Günlük değilde aylık tartılıyorum ve ölçü alıyorum.

Gelelim 04.04.2014 tarihindeki ölçülere;

Kilo:88.7
    Omuz:115
    Göğüs:99
    Bel:94
    Sağ kol:34
    Sol kol:34

Benim yazacaklarım bu kadar.04.05.2014 tarihinde bakalım sonuçlar ne olacak :) ilk ay verdiğim gibi 8 kilo vericeğimi düşünmüyorum tabi en azından yine hedefim o tarihte 82-83 kilo olmak.

Üşenmeyip okuyan herkese şimdiden teşekkür ederim.

2. uKaLaBoY

uKaLaBoY Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar ben konuyu unuttugum için yazamadım ya :( kusura bakmayın.Yalnız bu yukarıda ki yaptıgım şeylere 4 ay boyunca devam ettim.1 ay'da ramazan vardı işte ramazandada 3 kilo civarında verdim.Velhasıl kelam sonuca geliyim.
    Spora başladığımda 97 kiloydum şuan ise 72 kiloyum :)) buyrun buda before after şeklinde resim.
    Sormak istedikleriniz olursa her türlü cevaplayabilirim.Ramazan bitiminde yani bugünden itibarende evde şu programa başlayacağım.
    Evde sadece 2 adet Dumbell ile çalışma proğramı (Yapılış Şekli) | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    Ekstra günde 1 saat ortalama 8 km koşu programım olacak.Duruma göre ya her gün yada haftada 4 gün olacak bu koşu programı.Artık olayım kilo vermektende öte sağlıklı beslenme ve spor'a döndü.Tamamen alışkanlık oldu yani.

3. AnTiCoRe

AnTiCoRe Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Diş Hekimi
    Tebrikler güzel kilo vermişsin.Artık vücudunu şekle sokmanın zamanı gelmiş ağırlık calismalarani artirmalisin, kardiyo yu azaltmalisin.Beslenmen ne durumda su an malum hedef degisince beslenme de değişecek ona göre :)

Sayfayı Paylaş