0 Yağ 0 Karbonhidrat ile Ketosis mi Dalgalı Karbonhidrat mı?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve KamilXYZ tarafından 25 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. KamilXYZ

KamilXYZ Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    sen yazı yazarsın ben okumam mı zeus :)

hepsini okudum orada şöyle bir şey yazmışsın

karatay beslenmesi kilo vermeye yönelik bir diyet değil, bir yaşam tarzıdır, yağ yaktırır ama ketosis 3 ayda yaktırıyorsa karatay 6 ayda yaktırır gibi.

bende burdan yola çıktım sayılır,

ayrıca heldic in bir mesajını okudum orada da

karbonhidratı sıfırladıktan sonra tükettiğin şeyler önemli değildir, ne kadar protein ne kadar yağ sen karar verebilirsin gibi birşeyler yazıyordu yanlış hatırlamıyorsam

ama o da sağlıksız yağlardan uzak dur demekteydi,

peki, "mağra adamı beslenmesi" dedikleri şey, bizim konuştuklarımızdan, ketosisten farklı bir şey mi?

birde bir önceki mesajımda dediğim gibi, yağ yakmak için artık kalori saymaya mı başlamalıyım? sonuçta vücudum 2000 kalori yakıyor, ben 3000 alıyorsam yağlanma oluşur diye düşünüyorum, yanlışım var mı?

ZeusS_ bunu beğendi.
  2. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Kilo vermeye yönelik değil derken, birincil amacı o değil demek istedim, hakikatende birincil amacı insülin direncini tedavi edip ona bağlı olan hastalıkları engellemekdir!
    Canan hocanında ilk uzmanlık alanı kardiyolojidir biliyorsunuz! İç hastalıklarına uzmanlığını daha sonra yapmıştır!
    Sıralama yine aynı yani, kardiovasküler rahatsızlıkların bir çoğunun temelinde insülin direnci ve obeziteyi gördükden sonra belli ki ihtiyaç duymuş ki gitmiş birde diğerinde uzmanlık yapmış...

Evet aynen öyle tam ketojenik beslenmelerde, ketosise sokulan vücutlarda tabi ki yağ yakımı çok daha ezici üstündür.
    Ama şöyle bir şey var, ketosis sınırı da zaten 60gr!
    Ben diyorum ki bu 60grmı bari en azından neden salata gibi doğru besinlerden almıyorsun?
    Çünkü salatada günlük es geçmemen gereken vitamin-mineral kaynakları da var!
    Haaa ben multivitamin alıyorum diyorsan o zaman başka...

Taş devir diyeti, mağra adamı beslenmesi tabiri benzetme sonuçta, gidin ilkel insan gibi avlanıp beslenin değil...
    Yani etçil beslenmenin anlamında ;)
    Bütün gün etçil beslenirsen zaten ketosise girerki vücut ;)

dishiwelet ve KamilXYZ bunu beğendi.
  3. KamilXYZ

KamilXYZ Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    aslında karbonhidrat ve yağ dan kaçmamın sebebi, daha fazlasını yemekten korkuyorum!

çünkü iştahlı birisiyim, iyi kilo verdim, salataymış, bulgurmuş, çorbaymış derken henüz hedefime ulaşmadan beslenmeme bunları katmayı doğru bulmuyorum, ipin ucunu kaçıracağımdan korkuyorum kısacası

salatadan uzak olduğu için multivitamini eksik etmiyorum her gün 1 tane alıyorum.

ketosis de yağ yakmaya devam edicem, diyetime yağıda sokayım tamam ama yine kafamda bir soru işareti var KALORİ :)

4. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Bence korkacak hiç bir şey yok ipin ucunu da kaçırmazsın, çünkü bizi iradesiz kılan ipin ucunu kaçırtan şey insülin direnci dediğimiz bağımlılık!
    İnsülin direncini kırdıktan sonra artık irade zorlayacak önünde durabilecek bir besin olamaz diye düşünüyorum.

Kaloriye gelince kalori hesabıyla çalışmaz vücut, aldığımızdan çok azını harcasak bile öğün arası uzun tutulup gece yatmadan 4saat önce yeme işi kesilirse, uykumuzda vücut hesapları toparlar bizi borçlu çıkarmaz ;)

Çorbaydı, bulgurdu, salata gibi vitamin kaynakları bence kullanılmalı!
    Neden dersen onlardan lazımda ondan!

Şimdi şöyle bir şey var, Heldic anlattıklarında baştan sona haklı!
    Ama ne şekilde haklı; tamamen bir ilkel insan gibi hayvanın her tarafını yesen, günlük sana lazım olan hiç bir şeyden eksik kalmazsın!
    Çünkü hayvanın yağlı taraflarından sağlıklı yağları edinirsin, iç organları mesela vitamin ve mineralce çok zengindir bunları edinirsin!
    Hayvanı komple yesen hiç bir eksik tarafın kalmaz, Heldic orada haklı!
    En basidinden doğada bir aslanın avladığı hayvanı yerken yağlı taraflarını yiyemem deyip bıraktığını gördün mü?
    Göremezsin kemiğine kadar yerler :D

Yani demek istediğim, bütün gün sadece tavuk göğsü, sadece antrikot yiyipde sağlıklı beslenme olmaz, illa ki sürekli eksik kalırsınız...
    He mesela tavuğu bütün tavuk yersin, bir sonraki öğünde ciğerini yersin, bir sonraki öğünde işkembe kelle paça yersin, o zaman o iş doğru olur işte ;)

Yani az buçuk anlatabilmişimdir umarım olayı:)

KamilXYZ ve dishiwelet bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş