0 karbonhidrat ve inanılmaz kas gelişimi.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Alperen bayraktar tarafından 14 Mart 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Alperen bayraktar

Alperen bayraktar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    arkadaşlar merhaba, yeni bir antrenör ile çalışmaya başladım ve beslenme programı yazdığında karbonhidratı tamamen sıfırladı. Karbonhidrat yerine yağlar geldi.
    Vücuduma hiç bir şekilde karbonhidrat almıyorum 2 aydır ve kas hacmimde inanılmaz bir büyüme var hemde 3 kg vermiş olmama rağmen.
    Her öğünümde et ot ve yağlar var. Tavuk gögüsü yeneyi kesip tavuk budu yemeye başladım. Şu iki ay içerisinde karbonhidrat kadar gereksiz bir şey olmadığını fark ettim.
    Antreman kapasitemde ise inanılmaz bir artış var. Örneğin gögüs günü 50 şınav, dumbell fly 20 rep, incline bench 20 rep, cable crossover 20 rep, decline press 20 rep gibi hareketleri arka arkaya yapabiliyorum. Ve bana mısın demiyor bedenim. Hala daha saldıracak ağırlık arıyorum. Yağların ve proteinin verdiği gücü karbonhidrat veremiyor. Antremanlarım genellikle hııt antremanı üzerine kurulu. Peki ben bedenimde böyle bir farklılık gözlemlerken karbonhidrat almama konusunda fikirleriniz nedir ?

2. 33serkan33

33serkan33 Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    28
    Beslenme prğramını yaz o zaman sana fikirlerimizi söyleyelim

3. Alperen bayraktar

Alperen bayraktar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Sabah 7 yumurta 50 gr ceviz 500 ml limonlu su ve 1 kase salata.

Öglen 200 gr tavuk budu 1 kase sebze salatası 5 adet yumurta ( brokoli, kabak,kereviz ve baklagil) yaklaşık 1,5 kg ya tekabul ediyor öglen yemeği
    50 gr fıstık
    1 kivi veyahut greyfurt.

Akşam 200 gr tavuk budu veya kırmızı et veya 100 gr karides
    1 dolu kase salata marul domates salatalık belki sebze ve 5 adet yumurta.

3 ögün dışında ara ögünlerm yok ögün dışında bir şey alamıyorum ve tamamen acıktığımda yiyorum yemeği

4. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    767
    Ödül Puanları:
    123
    Çalıştığın kişi seni ketojenik diyete sokmuş. Kısa vadede faydalı olsa da uzun vadede ne olacağı biraz belirsiz. Karb konusunda şöyle bir durum var kasların %70 civarı su ve bu suyu tutan da genel olarak glikojen. Karb ı kesince otomatik olarak bu glikojen boşalıyor ve seri su atımı geliyor. Devamında hacim artışı oldu diyorsan tahminen aldığın protein miktarı oldukça yüksek ve vücut aldığın bu fazlalığı glikojene çeviriyor. Dediğim gibi bu tamamen tahmin.

mrthr35 bunu beğendi.
  5. Alperen bayraktar

Alperen bayraktar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ketojenik değil paleo, ketojenik diyeti define döneminde girilecek

6. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    767
    Ödül Puanları:
    123
    0 karb dediğin için öyle yazdım ama evet beslenme şeklinde karb da var. Yalnız aldığın lif miktarına dikkat et çok fazla gibi gözüküyor. Birde az önce dediğim gibi karb alımının minimuma yakın olduğu bir sistemde kas gelişimi teorik olarak minimal seviyelerde kalacak. Faydasını görüyorsan tabi bir şey diyemeyiz ama uzun vadede bu fayda giderek azalacak onu da bilmende fayda var.

7. ibrahim billgili

ibrahim billgili Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    denesem mi acaba, anttrenman öncesi yeterli karb. alıyorum fakat ağırlık performansım istediğim gibi artmıyor arttıramıyorum da. enerjimde çok yüksek olmuyor bu arada brokoli kabak kerevizi nasıl pişiriyorsunuz ?

8. Rivn

Rivn Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    Dostlarım, sizler birer yarışmacı değilsiniz bu kadar katı diyet tarzlarına gerek yok. Kilo başına 1.5-2 gram karbonhidrat hem derinizi inceltir, hem de yağ yaktırır.

Kendinizi bu spordan soğutmayın, sonra gözünüz döner 5 dilim baklavayı aynı anda götürürsünüz valla :)

mrthr35 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş