0 Dan Başlamak İstiyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve emrersahin tarafından 9 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. emrersahin

emrersahin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar aranızda yeniyim öncelikle herkese merhaba :) Konu biraz uzun olacak şimdiden kusuruma bakmayın. Kendimi bildim bileli vücut geliştirme meraklısıyım, ama ailemden dolayı daha önce bu şekilde bir spora hiç yönlendirilmedim malesef. Yaşım ilerledikçe kendim merak edip araştırmalar yaptım. 5 sene önce amatör olarak 4 ay kadar bi çalışmam oldu ama tam vücudum şekillenmeye başlamışken ağır bir rahatsızlık geçirdim ve bırakmak zorunda kaldım. Şu an sağlığıma kavuştum çok şükür, ve herşeye en baştan başlamak ve bu işin hakkını vererek yapmak istiyorum sizlerinde yardım ve desteğiyle. Genel olarak forumu baya bir inceledim ama inanın kafam karıştı ve bir başlık altında kendi durumuma uygun bir program edinmek istediğim için bu konuyu açma gereği duydum, bir hatam olduysa özür dilerim.

Şimdi şuan 23 yaşındayım. Boyum 1.86 kilom 75. Uzun süre kondüsyonsuz kaldığım için vücudum çok ham. Kollarımın yapısı çok ince. Eskiden kalma göğüsüm var yani biraz gelişmiş durumda ve şiş. Ama en önemlisi azda olsa göbeğim var. Genel olarak bilgilerim bunlar.

4 KG lik dambıllarla evde çalışmaya başlamak istiyorum, neden derseniz şuan salona gidebilecek durumum ve imkanım maalesef ki yok. Benim durumumda birisinin nasıl beslenmesi gerekir, antremandan ne kadar önce ne tüketmeliyim ve ne yapmalıyım, antremandan ne kadar sonra ne tüketmeliyim ve ne yapmalıyım? Nasıl bir kardiyo egzersizi yapmalıyım ve nelere dikkat etmeliyim? En iyi karbon hidrat ve en iyi proteini hangi besinlerden elde edebilirim? Değerli yorumlarınız ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Öyle abartı bi vücut istemiyorum, fit ve ortalama kaslı bir vücut istiyorum. Tam olarak istediğim belirgin kol kasları ve göğüs kasları, ince ve kaslı bir karın. Resimle belirtecek olursak yakalamak istediğim görüntü bu;

2. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Öyle abartı bir vücut istemiyorum demissiniz ama fotoğraftaki adam muazzam bir vücuda sahip. Salona gidecek, supplement ve besin takviyesi alacak, hatta (fotoğraftaki adamın vücudu %5-6 yağ oranı ) kür yapacak imkânınız yoksa üzgünüm ki hayal ettiğiniz vücuda ulasamayabilirsiniz. Çünkü bu fotoğraftaki adam gibi kuru bir vücut için cok disiplinli olmak + steroid kaçınılmaz. Ama şınav mekik barfiks ve kilo ayarlı dumbell ile evde çalışma yapılabilir. Salon kadar etki etmese de hic yoktan iyidir sonuç alamayacaksiniz diye bir durum yoktur. Ayarlı dumbell diyorum çünkü bir sure sonra 4 kg az gelecektir. Yumurta, ton baligi , tavuk, lor peyniri, süt, yoğurt gibi en basit protein kaynaklarından yararlanmalisiniz. Yulaf ezmesi, bulgur plavi, makarna gibi karbonhidrat kaynaklarından yararlanmalisiniz. Kuruyemişlerden abartmadan yararlanmalisiniz. Cok geniş capli konuşulacak bir konu ama şimdilik Söyleyeceklerim bunlar umarım yardımcı olmuştur :)

Koeksal bunu beğendi.
  3. emrersahin

emrersahin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler tabiki her tecrübenin verdiği cevap bana yardımcıdır :) Abartı vücuttan kastım bu şampiyonalara katılanlar gibi aşırı kas kütlesi idi :) Resimdeki abimizin vücudu tam hayallerimdeki vücut ne fazla ne az :) Yapı olarak zor kilo alan bir yapım var, yani boy uzun olduğu için aşırı kilolu değilim sadece göbek fazlalığım var kollarımda göğüsümde bacaklarımda aşırı bir yağ yok eritebilirim her türlü :) Kendime disiplin uygulamak istiyorum. Öncelikli merakım bir sporcu sabah kaçta kalkar kalkınca ne yapar, spordan önce ısınma spor sonrası esneme, sakatlığı aza indirmek için yapılması gerekenler :) Her kounuyu inceliyorum ama konu dağılıyor kafamda, birde tabiki bu olay kişiden kişiye değişiyor :) Tamda bunun için kendim hakkında bilgi almak istedim :)

4. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Yediklerinize dikkat ederseniz, %50 protein %30 karbonhidrat %20 yağ alimi seklinde beslenirseniz gobekteki yağlardan kurtulursunuz ( antrenman ve dinlenme cok önemli)

Sayfayı Paylaş