0,4 kg kas kütlesi kaybı.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Emirrrr tarafından 30 Aralık 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Emirrrr

Emirrrr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Selamlar.
    Yaklaşık 20 gün kadar spora gidemedim. (Hastalık, tadilat vs.)
    Gittiğimde ölçüm yaptırdım ve 400 gram kas kutlesi kaybim var.
    Fakat önceki ölçümümü antreman sonrası pumplı haldeyken yaptırmıştım. 20 gün sonraki ölçümümü de antreman öncesi pumpsız yaptırdım. Bu bir etken olabilir mi ?
    Bu 20 günlük gidemediğim süreçte beslenmeme de dikkat ettim, güç kaybı olmaması için dambılla çalıştım sürekli şınav çektim. Aklım almıyor nasıl böyle bir şey olabiliyor.
    Tartıya çıkmadan önce de tartı tekledi biraz bir kaç kez indim tekrar çıktım falan. Tartı yanlış ölçmüş olabilir mi ? Tartılar güvenilir mi ? Eğer doğru bir ölçüm yaptıysa 400 gram kas kaybı büyük bir kayıp mıdır ?

ONEPLUS A5000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Furkan221635

Furkan221635 Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    Ben de bugün ölçtürdüm fakat yanlış olduğunu düşünüyorum hata payları yüksek diye okumuştum.

3. Spyder

Spyder Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    Bu tür tartıyla yok eline alet ver ölçüm yapan cihazlar yerine aynaya bakmak çok daha tutarlı cevap verecektir.

4. Frightos

Frightos Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Bir tartı atıyorum 75 kg bir insanda 400 gr gibi bir detayi kas yada yag yada vs vs diye Nasil ayırır ya sacmaliktan baska birsey degil. Boyle seylere takilma o tarti seni 1 ay sonra 3 kg kas eklemissin diye gösterir. Onada inanma yukarda arkadaşında dediği gibi ayna ve kuvvetin herseyi gösterir

5. ftck

ftck Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    öz kütle değilde su kaybıdır o, kasta ki su kaybı diyelim ona biz. 400 gram öz kütleden kaybedemezsin :)

6. Brseknc

Brseknc Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    bu kadar takıntı yapmana gerek yok, anksiyetede bir hastalık fitness ile sağlıklı yaşıyacağım derken psikolojik sorunlara kapı açmamalısın, 400gr verirsin ki bence çok az bi miktar bu 3kg alırsın sıkma canını

Sayfayı Paylaş